Zakup obiadów na miesiąc październik

79. ROCZNICA ZAGŁADY WĘGROWSKICH ŻYDÓW

Dzisiaj nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach upamiętniających  79. Rocznicę Zagłady Węgrowskich Żydów, które odbyły się przy Lapidarium w Węgrowie i zostały zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej i Miasto Węgrów. W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza  Pani Halina Ulińska,  przedstawiciele Rady Miejskiej Węgrowa; Pani Halina Kowalczyk i Pani Barbara Szymańska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert Kowalewski,  Sekretarz Powiatu Węgrowskiego  Pani Marzena Gromek i Geodeta Powiatowy  Pani Małgorzata Plewka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie Pan Krzysztof Litka, uczniowie oraz mieszkańcy. Po oficjalnych wystąpieniach uczniowie odśpiewali hymn RP oraz Izraela. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Na zakończenie obchodów uczestnicy wysłuchali występu artystycznego przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie (Mateusz Skwierczyński, Amelia Kowal, Nela Zawadzka, Dominka Składanowska, Natalia Zielińska, Gabriela Byczkowska) pod kierunkiem Pani Agnieszki Krawczykowskiej. Uroczystość poprowadziła Pani Agnieszka Zarzycka nauczyciel naszej szkoły i Prezes TMZW. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
A. Zarzycka, A. Krawczykowska
22.09.2021r.

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 21.09.2021 uczniowie naszej szkoły wielkim sukcesem zakończyli Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym. Mimo trudnych warunków pogodowych uczniowie zdobyli 5 medali.
W kategorii klas piątych, na dystansie 800 metrów I miejsce wywalczyła uczennica klasy 5a -Zosia Wasążnik, II miejsce uczennica klasy 6a -Roksana Jachimowicz. Wśród chłopców srebrny medal otrzymał uczeń klasy 5a - Kacper Kurkus.
W kategorii klas siódmych , na dystansie 1000 metrów, III miejsce uzyskał uczeń klasy 7c, Igor Sobolewski.
W kategorii klas ósmych na dystansie 1000 metrów II miejsce wywalczyła Natalia Burczyńska, uczennica klasy 8g.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych na kolejnym etapie rywalizacji. zdjęcia>>>
Katarzyna Paderewska

Lekcja w Bibliobusie -,,O Biblii i nie tylko"

W dn.13.09.2021 uczniowie naszej szkoły ( kl. VId, VIIb, VIIc )uczestniczyli w niezwykłej lekcji religii w autobusie miejskim, dawniej jeżdżącym ulicami Berlina - Bibliobusie.
Mieli tam możliwość wysłuchania wykładu na temat; Biblii, ciekawostek biblijnych i obejrzeć eksponaty z nią związane np. najmniejsza biblia świata, dokumenty, które mają tysiące lat i były niezwykle istotne dla historii ludzkości. Niezwykłą atrakcją dla uczniów było własnoręcznie wydrukowanie psalmu 23(22) Dawida ręczną prasą drukarską Gutenberga. Wydruk tekstu mogli zabrać do domu jako pamiątkę. Inicjatorem wystawy ,,Biblia i nie tylko'' była Polska Rada Ekumeniczna. Zajęcia prowadzone były przez załogę w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski. Dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej na ręce wikariusza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Pawła Szwedo za niecodzienną dla nas lekcję będącą atrakcją. zdjęcia>>>
Bożena Grażyna Gierłowska

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie…

Jednym z punktów Mazowieckiego Święta Chleba i Sera, które odbyło się 12.09.2021r. na Rynu Mariackim w Węgrowie, było wręczenie dyplomów i nagród w konkursie na Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa.
Miło nam poinformować, że w kategorii firmy i instytucje /architektura zieleni/ nasza szkoła zajęła I miejsce.
Danuta Chylińska
foto: Urząd Miasta Węgrowa, Tygodnik Siedlecki, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

MAZOWIECKIEGO ŚWIĘTA CHLEBA I SERA

Tegoroczna edycja Mazowieckiego Święta Chleba i Sera odbyła się 12 września 2021 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich były występy młodych wokalistek i tancerek. Wśród uzdolnionej młodzieży przeważały uczennice z  naszej szkoły. Były to wokalistki: Oliwia Bozińska, Nadia Wyszogrodzka, Anastazja Żołnierzak, Paulina Ładosz, Dominika Składanowska i Nela Zawadzka oraz tancerki z formacji tanecznej „Avokado”: Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra i Aleksandra Nojszewska.
Mogliśmy również podziwiać występ absolwentki naszej szkoły – Zuzanny Zabadały.
Występy dziewcząt zostały nagrodzone brawami zgromadzonej na Rynku publiczności. Ponadto młode artystki otrzymały upominki ufundowane przez Panią Elżbietę Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego oraz firmę Hochland. Upominki wręczyli: Pan Burmistrz Paweł Marchela oraz Pani Wiceburmistrz – Halina Ulińska.
Młodym artystkom gratulujemy udanych występów, a ci, którzy nie byli na Rynku, niech żałują.  zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

Zasady selektywnej zbiórki odpadów

W dniach 8-10.09.2021r. W ramach Kampanii Edukacyjnej Węgrowa „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta Węgrów przy ulicy Prostej” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły i przedszkolaków z prezesem Zarządu Fundacji Polish-American Development Council-Panem Romualdem Burczykiem.
Spotkania dotyczyły zasad selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci dowiedziały się w jakim celu segregujemy odpady i co można z nich ponownie wytworzyć (stroje sportowe, polary itp.).
Uczniowie otrzymali kolorowe plany lekcji, zakładki przypominające nam zasady recyklingu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. zdjęcia>>>
Agnieszka Antońska

Wycieczka do Warszawy

Dnia 10 września 2021r. uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania wystaw stałych w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci mogły poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami.
Następnie obie klasy udały się do Planetarium na film ,,Ziemia, Księżyc i Słońce”. Podczas wysłuchanej prelekcji i seansu dzieci dowiedziały się mi.in.: ,, Dlaczego Słońce świeci?”, ,,Jak zmieniają się pory dnia i nocy?”, ,,Jakie są gwiazdozbiory?” oraz ,,Jakie kształty przyjmuje Księżyc?”.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki. Uczniowie mogli podziwiać m.in.: kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, piękne kamieniczki, pomnik Syrenki, Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca.
Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy zmęczeni, ale pełni wrażeń. zdjęcia 3a>>>     3c>>>
Iwona Dąbrowska
Dorota Snopczyńska

FESTIWAL MISTRZA TWARDOWSKIEGO

Dnia 9 września 2021 roku w Węgrowie odbył się Festiwal Mistrza Twardowskiego. Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły. Dzieci z klas IIa i IIb przebrane w kolorowe, bajkowe stroje, wyruszyły ze szkoły w kierunku Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Następnie cały korowód, w towarzystwie pana Twardowskiego, pani Twardowskiej oraz aktorów Teatru Amatorskiego, działającego przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, przemieścił się na Rynek Mariacki. Tam czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje – oryginalne występy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wszystkie dzieci fantastycznie pokazały swoje umiejętności. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie według scenariusza p. Danuty Chylińskiej pt. „ O Twardowskim z Węgrowa“. Aktorzy z klas IIIa i IIIc śmiało wygłaszali swoje role. Świetnie wyglądali na węgrowskiej scenie. Właśnie tu zdobyli pierwsze teatralne doświadczenie. To doskonała okazja zaprezentowania uczniowskich uzdolnień. Występ przygotowała p. Iwona Dąbrowska, a oprawę muzyczną p. Barbara Rostek – Śladowska.
Ogromne gratulacje dla artystów. zdjęcia>>>
Iwona Dąbrowska

SZANSA PAULINY NA WYJAZD DO PARYŻA

Reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2021, po raz kolejny, zostanie wyłoniony w programie „Szansa na sukces”. Castingi do udziału w programie odbyły się 5 i 6 czerwca w warszawskiej siedzibie TVP przy ul. Woronicza. Wzięły w nim udział uzdolnione, śpiewające dzieci w wieku 9-14 lat. Spośród wielu chętnych wyłoniono 21 młodych wokalistów, którzy w trzech kolejnych odcinkach „Szansy na sukces” będą prezentować  wylosowane piosenki.
Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Paulina Ładosz, której występ mogliśmy podziwiać w niedzielę - 5 września w TVP 2. Paulina wykonała jeden z eurowizyjnych hitów lat ubiegłych „Fairytale”. Mimo, iż nie zwyciężyła, to i tak występ Jej był bardzo udany. Młoda wokalistka pięknie prezentowała się na scenie i świetnie poradziła sobie z wylosowanym utworem, który nie należy do najłatwiejszych.
Występ można obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=qZKWM4EuC4Y
Gratulujemy Paulince dotychczasowych sukcesów i życzymy, aby udział w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych przynosił Jej radość i satysfakcję. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

„Nowy rok szkolny się zaczyna, już czeka szkoła i koledzy,
 I w książkach – zasób nowej wiedzy. Witaj szkoło, oto wracamy! (…)”
Jan Brzechwa „Nowy rok szkolny”
Dzisiaj 1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Nasze uroczystości, które ze względu na pandemię podzielono na dwie części, uświetnili znakomici goście: Senator Rzeczypospolitej Polskiej pani Maria Koc, Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa pani Halina Ulińska, Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Węgrowa pani Jolanta Roguska, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Węgrowa pani Barbara Jakubisiak, probosz Parafii Rzymskokatolickiej po wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. Kanonik Romuald Kosk, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Marchela.
Dyrektor Szkoły Krzysztof Litka powitał wszystkich przybyłych, przedstawił zasady funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym oraz złożył uczniom, ich rodzicom i pracownikom naszej placówki życzenia wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w jej murach. Do życzeń w swoich przemówieniach przyłączyli się zaproszeni goście. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Kowal, która symbolicznym pierwszym dzwonkiem zaprosiła kolegów i koleżanki na spotkania z wychowawcami w klasach. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
Samorząd Uczniowski


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021-2022 

1 września, po długotrwałym okresie nauki zdalnej, wracamy do stacjonarnych zajęć w szkołach. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.
Z okazji nadchodzącego nowego roku szkolnego 2021/2022 wszystkim uczniom życzymy zapału do nauki, owocnej pracy, dobrych ocen oraz wzajemnej życzliwości.
Nauczycielom życzymy wytrwałości  i zadowolenia z wykonywanej pracy dydaktyczno – wychowawczej.
Natomiast rodzicom życzymy, aby nowy rok szkolny obfitował w sukcesy edukacyjne i wychowawcze ich dzieci.
Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie informuje, że w dniach od 01.09.2021r do 15.09.2021r

prowadzone będą zapisy uczniów klas I do świetlicy na rok szkolny 2021/2022.

Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy można odebrać u wychowawców świetlicy

1 września po rozpoczęciu  roku szkolnego 2021/2022 lub pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka świetlica).

Wypełnione wnioski należy złożyć u wychowawców świetlicy.

Zapraszamy dzieci już 2 września od godziny 7.00.


List uczniów klas I z podziałem na klasy:
klasa 1 A
klasa 1 B
klasa 1 C
klasa 1 D

Lista dzieci z oddziału przedszkolnego.


Zakup obiadów na miesiąc wrzesień

Obiady na miesiąc wrzesień będzie można wykupić w dniach 23.08-31.08.2021r.

Wcześniejszy zakup umożliwi nam zaksięgowanie wszystkich wpłat przed rozpoczęciem nowego miesiąca,

wypisanie i dostarczenie dzieciom kart obiadowych przed posiłkiem 2 września.

Koszty wyżywienia wynoszą:

Dzieci z klas 0-8  21 dni x 3,30zł = 69,30 zł

Pracownicy – 21 dni x 8,60zł = 180,60 zł

Wpłaty proszę kierować na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata. W przypadku pracownika szkoły należy dodać dopisek – pracownik.

Proszę o wpłaty w wysokości podanej w ogłoszeniu.

 Przypominam, że w razie nieobecności ucznia w szkole jego obiad może zjeść rodzeństwo lub odebrać rodzic (opiekun prawny) za okazaniem karty obiadowej  do godziny 13.30 ze stołówki szkolnej.

Podstawą odliczania należnej kwoty za wyżywienie jest zgłoszenie nieobecności obiadowicza do księgowości nie później niż w dniu  poprzedzającym nieobecność dziecka do godziny 15.00 pod numerem telefonu 25 792 35-12 .

Kierownik świetlicy

Agnieszka Antońska


ŚWIETLICA SPOŁECZNA W WĘGROWIE

List dr Aleksandry Hadzik Prezes KRUS do dzieci dotyczący ich bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.

Wyprawka i wykaz podręczników do oddziału zerowego

Wyprawka dla ucznia pierwszej klasy

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022


Ks. mgr Sylwester Grzeszczuk…

Z przykrością informujemy, że w nadchodzącym roku szkolnym, ksiądz mgr Sylwester Grzeszczuk nie będzie uczył w naszej szkole religii. Decyzją ks. bp Piotra Sawczuka - z dniem 22 sierpnia 2021 r. - został mianowany wikariuszem Parafii Świętego Józefa i Świętego Antoniego w Boćkach.
Należy dodać, że sanktuarium, w którym swoją posługę duszpasterską będzie sprawował ksiądz Sylwester jest wyjątkowe, gdyż znajdują się w nim, unikatowe w skali światowej, wspaniałe ołtarze barokowe i jedyne w Polsce tabernakulum z 67 plakietami.
Zapewne warto zwiedzić ten kościół, a przy okazji odwiedzić księdza Sylwestra, któremu życzymy dobrego zdrowia, siły, wytrwałości w dalszej posłudze kapłańskiej oraz otwartych serc nowych parafian.
Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska

SUKCESY DOMINIKI

Dominika Składanowska to utalentowana wokalistka, której śpiew mogliśmy podziwiać podczas różnych uroczystości szkolnych i miejskich.
Dominika bierze również udział w konkursach, o czym już niejednokrotnie pisaliśmy.
W minione wakacje także uczestniczyła w trzech konkursach wokalnych i osiągnęła w nich bardzo dobre wyniki.
Oto one:
- II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2021
W Centrum Kultury w Łęcznej wystąpiło 49 wspaniałych wokalistów z całej Polski, którzy prezentowali piosenki z najpiękniejszych bajek. Dominika zaśpiewała piosenkę  Beyonce pt.„Spirit”-  pochodzącą z bajki „Król Lew”.
- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym poświęconym pamięci Marii Koterbskiej „Brzydula i rudzielec” Rawa Mazowiecka 2021
Konkurs skierowany był do wokalistów i zespołów wokalnych z całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie piosenki „Brzydula i rudzielec”, którą to debiutowała wybitna polska piosenkarka - szczególnie popularna w latach 50 i 60 XX w. -  Pani Maria Koterbska.
- wyróżnienie w II Mazowieckim Festiwalu Piosenki Znanej i Nieznanej Struna 2021
Do konkursu zgłosiło się 126 wokalistów w pięciu kategoriach wiekowych. Do finału Jury zakwalifikowało ok.40 wykonawców . Wśród finalistów znalazła się nasza Uczennica, która zaśpiewała piosenkę „Apetyt na życie” z repertuaru Hanny Banaszak. 
 Zapraszamy do obejrzenia fragmentu występu Dominiki w Łęcznej:
https://youtu.be/4sS29WD_CZE
Ze względu na obowiązujące wciąż obostrzenia dwa ostatnie konkursy przeprowadzono drogą on-line.
Gratulujemy Dominice i życzymy sukcesów w następnych konkursach! zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji – Danuta Chylińska

SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE

W dniach14-15 sierpnia 2021 r. harcerze Hufca ZHP „Doliny Liwca” im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie zostali szczególnie wyróżnieni. Podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego reprezentowali Związek Harcerstwa Polskiego. Czynnie uczestniczyli w uroczystościach, które odbywały się na warszawskich Powązkach i na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
Zaszczytu tego dostąpili również harcerze z naszej szkoły, którzy są wyróżniającymi się członkami 1 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej "GROM" im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. A byli to: Natalia Burczyńska, Julia Wąsowska, Piotr Jurczak, Kinga Marchela, Hubert Piasecki i Urszula Jasiurska.
Działająca przy naszej szkole drużyna harcerska liczy ok. 40 członków. Większość weekendowych zbiórek harcerze odbywają w terenie. Mimo różnych trudności druhny i druhowie od dwóch lat zajmują czołowe lokaty w ogólnopolskich imprezach. Mimo młodego wieku udawało Im się pokonać patrole 18-20 latków.
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów!     zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska
Foto: Hufiec ZHP Doliny Liwca im hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie, Urząd Miasta Węgrowa

DNI WĘGROWA

W weekend w dniach 7-8 sierpnia 2021 r. odbyły się Dni Węgrowa, które w tym roku miały wyjątkowo podniosły charakter ze względu na obchody 580. rocznicy nadania praw miejskich oraz 77. rocznicy Wyzwolenia Węgrowa.
Oprócz uroczystości o charakterze patriotycznym węgrowianie i goście mogli zrelaksować się podziwiając występy artystyczne. Wśród wykonawców były również uczennice naszej szkoły: Alicja Rejmuza i Paulina Ładosz.
Do udziału w koncercie zaproszona była również Dominika Składanowska, która ze względu na stan zdrowia nie mogła wystąpić, a szkoda, bo to również uzdolniona wokalistka, z której jesteśmy bardzo dumni.
Ale, jak to mówią: „co się odwlecze, to…”
W wakacje Węgrowski Ośrodek Kultury proponuje tzw. „muzyczne weekendy w plenerze”. W jednym z nich wystąpiła również Paulina Ładosz.
Młodym wokalistkom gratulujemy udanych występów!   zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska

LEGENDY WĘGROWA

Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta w dn. 8 sierpnia 2021 r. nastąpiło również wręczenie nagród w konkursie „Legendy Węgrowa”. Wśród nagrodzonych jest wielu uczniów naszej szkoły.
Kategoria – dzieci przedszkolne:
I miejsce – Jakub Popowski
II miejsce – Barbara Świątek
III miejsce ex aequo, Aleksander Romański i Bartosz Elgas
Wyróżnienie: Maciej Trendziuk
Kategoria – uczniowie szkoły podstawowej grupa młodsza:
I miejsce – Wojciech Dominik
II miejsce – Agata Dejnarowicz
III miejsce – Magdalena Matusik
Wyróżnienie: Ksawery Popowski
Kategoria – uczniowie szkoły podstawowej grupa starsza:
I miejsce – Jakub Kurkus
II miejsce – Oliwier Szwed
III miejsce – Adrian Zawadzki
Wyróżnienia: Wojciech Połaski, Natalia Chudoń, Natalia Burczyńska, Amelia Kowal, Weronika Ojdana.
Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj>>>
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Zespół do Spraw Promocji
źródło: Węgrowski Ośrodek Kultury

ZASŁUŻONA DLA WĘGROWA

Miło nam poinformować, że Pani Agnieszka Zarzycka (wieloletnia nauczycielka naszej szkoły) za swoją sumienną pracę i działalność społeczną, na rzecz szkoły i miasta, została nagrodzona.
Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, która odbyła się w Węgrowskim Ośrodku Kultury w dn. 8 sierpnia 2021 r., Pani Zarzycka otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Węgrowa”.
Wszyscy znający Panią Agnieszkę wiedzą, że w pełni zasłużyła na ten zaszczytny tytuł.
REKOMENDACJA
Pani Agnieszka Zarzycka
Agnieszka Zarzycka to osoba, która od wielu lat pracuje na rzecz Węgrowa i jego mieszkańców. Jest popularyzatorką wiedzy o historii miasta i regionu.
Od 25 wielu lat pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie jako nauczyciel historii.
0d 2019 r. pełni zaszczytną funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej, które podejmuje działania związane z promowaniem i poznaniem historii Węgrowa, pracuje na rzecz społeczności lokalnej.
Od 2017 r. -19 kwietnia wspólnie z uczniami przyłącza się do społeczno – edukacyjnej akcji „Żonkile”.
Nauczycielka organizuje liczne wycieczki śladami historii, a na lekcje zaprasza ciekawych ludzi, świadków historii. Szczególnie bliska więź łączy Ją z kombatantami powiatu węgrowskiego, którzy rokrocznie zapraszani są na organizowane w szkole uroczystości patriotyczne i nie tylko .
Przez długi okres czasu współpracowała ze śp. p. Antonim Lipką - żołnierzem Brygady Strzelców Karpackich , uczestnikiem walk o Tobruk i Monte Cassino. Pan Antoni widząc jaką pasją dla p. Zarzyckiej jest historia zapraszał Ją do udziału w uroczystościach rocznicowych w Tobruku, pod Monte Cassino i w Ankonie.
Podczas tych wyjazdów nawiązała współpracę z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Departamentem Wojskowym Wojska Polskiego i Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego. Dzięki tej współpracy po raz pierwszy w historii Węgrowa z okazji XXX –lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w szkole gościł Chór Artystyczny Wojska Polskiego.
Społecznik:
Pani Zarzycka stara się zaszczepić miłość i przywiązania do „ małej ojczyzny” prowadząc dodatkowe zajęcia z uczniami. Podczas tych zajęć uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę odnośnie Węgrowa i najbliższej okolicy, ale miło i z pożytkiem mogą spędzić wolny czas. Podróżując rowerem, czasem pieszo poznają uroki miejsc, o których istnieniu nie mieli pojęcia.
By uczniowie pamiętali o heroizmie przodków od wielu lat organizuje konkursy wiedzy, plastyczne, literackie i fotograficzne związane z Bitwą pod Węgrowem - 3 lutego 1863 r., Świętem Niepodległości, powstaniem Polskiego Państwa Podziemnego.
Wspólnie z uczniami wzięła udział w programie Wychowania Patriotycznego i Społecznego - „Moja Mała Ojczyzna” organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pijarskie – docierając do finału. Podopieczni pani Zarzyckiej odnoszą wiele sukcesów w konkursach szkolnych, miejskich i powiatowych. Ponadto była inicjatorką wielu imprez o zasięgu powiatowym , miejskim , a nawet europejskim: Festiwalu Kultury, Dnia Holenderskiego, Święta Brygady Strzelców Karpackich .
Ponadto była inicjatorką wielu imprez o zasięgu powiatowym , miejskim , a nawet europejskim: Festiwalu Kultury, Dnia Holenderskiego, Święta Brygady Strzelców Karpackich
Za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu została w 2008 roku uhonorowana medalem PRO MEMORIA.
Od wielu lat jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego w szkole oraz społecznie prowadzi stronę szkoły na Facebooku.
Z zaangażowaniem i pasją realizuje różne projekty edukacyjne.
Gratulujemy!      zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
foto: A. Krawczykowska

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, że na terenie całego województwa mazowieckiego od 23 czerwca pracę w terenie rozpoczynają rachmistrzowie spisowi.

Rachmistrzowie będą docierać do tych osób, które jeszcze się nie spisały przez Internet lub telefon. Warto skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy, aby nie myśleć o tym podczas wakacji.

Odmowa udzielenia odpowiedzi podczas wywiadu realizowanego przez rachmistrza spisowego skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania w sprawie o wykroczenie.

Rachmistrzowie są przygotowani do pracy w reżimie epidemicznym. Są zabezpieczeni w środki ochrony, a wywiad można przeprowadzić w bezpiecznej odległości.

Każdy rachmistrz posiada identyfikator i powinien on być okazany na samym początku rozmowy. Sprawdzić tożsamość rachmistrza możemy przez aplikację internetową na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.


NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

W dniu 20.07.2021 r. w Urzędzie Miejskim w Węgrowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Węgrowa dla uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty.
W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego najlepszy wynik uzyskała Michalina Książek, natomiast w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II Alicja Turek.
W spotkaniu uczestniczyły uczennice Michalina Książek i Alicja Turek wraz z rodzicami, burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela, wiceburmistrz Węgrowa Pani Halina Ulińska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert Kowalewski, dyrektorzy węgrowskich szkół podstawowych Pani Teresa Święcicka i Pan Krzysztof Litka oraz Pan Tadeusz Latacz (wylicytował podczas WOŚP  jeden dzień w fotelu Burmistrza Węgrowa ). Podczas spotkania Burmistrz Węgrowa pogratulował wyróżnionym najlepszego wyniku egzaminu i życzył sukcesów na dalszej drodze edukacji.
Należy dodać, że Michalina Książek przez wiele lat była uczennicą naszej szkoły.
My również dołączamy się do gratulacji i życzeń. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
źródło: Urząd Miasta Węgrowa

STYPENDIA BURMISTRZA

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, przyznane zostały Stypendia Burmistrza Miasta Węgrowa. Stypendia przyznano w trzech kategoriach: naukowe, artystyczne i sportowe. Z naszej szkoły duża liczba uczniów doznała zaszczytu otrzymania takiego wyróżnienia.
Stypendia naukowe otrzymali:
- Natalia Burczyńska
- Julia Grabska
- Anna Piotrowska
- Bartosz Tchórzewski
Stypendia artystyczne otrzymali:
- Agnieszka Domaskin
- Amelia Kowal
- Paulina Ładosz
- Iga Mikołajewska
- Alicja Wojtyra
- Nela Zawadzka
Stypendia sportowe otrzymali:
- Michał Tempczyk
- Zofia Wasążnik
- Kalina Zielińska
W imieniu Pana Burmistrza stypendia wręczyli uczniom wychowawcy podczas spotkań w klasach.
Gratulujemy wyróżnionym,  życząc dalszych sukcesów oraz możliwości rozwijania umiejętności w oparciu o swoje pasje i zainteresowania.
Zespół do Spraw Promocji

26 czerwca 2021 r.  zakończył  rok szkolny 2020/ 2021.

Ze względu na pandemię  nie mogliśmy spotkać się na wspólnej uroczystości, dlatego też  uczniowie klas I-VII  i oddziału przedszkolnego pożegnali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie odebrali świadectwa i nagrody.
Uczniowie klas VIII uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej na  hali sportowej, którą uświetnili znakomici goście min. Burmistrz Miasta Węgrowa, pan Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa, pani Zofia Paczóska, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Marchela, ksiądz Paweł Szwedo i ksiądz Sywester Grzeszczuk. Tradycyjnie już odbyła się ceremonia przekazania sztandaru nowym członkom pocztu, ślubowanie uczniów klas ósmych oraz wręczenie nagród tym, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 na zakończenie szkoły podstawowej. Ponadto wręczono stypendia naukowe, artystyczne i sportowe, pamiątkowe puchary  dla najlepszych sportowców i wiele innych nagród.
Uroczystość zakończył dźwięk dzwonka, który absolwenci usłyszeli po raz ostatni w murach Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia:
Agnieszka Zarzycka😉

23 czerwca 2021 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA, SPORTU, REKREACJI. 

Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji,  między innymi odbyła się prezentacja wozu  i pokaz sprzętu strażackiego, przypomniano  zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, oraz jak zachować  bezpieczeństwo na drodze i nad wodą, przestrzegano przed zagrożeniami w sieci. Leśnicy zwrócili uwagę na unikanie zagrożeń w lesie i starali się wśród uczniów poszerzyć  świadomość przyrodniczo –leśną. Ponadto odbyły się różnego rodzaju rozgrywki sportowe( min. gra w dwa ognie, wyścig w workach ), gry i zabawy logopedyczne , plenery malarskie, którym towarzyszył śpiew i taniec. Klasy ósme, tego dnia udały się na wycieczkę  do PWiK i Additu.
Było super !!! Do zobaczenia za rok !!!      zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji, Samorząd Uczniowski

MIŁO KOŃCZYMY SEZON

Dzisiaj - 20 czerwca - zespół młodzika młodszego brał udział w Turnieju Piaseczno Cup. Była to bardzo udana Niedziela dla naszego zespołu ponieważ zdobyliśmy II miejsce ulegając tylko gospodarzom Victoria Piaseczno.
Nagrody indywidualne zdobyli Łukasz Lipka -  najlepszy zawodnik drużyny oraz Wojciech Połaski, który został królem strzelców - zdobył 29 bramek
Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie.
Zespół do Spraw Promocji
tekst i foto: P, Kuć

TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU

Dnia 19.06.2021 odbył się "Cegłowski Turniej Pierwszego Kroku w piłce ręcznej". W turnieju wzięła udział drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowały dziewczynki z klas 3a i 4a sportowej. Nasze zawodniczki Zajęły II miejsce, pokonując takie zespoły jak; KPR ROKIS Radzymin, MSPR Junak Włocławek, MKS Pogoń Siedlce, UKS Jutrzenka Cegłów.
Najlepszą zawodniczką drużyny została Zuzanna Zawadzka
Skład zespołu:
Klasa 4a
Agata Dejnarowicz, Julia Gierłowska, Iga Mikołajewska, Lena Serafińska, Aleksandra Zabadała, Kalina Zielińska
Klasa 3a
Julita Błońska, Oliwia Bozińska, Patrycja Drabik, Maja Gałązka, Antonina Murawska, Paulina Niszcz, Marika Pietruczanis, Nina Stankiewicz, Wiktoria Szczepanik, Anna Wrzeszcz, Zuzanna Zawadzka
Gratulujemy!!!!!  zdjęcia>>>

"Rozdźwięki 2021"

W dniach 19-20 czerwca 2021 w Centrum Kultury Izabelin odbył się IX Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki 2021". Organizatorami Festiwalu były: Centrum Kultury Izabelin oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" z Zielonej Góry.
W eliminacjach online wyłoniono grupę 17 osób (7-25 lat), które zostały zaproszone do udziału w Koncercie Konkursowym. Wśród nich była uczennica naszej szkoły – PAULINA ŁADOSZ, która piosenką „Co nam w duszy gra” wyśpiewała III miejsce zdobywając Nagrodę Dyrektora Centrum Kultury Izabelin.
Pobyt w Izabelinie Paulinka wspomina bardzo miło. Mogła uczestniczyć tam w warsztatach, podczas których doskonaliła swój kunszt wokalny. Jednak nie lada przeżyciem było występ z orkiestrą.
Cieszymy się, że Paulinka doskonali swoje umiejętności i trzymamy za Nią kciuki. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
źródło: Fundacja Młodzi Artyści
foto: Fundacja Młodzi Artyści, J. Ładosz

WIELKI SUKCES

w XX edycji ogólnopolskiego konkursu: „Bohaterowie misji”
Miło nam poinformować, że NELA ZAWADZKA znalazła się na podium w kategorii muzycznej zdobywając I miejsce. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ w konkursie wzięło udział ponad 300 szkół podstawowych z całej Polski. Kategoria muzyczna była najtrudniejszą kategorią, ponieważ należało napisać tekst i skomponować własną muzykę. Nasza Nela pięknie zaśpiewała i sama akompaniowała na instrumentach muzycznych.
Gratulujemy Neli wielkiego sukcesu i życzymy dalszych
Zapraszam do wysłuchania piosenki pt. „Siewcy wiary”:
https://youtu.be/vYpSMwm8nKU
S. Małgorzata Szyszka

"Zatrzymany Świat”

To tytuł koncertu w wykonaniu Krakowskiego Chóru Dziecięcego wraz z uczestnikami programów The Voice Kids, Szansy na sukces i wielu innych.
W roli solistów wystąpili znani i lubiani młodzi wokaliści, a wśród nich uczennica naszej szkoły NELA ZAWADZKA.
Oto adres pod którym można będzie obejrzeć to ciekawe widowisko:
https://www.youtube.com/watch?v=Lv8T_al6OMA...
Zespół do Spraw Promocji

Udana próba pisarska Mai Rybak

Uczennica klasy Vd, Maja Rybak, wzięła udział  w XIV Powiatowym Konkursie Literackim „Brzechwiada” organizowanym przez Miejską Biblioteką Publiczną w Węgrowie. Zadaniem uczestników było dopisanie zakończenia książki Rafała Lasoty pt. „Stadnina Ani”. Spośród blisko 30 nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła i nagrodziła  trzy najlepsze. Maja zajęła wysokie II miejsce. Jedną z nagród w konkursie było wydanie książki Rafała Lasoty wraz z zakończeniem dopisanym  przez laureatów.
Serdecznie gratulujemy Mai udanego debiutu pisarskiego i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia>>>
Więcej informacji na temat konkursu oraz fotorelację z rozdania nagród można przeczytać i zobaczyć na stronie Miejskiej Biblioteki.

Z wizytą u kasztelanowej Ludwiki

18 czerwca 2021 r. uczniowie klasy II b wybrali się z wizytą do kasztelanowej Ludwiki, która strzeże murów Zamku w Liwie.  Do czego służyły otwory w starych budowlach, jak działa most zwodzony, co to jest przygródek i do czego może służyć halabarda? Na te i wiele innych pytań, w bardzo ciekawy i żartobliwy sposób, odpowiedział Pan Jakub – przewodnik po Zamku. Oczywiście, nie obyło się bez historii o Żółtej Damie. zdjęcia>>>

KONIEC SEZONU 2020/2021

12.06.2021r zawodnicy UKS Niedźwiadek Węgrów z rocznika 2008/2009 zakończyli sezon w Warszawsko- Mazowieckiej Lidze piłki ręcznej dzieci dwoma zwycięstwami.
Po bardzo emocjonujących meczach wygraliśmy z drużynami OTM Lesznowola i KPR ROKiS Radzymin.
W naszej drużynie zagrali: Borejko Wiktor, Ciborowski Michał, Gałązka Maciej, Krętkowski Mateusz, Królak Bartosz, Matusik Dawid, Piotrowski Kacper, Piotrowski Mateusz, Rusjan Krzysztof, Tomyślak Piotr, Grabarczyk Jan, Oleszczuk Klaudiusz, Połaski Paweł.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Sukces Antoniny Stolarczyk w walce na rymy

Uczennica klasy Vd, Antonina Stolarczyk wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs organizowany przez KRUS (Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki adresowany był do dzieci w wieku od 11 do 14 lat. Powołana przez Prezesa KRUS-u Komisja Konkursowa oceniła rymowanki, przyznając im punkty: za zgodność z ideą i tematyką konkursu, za oryginalność i pomysłowość przekazania treści  oraz walory językowe. Zgodnie z regulaminem wyłoniono 20 najwyżej punktowanych prac i przyznano ich autorom nagrody w postaci tabletów. Spośród 925 uczestników Tosia zajęła wysokie 11 miejsce.
Cieszymy się bardzo z osiągnięcia Antosi i życzymy rozwoju talentu oraz dalszych sukcesów. zdjęcia>>>     rymowanka>>>
Informacje o konkursie i fotorelację można zobaczyć tutaj.

Podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2019/20 – Czwórbój LA 2020/21

8 czerwca 2021 r. na stadionie lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się długo oczekiwany powrót do rywalizacji sportowej. Epidemia spowodowała zamknięcie szkół w marcu 2020 r. co wstrzymało organizację części zawodów sportowych zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020.
Dopiero teraz, po rocznej przerwie ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w kraju udało się oficjalnie zakończyć i podsumować współzawodnictwo sportowe szkół z terenu powiatu węgrowskiego za rok szkolny 2019/2020, zawodów przeprowadzonych przed wybuchem pandemii.
Zanim podsumowano poprzedni sezon współzawodnictwa sportowego szkół zostały przeprowadzone zawody w czwórboju lekkoatletycznym obecnego sezonu 2020/21. Na czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt składają się: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m. W przypadku chłopców, pierwsze trzy konkurencje są takie same, zaś bieg średniodystansowy jest dłuższy – odbywa się na dystansie 1000 m. Oto wyniki czwórboju:
w kategorii dziewcząt:
 1. SP nr 2 Węgrów I,
 2. SP nr 2 Węgrów II,
 3. SP nr 1 Łochów I,
 4. SP Kopcie,
 5. SP Nr 3 Łochów,
 6. SP Trzebucza,
 7. SP nr 1 Łochów II,
 8. SP Grębków.
w kategorii chłopców:
 1. SP Stoczek,
 2. SP Grębków,
 3. SP Sadowne,
 4. SP nr 2 Węgrów I,
 5. SP nr 2 Węgrów II,
 6. SP nr 3 Łochów,
 7. SP Kopcie,
 8. SP Trzebucza.
Klasyfikowane jest również współzawodnictwo indywidualne czwórboju lekkoatletycznego i tak najlepsze wśród dziewcząt okazały się uczennice ze SP nr 2 z Węgrowa: 1. Zofia Wasążnik, 2. Alicja Wojtyra 3. Roksana Jachimowicz; natomiast wśród chłopców: 1. Karol Więch z SP Grębkowie, 2. Bartosz Nowak z SP Stoczku, 3. Wiktor Olszewski z SP Grębkowie.
Po podliczenie przez komisje sędziowską punktów odbyło się wręczenie medali i dyplomów w czwórboju oraz pucharów i dyplomów współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu węgrowskiego za rok szkolny 2019/2020. Wręczenia trofeów dokonali: Prezes Powiatowego SZS w Węgrowie p. Jan Tempczyk, Członek Zarządu SZS w Węgrowie p. Tadeusz Danaj oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Węgrowie p. Tadeusz Krupa – gratulując uczniom uzyskanych wyników sportowej rywalizacji oraz pokładając nadzieję, że na stałe sport szkolny zagości na obiektach sportowych.
Ranking sportowego współzawodnictwa polega na przeliczeniu na punkty osiągnięć sportowych: etap powiatowy, regionalny, wojewódzki i ogólnopolski zawodów. W poszczególnych kategoriach wiekowych uczniów oraz w zależności od wielkości szkoły ranking ten (pierwszych 6 szkół) wygląda następująco:
szkoły  podstawowe (do 150 uczniów), w zawodach startowało 18 szkół:
1. Kopcie,
2. Trzebucza,
3. Starawieś,
4. Liw,
5. Grygrów,
6. Grabiny.
szkoły podstawowe (powyżej 150 uczniów), w zawodach startowało 12 szkół:
1. Nr 2 Węgrów,
2. Stoczek,
3. Nr 3 Łochów,
4. Miedzna,
5. Sadowne,
6. Grębków.
szkoły ponadpodstawowe, w zawodach startowało 5 szkół:
1. I LO Węgrów,
2. ZSP Węgrów
3. ZSP Łochów,
4. NLO Stoczek,
5. ZSP Sadowne.
Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie przy aktywnym udziale nauczycieli wychowania fizycznego. Realizacja bogatego kalendarza współzawodnictwa sportowego szkół nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie finansowe zawodów przez Samorząd Powiatu Węgrowskiego. Kwota wsparcia niefortunnego sezonu sportowego szkół 2019/2020 wyniosła 16.166 zł.
tekst: Starostwo Powiatowe w Węgrowie
foto:  Starostwo Powiatowe w Węgrowie, M. Tempczyk

Portret Norwida słowem malowany

W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął w piątek uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. Chcąc przybliżyć uczniom sylwetkę twórcy, nauczyciele języka polskiego we współpracy z nauczycielami biblioteki przygotowali program artystyczny, który można obejrzeć tutaj.

NELA ZAWADZKA W SWOIM ŻYWIOLE…

…a  żywiołem Jej są występy i kontakt na żywo z publicznością.
Do takiego spotkania doszło 1 czerwca podczas XVII Wielkiego Koncertu Charytatywnego na rzecz chorych onkologicznie pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Koncert odbył się w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Na scenie wystąpili Andrzej Piaseczny i chór Sound’n’Grace, a dzieci otrzymały swoje wymarzone prezenty, które udało się kupić dzięki sponsorom oraz publiczności.
Cieszymy się, że uczennica naszej szkoły wzięła udział w tej szczytnej Imprezie i dorzuciła swoją cegiełkę, by spełnić marzenia chorych dzieci.
Dodajmy, że Nela chętnie wspiera różne akcje charytatywne. BRAWO!!! zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

III miejsce Zosi Wasążnik

w XXVII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych

Niedawno pisaliśmy o sukcesie Zosi w Mistrzostwach Mazowsza U-12 i U-14dla dzieci i młodzieży w Teresinie. Przypomnijmy, że zajęła wtedy I miejsce.
Na końcu postu prosiliśmy o trzymanie za Zosię kciuków, aby powiodło Jej się podczas kolejnych zawodów.
I… powiodło się!
W XXVII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych
na STADIONIE AZS ŁÓDŹ zajęła III miejsce.
Gratulujemy młodej biegaczce i tradycyjnie trzymamy kciuki… zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocj

GALA SPORTU 2021

W dniu 11 czerwca 2021r., w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się doroczna, czternasta już Gala Sportu. Nominowani sportowcy zostali nagrodzeni w 8 kategoriach. Wśród wyróżnionych byli również nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.
W kategorii Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2020 wyróżnienie otrzymali:
Patryk Duszak – piłka ręczna
Iga Mikołajewska – piłka ręczna
Nel Matusik – tenis ziemny
W kategorii Trener Roku 2020 wyróżnienie otrzymał Pan Michał Gierasimiuk.
W kategorii Najlepsza Drużyna Roku 2020 wyróżniono kilka drużyn, w których grają również uczniowie naszej szkoły:
1. Drużyna piłki ręcznej dziewcząt rocznik 2007- zgłoszona przez Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek”
2. Drużyna piłki ręcznej chłopców rocznik 2007 –– zgłoszona przez Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek”
3. Drużyna Węgrowskiego Klubu Sportowego „Sfinks”- zgłoszona przez Węgrowski Klub Sportowy SFINKS
4. Drużyna z Węgrowskiego Stowarzyszenia Tenisowego do 10 lat - zgłoszona przez Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe
5. Drużyna U 10 Miejskiego Klubu Sportowego CZARNI Węgrów – zgłoszona przez klub MKS Czarni Węgrów
6. Drużyna piłki siatkowej Powiatowo Miejskiego Klubu Sportowego „NIKE” Węgrów- zgłoszona przez Powiatowo Miejski Klub Sportowy „NIKE” Węgrów i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Tenis”
Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a naszych szkolnych sportowców zachęcamy do starania się, aby podczas GALI SPORTU 2022 było nagrodzonych więcej trenerów i sportowców z naszej szkoły. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
źródło: UM Węgrów

SUKCESY NASZYCH PIANISTÓW W WIELISZEWIE

11 czerwca 2021 r. w Ośrodku Kultury w Wieliszewie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Zaczarowany Fortepian”, w którym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Ogniska Muzycznego - w klasie pianina w Węgrowskim Ośrodku Kultury.
Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formule hybrydowej:
 1. etap w postaci eliminacji on - line, do którego zgłosiło się 37 młodych pianistów
2. etap finałowy - na żywo - dla dwunastki finalistów
W kategorii wiekowej 10-13 lat  Jan Bardadyn zdobył II miejsce.
Zaś w kategorii 14-17 lat  I miejsce zdobyła Anna Piotrowska
Serdecznie gratulujemy!
Zespół do Spraw Promocji
Źródło: WOK

Szkolny Konkurs Matematyczny MATMIX

10 czerwca 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny MATMIX przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Do konkursowych zmagań przystąpiło 20 uczniów.
Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań, samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków, a także budzenie nawyku współzawodnictwa. Każdy uczeń otrzymał zestaw 23 zadań do rozwiązania, za które mógł uzyskać 34 punkty. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Najlepsi matematycy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy za udział.
Wyniki konkursu:
I miejsce
Alicja Deszczyńska kl. III a
II miejsce
Maja Gałązka kl. III a
III miejsce
Maria Molska kl. III d
Amelia Okulus kl. III a
Wyróżnienia:
Rafał Górski kl. III b
Maja Jaszczur kl. III c
Maciej Kurkus kl. III a
Tomasz Rybak kl. III e
Julia Tkaczyk kl. III c
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia>>>
Bożena Gierłowska, Magdalena Pietruczanis

Sport to zdrowie

W ramach tematu ,,Sport to zdrowie" nauczyciele wychowania fizycznego p. M. Tempczyk i p. K. Paderewska zorganizowali w klasie II a – klasowe zawody sportowe. Ich celem było:
- poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego,
- przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej,
- rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa,
- reintegracja zespołu klasowego.
Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie  60m i bieg na 400m. Wszyscy uczestnicy starali się wypaść jak najlepiej. 17 czerwca zostały ogłoszone oficjalne wyniki oraz zostały wręczone medale i dyplomy. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Oto wyniki klasowych zawodów sportowych klasy II a:
Rzut  piłeczką  palantową:
Kategoria dziewcząt:
1 m - ce – Barbara Wierciochowska
2 m - ce - Blanka Waszczyńska
3 m - ce – Julka Tomyślak
wyr.   Łucja  Miałkowska
           Aniela  Rusjan
           Zofia  Turniak
Kategoria chłopców:
1 m - ce Bartosz Atras
2 m - ce Aleksander Łuszczyński
3 m - ce Jakub Stankiewicz
wyr.  Adam Królak
         Franciszek Pernach
         Oliwier Wasążnik
Bieg na dystansie 60 m :
Kategoria dziewcząt:
1 m - ce – Barbara Wierciochowska
2 m - ce – Zofia Turniak
3 m – ce – Maja Gałązka
wyr. Natalia Cegłowska
         Aniela Rusjan
Kategoria chłopców:
1 m – ce – Aleksander Łuszczyński
2 m – ce – Cezary Piotrowski
3 m – ce – Bartosz Atras
wyr. Adam Królak
        Szymon Popowski
        Oliwier Wasążnik
Bieg na dystansie  400 m :
Kategoria dziewcząt:
1 m – ce  Natalia Cegłowska
2 m – ce Zosia Turniak
3 m- ce – Maja Gałązka
wyr. Julia Tomyślak
        Barbara Wierciochowska
        Blanka Waszczyńska
Kategoria chłopców:
1 m – ce – Aleksander Łuszczyński
2 m – ce – Oliwier Wasążnik
3 m – ce – Cezary Piotrowski
wyr. Szymon  Popowski
zdjęcia>>>
Dorota Snopczyńska

ZOSIA POBIŁA REKORD…

12 czerwca uczennica naszej szkoły Zofia Wasążnik uczestniczyła w Mistrzostwach Mazowsza U-12 i U-14 w Lekkoatletyce dla dzieci i młodzieży w Teresinie.
W biegu na dystansie 300 m zdobyła I miejsce z czasem 48:67, co jest rekordem obiektu w tej kategorii wiekowej.
Za tydzień pobiegnie, na tym samym dystansie, w XXVII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
Gratulujemy i będziemy trzymać kciuki za naszą utalentowaną sportsmenkę, do czego wszystkich zapraszamy.
Zespół do Spraw Promocji
foto: D. Wasążnik

Finał Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas VI

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Konkursie Ortograficznym „JESTEM MISTRZEM ORTOGRAFII”, którego organizatorem była Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna w Węgrowie. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Powiatu Węgrowskiego.
W szkolnym etapie konkursu, który odbył się 5 maja 2021r., wzięło udział 17 uczniów. Do ścisłego Finału mogły się zakwalifikować tylko dwie osoby. Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Grabarczyk, kl. VIB i Maciej Gałązka, kl. VIA, którzy najlepiej napisali dyktando konkursowe.
Finał odbył się 9 czerwca 2021r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgrowie, natomiast ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród  - 16 czerwca 2021r.
Nasi uczniowie uzyskali doskonałe wyniki: Izabela Grabarczyk zajęła III miejsce, natomiast Maciej Gałązka otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!!! zdjęcia>>>
Szkolny koordynator konkursu
Beata Gadomska

To nie takie trudne

Jak ciekawie spędzić czas, a jednocześnie poznać najsłynniejsze  dzieła światowego malarza Uczniowie  klasy IIIb znaleźli na to sposób.
Podczas zajęć plastycznych wykonywali kopie obrazów- czyli starali się jak najdokładniej otworzyć czyjeś dzieło. Za wzór posłużyły obrazy: Vincenta Van Goga- „Słoneczniki”, „Gwieździsta noc” , oraz obrazy Jana Vermeera „ Dziewczyna z perłą” i „ Mona Lisa” Leoarda da Vinci.
Okazało się, że odtwarzanie dzieł znanych artystów to niezwykły sposób nie tylko na naukę technik plastycznych, ale także doskonały relaks. zdjęcia>>>
Edyta Doktorska - Rafałek

„PRZYGODOWY DZIEŃ DZIECKA”

1 czerwca klasa III d wybrała się na wycieczkę do Starych Lipek. Las, przestrzeń, czyste powietrze były najlepszym prezentem na Dzień Dziecka.  Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa rolnego. Dzieci mogły zobaczyć zwierzęta hodowlane: konie, krowy, kury i koguty, kaczki, a także bażanty. Dużą atrakcją był traktor, każdy chciał sprawdzić, jak się w nim prezentuje. Następnie uczestnicy wycieczki mogli poznać nazwy drzew i innych roślin rosnących w lesie, zobaczyli pomnik przyrody. Dzieci wiedziały, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie wystraszyć ptaków i zwierząt tam żyjących. Po przybyciu na łąkę, na której stało stare indiańskie tipi dzieci zebrały się wokół paleniska i obserwowały, jak rozpala się ogień. Potem chłopcy poszli na obrzeża lasu z panem Darkiem i własnoręcznie przygotowali kije do pieczenia kiełbasek. Niektórzy chcieli piec również chleb, a nawet pianki. Kolejną atrakcją była nauka strzelania z łuku. Każdy miał możliwość spróbować swoich sił.  Furorę zrobiła leśna huśtawka, utrzymanie się na niej wcale nie było łatwe. Na koniec dzieci mogły zobaczyć wnętrze tipi i ziemiankę, którą pan Darek sam wybudował. Wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do Węgrowa.
Monika Doktorska
Zdjęcia: Barbara Jakubisiak, Oliwia Domańska, Maja Bartnik

KULTUROMANIAK 2021

Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej w Mrozach.

W tym roku we wspomnianym Przeglądzie udział wzięły trzy uczennice z naszej szkoły:
Paulina Ładosz, Dominika Składanowska oraz Nela Zawadzka.
Zapraszamy na koncert w wykonaniu naszych uzdolnionych wokalistek:
PAULINA ŁADOSZ – „Nim przyjdzie wiosna”
https://www.youtube.com/watch?v=Jlz8n4yOngI...
DOMINIKA SKŁADANOWSKA – „Apetyt na życie”
https://www.youtube.com/watch?v=5KfmWz6t71Y...
NELA ZAWADZKA – „Jaskółka uwięziona”
https://www.youtube.com/watch?v=aO7C2SsJY4s...
Tym razem punktowane miejsca zajęły:
I miejsce - Paulina Ładosz
(szkoły podstawowe kl. IV-VI)
III miejsce - Nela Zawadzka
(szkoły podstawowe kl. VII-VIII)
Wszystkim wokalistkom gratulujemy udanych występów i prosimy o więcej. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

„CO NAM W DUSZY GRA”

To tytuł piosenki, którą zaśpiewała PAULINA ŁADOSZ podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2021, zorganizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Piosenka pochodzi z płyty „Młodzi Artyści Śpiewają 2014”.
 
Link do piosenki „Co nam w duszy gra”:
https://www.youtube.com/watch?v=OUMjpnk87i8
 
W Festiwalu udział wzięło 120 wykonawców, a poziom był bardzo wysoki. Widać pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w przygotowaniu do tej znanej już w całej Polsce imprezy.
Organizatorem Festiwalu jest Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”. Celem Fundacji jest wzmacnianie potencjału i rozwijanie talentów dzieci, młodzieży i dorosłych.
Podczas trzydniowego pobytu w Zielonej Górze uczestnicy Festiwalu uczestniczyli w warsztatach wokalnych, próbach i przesłuchaniach.
Wprawdzie, tym razem Paulinka nie zajęła żadnego miejsca, ale jest bardzo zadowolona, że mogła uczestniczyć w tak ciekawej imprezie. Po raz pierwszy mogła zaśpiewać przy akompaniamencie orkiestry, a to nie lada wyróżnienie. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
źródło: FUMA 2021

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „I CAN BE A STAR 2021 ONLINE”

We wspomnianym Konkursie uczennica naszej szkoły – Paulina Ładosz „wyśpiewała” I miejsce:
Ogłoszenie wyników:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3933317336750862&id=100002179046720
Piosenka „Drivers License”:
https://www.facebook.com/gok.ulan.9/videos/3912505518832044
Konkursu odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie, a jego celem jest prezentacja umiejętności wokalnych, propagowanie i motywacja do nauki języka angielskiego przez piosenkę, promocja młodych wykonawców w sieci.
Gratulujemy Paulince i życzymy kolejnych sukcesów. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

WIELKI SUKCES

w XX edycji ogólnopolskiego konkursu: „Bohaterowie misji”

Uczniowie naszej szkoły (mimo trwającej pandemii) wzięli udział w ogólnopolskim konkursie misyjnym, organizowanym przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Został on objęty Honorowym Patronatem: Ministera Edukacji Narodowej Przemysława Czarnek, Abp. Salvatore Pennachio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Bp. Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Miał on wpłynąć na kształtowanie postawy solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych i zachęcał do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych. Służył również pogłębieniu wiedzy o życiu na innych kontynentach, kształtowaniu postaw tolerancji, solidarności oraz rozbudzaniu wrażliwości na sytuację rówieśników w najuboższych krajach świata. Miał integrować uczniów wokół idei otwartości na różnorodne kultury i religie.
Uczestnicy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych przygotowując prace w kategorii literackiej, plastycznej i muzycznej. Do centrali należało przesłać tylko jedną zwycięską pracę w każdej kategorii. Spośród uczniów biorących udział w konkursie zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego:
· kategoria plastyczna: Amelia Kowal - kl. VII i Lena Szczygielska - kl. III E,
· kategoria literacka: Agnieszka Domaskin –kl. VIII A i Marika Pietruczanis – kl. III A
· kategoria muzyczna: Nela Zawadzka – kl.VII E
Miło nam poinformować, że Nela Zawadzka znalazła się na podium w kategorii muzycznej zdobywając I miejsce. Było to nie lada wyzwanie ponieważ w konkursie wzięło udział ponad 300 szkół podstawowych z całej Polski. Kategoria muzyczna była najtrudniejszą kategorią, ponieważ należało napisać tekst i skomponować własną muzykę. Nasza Nela pięknie zaśpiewała i sama akompaniowała na instrumentach muzycznych. Gratulujemy Neli wielkiego sukcesu i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.
Ze względu na pandemię niestety, nie będzie możliwe zorganizowanie uroczystej Gali, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Nagrody i dyplomy przesłane zostaną do szkół.
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie misyjnym w przyszłym roku szkolnym, koordynator konkursu na terenie szkoły - s. Małgorzata Szyszka

„ŁAP TROP”…

… to tytuł filmu, który warto obejrzeć. Występują w nim dawni i obecni uczniowie naszej szkoły, którzy swój kunszt aktorski rozwijają w Węgrowskim Ośrodku Kultury.
Film składa się z trzech części:
Część I
https://www.facebook.com/W%C4%99growski-O%C5%9Brodek-Kultury-595389567219932/
Część II
https://www.facebook.com/595389567219932/videos/401510187514163
Część III
https://www.facebook.com/watch/?v=463841471586123
Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak ciekawego filmu. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

DLA MAMY I TATY

Uczniowie klasy 3b również uczcili Dzień Rodziny. Z tej okazji dla swoich najbliższych – Mam i Tatusiów przygotowali niespodzianki. Wykonali dla Nich przepiękne obrazki, które były wspólnym prezentem dla Mam i Tatusiów. Dla rodziców również  przygotowali bony, np., na 1 godzinę ciszy lub na relaks.
Ponadto z okazji Dnia Matki wykonali również piękne korale z makaronu. zdjęcia>>>
Elżbieta Żołędowska

Dzień Matki w świetlicy I.

W dniu 25 V br. w świetlicy I rozpoczęto obchody Dnia Matki, najpiękniejszego świeckiego święta w roku. Z tej okazji wychowawca świetlicy, pani Emilia Jaczewska, przygotowała szereg atrakcji, niespodzianek dla swoich podopiecznych. Mieli do odgadnięcia zagadkę, której rozwiązanie dało początek myśli przewodniej zajęć, a brzmiało ono: „mama”. Dzieci wiedziały, że ma swoje święto 26 maja. Metodą „burzy mózgów” wymieniały zalety swoich rodzicielek, które na tablicy zapisywała prowadząca spotkanie. Uczniowie bawili się także w kalambury, w których zadaniem było jedynie poprzez mowę ciała zaprezentować codzienne czynności mam. Wychowankowie wysłuchali urzekających, wzruszających wierszy Anny Świrszczyńskiej i Beatryksy Biegun, jak też opowiadania Joanny Papuzińskiej, które zaliczyć można do pouczających nie tylko dla najmłodszych. W czasie wykonywania laurki dla rodzicielki dzieci słuchały piosenek jej dedykowanych. Dzieliły się przemyśleniami oraz pomysłami, w jaki sposób można sprawić ukochanej osobie radość, powody do dumy ze swych latorośli, wyrazić wdzięczność, miłość, przywiązanie.
Sądzę, że spotkanie było budujące, wywołujące refleksje i bardzo miłe dla obu stron. A serca jego uczestników dosłownie i w przenośni można zobaczyć na niniejszych fotografiach ☺.
Emilia Jaczewska

"Poradnia Medycyny Rodzinnej "Revita" zwraca się z prośbą do rodziców dzieci z klas III i VII,
zapisanych do naszej przychodni, o telefoniczny kontakt celem ustalenia terminu badania bilansowego dziecka.

Tel. kontaktowy: 25 7922012, kom. 792 297 230, 724 224 075"
Z poważaniem Renata Skuba

Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

Komunikat prasowy

Plakat


ZAKUP OBIADÓW NA MIESIĄC CZERWIEC

Obiady na miesiąc czerwiec będzie można wykupić w dniach 20.05- 28.05.2021r.

Wcześniejszy zakup umożliwi nam zaksięgowanie wszystkich wpłat przed rozpoczęciem nowego miesiąca.

Koszty wyżywienia wynoszą:

Dzieci z oddziału przedszkolnego – 16 dni x 3,30zł = 52,80 zł

Dzieci z klas 1-8  15 dni x 3,30zł = 49,50 zł

Pracownicy – 16 dni x 8,60zł = 137,60 zł

Wpłaty proszę kierować na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

W przypadku pracownika szkoły należy dodać dopisek – pracownik.

Proszę o wpłaty w wysokości podanej w ogłoszeniu.

Osoby, które mają odliczenia z poprzedniego miesiąca mogą pomniejszyć wpłatę o ilość niewykorzystanych posiłków.

O kwotę zwrotu można zapytać telefonicznie pod numerem telefonu 25 792 3512

Kierownik świetlicy

Agnieszka Antońska


Informacja dotycząca hybrydowego nauczania w klasach I-VIII od 17 maja 2021 r.


• Od 4 maja br. uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej w szkole i pracują zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć zatwierdzonym na początku roku szkolnego.

• Od 17 maja br. uczniowie klas I-III wracają do swoich sal lekcyjnych (pawilon I) i przydzielonych boksów w szatni (pawilon I).

• Uczniowie klas VII-VIII wracają do nauki stacjonarnej i pracują zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć w dniach 19, 20, 21, 24 maja, natomiast 17,18 i 28 maja pracują zdalnie.

• Uczniowie klas IV-VI wracają do nauki stacjonarnej i pracują zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć w dniach 17, 18, 28 maja, natomiast 19, 20, 21 i 24 maja pracują zdalnie.

• Od 25 do 27 maja (wtorek-czwartek) uczniowie klas I – VII nie mają zajęć dydaktycznych w związku z egzaminem ósmoklasisty - Wytyczne CKE, MEiN, GIS Sekcja 1,poz.1.6.

• Od 31 maja br. wszyscy uczniowie klas I-VIII uczą się już stacjonarnie.

Uwaga! Od 25 maja do 27 maja br. będzie przeprowadzany egzamin ósmoklasisty. Przez 3 dni uczniowie klas VIII piszą egzamin w reżimie sanitarnym.

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

W dniu 21 V br. w świetlicy nr 1 miał miejsce teatrzyk kukiełkowy, w którym uczniowie klasy I c za pomocą pacynek zaprezentowali baśń pt.: „Piękna i Bestia” Marie Leprince de Beaunont. Sztukę wychowankowie wraz z nauczycielką wystawili trzykrotnie. A to dlatego, że zabawa sprawiła wiele radości, zrodziła pomysły na lepsze odtworzenie ról, czyli jak ruchem lalek pokazać emocje i uczucia postaci. Dzieci doskonaliły przy tym umiejętność słuchania ze zrozumieniem, płynnego czytania, refleks. Poznawały nazewnictwo różnorodnych stanów emocjonalnych, a przede wszystkim to, co w życiu cenne, a więc sferę aksjologiczną.
Narrator 1.: pani Emilia Jaczewska
Narrator 2.: Olga Bednarczyk
Narrator 3.: Kacper Roguski (wybitnie pięknie przeczytał tekst baśni, otrzymując wyrazy uznania zarówno prowadzącej, jak i kolegów i koleżanek)
Pacynki niniejszych bohaterów w dłoniach dzierżyli:
Olga Bednarczyk: Bestia, córki kupca, rycerz.
Adam Ostaszewski: Córka kupca;
Rafał Dudek: Bestia, rycerz;
Natalia Sękal: Bestia, córka Kupca;
Iza Laszczka: Kupiec
            Dziękuję wszystkim za teatralną wersję „Pięknej i Bestii”, której odbiór należał do czystej przyjemności ☺. zdjęcia>>>
Emilia Jaczewska

,,Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę’’.
Sophia Loren

DZIEŃ RODZINY W II A

15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Ten dzień został ustanowiony 20 września 1993 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to  wspaniała okazja do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność swoim najbliższym, najukochańszym Rodzicom.
Z tej okazji uczniowie klasy 2a pod czujnym okiem swojej wychowawczyni przygotowali montaż słowno – muzyczny dla swoich najbliższych. Dzieci recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki - ,,Moja wesoła rodzinka”, ,,Kocham Cię, Ti Amo”, ,,Mój tata”, ,,Cudownych rodziców mam”. Na zakończenie uczniowie odśpiewali tradycyjne ,,Sto lat”, przesłali buziaki i ogromne serca. Przedstawienie online ma być niespodzianką dla rodziców. zdjęcia>>>
Dorota Snopczyńska

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.
 Jan Paweł II
14 V tego roku w świetlicy nr 1 gościliśmy przedstawicielkę wyżej wspomnianej instytucji w osobie pani Joanny Zawadzkiej. Nie bez przyczyny, bowiem w dniach 8 – 15 V obchodzimy w Polsce tydzień poświęcony bibliotekom,  jak również ich pracownikom. To dobra okazja do tego, by więcej niż zwykle czasu i uwagi poświęcić czytaniu książek, tu zwłaszcza przez najmłodszych oraz ich rodziców.
Zaprzyjaźniona z uczestnikami świetlicy z klas pierwszych pani spotkanie rozpoczęła od pytania o to, czy dzieci czytają książki. W niektórych z nich rozpoznała wiernych czytelników szkolnej biblioteki. Nie dziwi więc fakt, że większość wierszy, które przeczytała słuchaczom, była im już znana. A były to: „Okulary”, „Abecadło”, „Zosia Samosia” Jana Brzechwy czy też „Książeczka” Krystyny Pac – Gajewskiej. Po aktorskim zaprezentowaniu utworów pani Joanna Zawadzka zrobiła mini test ze słuchania ze zrozumieniem, w którym odpowiedzi obrazowały emotikonki: pogodna oznaczała słowo: „tak”, smutna – „nie”. Następna po nim zagadka stanowiła zapowiedź pracy plastyczno – technicznej, którą chętni uczniowie wykonywali z sercem, a była nią zakładka do książki. Pani bibliotekarka uwydatniła ważność poszanowania książek oraz dodatnie strony ich czytania: tu nade wszystko możliwość stawania się mądrym człowiekiem. Za ujmujące, pobudzające do aktywności umysłowej i manualnej, pouczające spotkanie dzieci wraz z opiekunem podziękowali serdecznie i ciepło czymś dla duszy i ciała;-).
Żywimy nadzieję na nie jedno jeszcze spotkanie z nadzwyczajną Miłośniczką Literatury, które z pewnością na bardzo długo pięknie zapisze się w naszej pamięci. zdjęcia>>>
Emilia Jaczewska

Z okazji Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach 08.05 – 15.05.2021 r., pod hasłem: „Znajdziesz mnie w bibliotece”, biblioteka szkolna gościła dzieci z przedszkola „Pod Słoneczkiem”. Pięcio i sześciolatki wysłuchały bajki pt.: „Śnieżka i Różyczka”. Wykonały pracę plastyczną związaną z lekturą. Na zakończenie otrzymały kolorowe zakładki. Dzieci z przedszkola obdarowały panie z biblioteki własnoręcznie wykonanym prezentem przedstawiającym bibliotekę oraz pracę bibliotekarza.
Obchody te uświetniła również Pani Monika Mieczkowska, bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej, która czytała uczniom z klasy III b „Mity dla Dzieci” Grzegorza Kasdepke. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały książki. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska
Joanna Zawadzka

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna – wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa – skowronek nad nami,
Drzewa – strzeliły pąkami,
Wszystko – kwitnie w koło, i ja, i ty…”.
M. Bobrowski: „Wszystko kwitnie w koło”
Wytęskniona, upragniona, w barwne szaty ozdobiona
Ciepłym powiewem wiatru otulająca
Do wesołej zabawy zachęcająca
Motylim tańcem, kwiatów wieńcem odurzona
Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty!
Ta czarowna pora roku odcisnęła ślad w obrazkach podopiecznych w świetlicy nr 1. Uczniowie bowiem za pomocą ufarbowanej gąbki i pędzla odtwarzali „prezencję” motyli, jakże mocno wpisanych w widok natury ożywionej coraz gorętszymi promieniami słońca. Pracę plastyczną młodziutkim artystkom – malarkom umilały wiersze, opowiadania, jak również bajki z tym stworzonkiem w roli tytułowej czytane przez nauczycielkę, tudzież przez lektora. zdjęcia>>>
Emilia Jaczewska

6 maja br. wychowankowie świetlicy nr 1 poznawali historię samochodów i jedne z ich najnowszych  modeli z encyklopedii wynalazków. Temat techniki dawnej oraz współczesnej, szczególnie w motoryzacji, doskonale koresponduje ze Światowym Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ONZ). Chętni uczestnicy świetlicy tworzyli samochody wyścigowe F1, tudzież limuzynę. Dokładali do prac dużo staranności i dbałości o detale, wchodzące w skład aut. Ich kreatywność i zainteresowanie tematyką można zobaczyć na niniejszych fotografiach, jak również w krzyżówkach, rebusach, zgadywankach, które mają możliwość okazać rodzicom. zdjęcia>>>
Oprac.: Emilia Jaczewska

RUCH I ZABAWA TO SUPER SPRAWA

Korzystając z pięknej wiosennej pogody uczniowie  z kl.3b na zajęciach z wychowania fizycznego udali się na nowy plac zabaw, gdzie  mogli zaspokoić  naturalną potrzebę ruchu. Uczniowie z chęcią wspinali się, podciągali,  pokonywali tory przeszkód, itp. Dzięki temu  rozwijali wszystkie cechy motoryki – jak siła, szybkość, zwinność, wytrzymałość, gibkość i moc oraz umiejętności ruchowe niezbędne w codziennej działalności człowieka. Pobyt na placu zabaw dostarczył  uczniom wiele radości. zdjęcia>>>
Elżbieta  Żołędowska

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Janie Pawle II w roku szkolnym 2020/2021

Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II została przeprowadzona ze względu na pandemię w naszej szkole 30 marca 2021 r. on-line. Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie kl. V-VII pisali test wielokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwości odpowiedzi od A do D. Maksymalnie można było zdobyć 240 punktów. Do Olimpiady przystąpiło 12 uczniów w 2 poziomach.
KL. IV-VI      - 6 uczniów
Kl. VII            - 6 uczniów
Wyniki olimpiady kształtowały się następująco;
Poziom 1 (kl.4-6 szkoły podstawowej)  
1.      Iga Bartczuk          kl. VIb    222 punktów
10 Dyplom laureata
2.      Michał Przybysz    kl. Vc     206 punktów
18 Dyplom uznania
3.      Daria Biluk             kl. VIb   182 punktów
Poziom 2 (kl. 7-8 szkoły podstawowej)  
1.      Anna Piotrowska            kl. VIIa    216 punktów
13 Dyplom laureata
2.      Weronika Ryczkowska  kl. VIIc    214 punktów
14 Dyplom laureata
3.      Bartosz Tchórzewski      kl. VIIb   212 punktów
15 Dyplom laureata
Za miejsca 10-15 uczniowie otrzymają od organizatora dyplomy laureata. Dodatkowo, dla wszystkich pozostałych uczestników przygotowane są dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną już za rok.
Bożena Gierłowska

 
Aby obejrzeć filmik w lepszej jakości audio, zachęcamy do pobrania pliku.

Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022

Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej sportowej w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022


„Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej  kampanii edukacyjno – charytatywnej „Pusty tusz do paki ”, której  celem jest edukacja ekologiczna dzieci , a dzięki nim również dorosłych , w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw.  kartridży.
Zbieramy zużyte tusze z drukarek atramentowych(a nie tonery) i wrzucamy je do ustawionych  na szkolnych korytarzach oznaczonych kartonów. Zebrane w ten sposób kartridże przekażemy do recyklingu, a z pozyskanych środków zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schronisk.
Działajmy i wspierajmy nie tylko zwierzęta ale także naszą planetę!
Akcja potrwa do 11 czerwca 2021r.
Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://tuszdopaki.pl/
Link do filmu na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=rFEFT4c6kMk&feature=share&fbclid=IwAR2OOGqs3BhGizTnIz8tzP2Amdi3YNDHt4H_2FaYyGDmWqtJ_4TMd04KIJo

Elżbieta Żołędowska

Lista dzieci - zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej na rok 2021_2022 w postępowaniu uzupełniającym

Lista dzieci - zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok 2021_2022 w postępowaniu uzupełniającym

Lista kandydatów do klasy pierwszej sportowej na rok szkolny 2021/2022, którzy otrzymali pozytywny wynik w teście sprawności fizycznej, w dniu 20.04.2021 r.

Lista kandydatów przyjętych do Oddziału Przedszkolnego
przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie,
na rok szkolny 2021/2022

Informacja
Rodzice, którzy nie zapisali jeszcze dziecka do Oddziału Przedszkolnego mogą składać dokumenty w terminie rekrutacji uzupełniającej, tj. od 20 do 27 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIE

Test sprawności fizycznej w terminie uzupełniającym do klasy sportowej odbędzie się 20 kwietnia 2021 r. o godz.: 16.15


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - REKRUTACJA

Lista dzieci - zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok 2021_2022

Oświadczenie -potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddział 0 2021_2022


WYNIKI REKRUTACJI

Lista dzieci - przyjętych do klasy pierwszej na rok 2021_2022

Lista dzieci - przyjętych do klasy pierwszej sportowej na rok 2021_2022

Lista dzieci - nieprzyjętych do klasy pierwszej na rok 2021_2022


Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2021/2022

Wniosek o przyjęcie do świetlicy


Twórczość plastyczno - techniczna kl.3b

22 kwietnia  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.  To doskonała okazja, aby porozmawiać o przyrodzie, ekologii , o tym w jaki sposób możemy zadbać o naszą  planetę. To też ciekawa inspiracja na prace plastyczno – techniczne z wykorzystaniem odpadów. Uczniowie kl.3 b wykonali pomysłowe prace „coś  z niczego”, które rozwinęły wyobraźnię i kreatywność dzieci. zdjęcia>>>
Elżbieta Żołędowska

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Pomysł organizowania święta zrodził się w Katalonii, gdzie tego dnia obchodzony jest dzień jej patrona –Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano
w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami
z książek.
UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt.  Tytuł Światowej Stolicy Książki przyznawany jest co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo.
Zachęcam do udziału w quizie.
Joanna Zawadzka

WARTO WIEDZIEĆ

Szanowni Państwo!
Pragniemy poinformować, że od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła swoją działalność Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Węgrowie, która znajduje się przy ul. Mickiewicza 12 (Dom Nauczyciela, obok Dworca PKS).
Dla mieszkańców Węgrowa, powiatu, a także powiatów sąsiadujących oznacza to możliwość uzyskania bezpłatnego wsparcia środowiskowego, psychologicznego i psychoterapeutycznego.
Zapisy prowadzone są wyłącznie w formie telefonicznej:
-  pod numerem: 576 212 777,
-  od poniedziałku do piątku,
- w godzinach 10:00 - 15:00.
Zespół do Spraw Promocji
źródło: Fundacja By The Way

„ŻONKILE”

78 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
Było to największe zbrojne wystąpienie Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.
W ramach #AkcjaŻonkile - dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film „Będę pisać” w reżyserii Hi-Story.
https://www.youtube.com/watch?v=ZZ6AlJFCnP4
Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Wspólnie z nią przenosimy się do dawnej Warszawy. Obserwujemy codzienne życie bohaterów przed wojną i po jej wybuchu.
Zachęcamy do samodzielnego wykonania żółtego kwiatka:
https://polin.pl/system/files/attachments/szablon%20PL.pdf
Przez wiele lat (od 2015 r.) uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Agnieszki Zarzyckiej, uczestniczyli w tej szczytnej akcji. Własnoręcznie wykonywali kwiaty – żonkile, które rozdawali społeczności szkolnej i mieszkańcom Węgrowa’.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dawnych lat.
Zespół do Spraw Promocji
Samorząd Uczniowski

Wsparcie finansowe Samorządu Województwa Mazowieckiego dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie

 „Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach projektu pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, przekazał środki finansowe dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II na sprzęt i oprogramowanie oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej…”
więcej:
https://wegrow.com.pl/aktualnosc-5322-wsparcie_finansowe_samorzadu.html 
Zespół do Spraw Promocji Szkoły
Źródło: Urząd Miasta Węgrowa

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie….”
Phil Bosman
Nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej „Daj pampersiaka dla dzieciaka” organizowanej na rzecz Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla dzieci.  Zebrano 35 paczek pieluszek i 111 chusteczek higienicznych.
Bardzo serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w naszą akcję, dzięki którym nasza kampania miała szansę przynieść efekt jakim jest uśmiech chorych dzieci. zdjęcia>>>
Zespół do spraw promocji, Samorząd Uczniowski

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

„Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2021”

Od wielu lat Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w konkursach plastycznych, których celem jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i wielkanocnych.
 
W tym roku również ogłoszono konkurs, w którym licznie udział wzięli uczniowie naszej szkoły:
kl. I-III
1. Lena Szczygielska
2. Adam Kowalski
3. Oliwia Przybysz
4. Julita Błońska
5. Piotr Burzyński
6. Miłosz Gram - laureat
 
kl. IV-VI
1. Paulina Kresa
2. Liwia Matusik
3. Natalia Kresa
4. Paweł Połaski -laureat
5. Natalia Mieszało - laureatka
6. Julia Grabska - laureatka
 
kl. VII-VIII
1. Nel Matusik -laureatka
2. Wiktor Tabor -laureat
3. Anna Piotrowska -laureatka
4. Wojciech Połaski -laureat
5. Amelia Kowal- laureatka
6. Wiktoria Marchela -laureatka
7. Maciej Kowalski -laureat
8. Kamil Grabski-laureat
9. Oliwia Szpakowska – laureatka
 
Zapewne wszystkie prace były ciekawe.
Zapraszamy do obejrzenia prac, które zyskały uznanie jury:
 
https://www.facebook.com/595389567219932/videos/1137491420006695
 
Wszystkim biorącym udział w konkursie wielkanocnym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Zespół do Spraw Promocji


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń, optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość

Wszystkim Pracownikom, Rodzicom i Uczniom

 

                                                            składa

                                                    DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

                                                        IM. JANA PAWŁA II W WĘGROWIE


Przypominamy

Do dnia 08.04.2021 r. należy dostarczyć oświadczenie woli potwierdzające zapis dziecka do szkoły.

 

Terminy w postępowaniu uzupełniającym do klas I:

 

·        12-16.04.2021 r. – złożenie dokumentów o przyjęcie dziecka do szkoły

·        19-21.04.2021 r. – przeprowadzenie testu sprawności do klasy sportowej.

Lista dzieci - zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok 2021_2022

Lista dzieci - zakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej na rok 2021_2022

Lista dzieci - niezakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok 2021_2022

Lista dzieci - niezakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej na rok 2021_2022ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

Czasem mniej widoczny, a czasem krzyczący, zwracający uwagę i wywołujący brak zrozumienia innych. Rozejrzyj się wokół, zauważ, zrozum.
Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju. Trudności w relacjach społecznych, problemy w komunikacji – opóźnienie rozwoju mowy lub jej brak, uporczywe zachowania i zainteresowania, to najbardziej widoczne cechy autyzmu.
Osoby ze spektrum są wśród nas, również w naszej szkole. Czasem nawet nie wiemy, że dziwne zachowania koleżanek, kolegów są spowodowane tym zaburzeniem. Często spotykają się one z brakiem zrozumienia, piętnowaniem, przykrościami, obniżeniem standardu życia, odsunięciem przez innych. Niektóre osoby ze spektrum autyzmu mają wyjątkowe zdolności i postrzeganie świata, które przejawiają się najczęściej w dziedzinie muzyki, sztuki, wyobraźni przestrzennej, działań matematycznych oraz umiejętności kalendarzowych. Są wartościowymi ludźmi, jak każdy z nas i mają takie same pragnienia jak my. Potrzebują naszej akceptacji, koleżeństwa, czasem wsparcia.
Od 2007 roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest rozwijanie świadomości społecznej na temat autyzmu i zacieśnienie współpracy międzynarodowej w zakresie podnoszenia jakości życia osób z autyzmem.

„Autyzm. Wystarczy zrozumieć”

Amazing things Happen - Polish (Narrated by Kayah)

Monika Marczak, Magdalena Pietruczanis

Dnia 24.03.2021 w naszej szkole odbyły się testy sprawnościowe do 1 klasy sportowej. Na testy zgłosiło się 21 kandydatów. Przyszli uczniowie musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak ; bieg 4x10m., brzuszki, skok w dal z miejsca i skłon. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z każdą z prób. Wszystkich chętnych którzy chcieliby dołączyć do klasy sportowej zapraszamy na nabór uzupełniający. Poniżej krótka relacja fotograficzna.
Michał Gierasimiuk

PALEMKI WIELKANOCNE

Dla jednych Wielkanoc to święto, które przynosi wiosenne odprężenie. Jest powodem, by posprzątać dom, udekorować go radosnymi kolorami. Dla innych to okazja, aby zauważyć, że już przyszła do nas wiosna, poświęcić trochę czasu swoim bliskim. W natłoku spraw i obowiązków gubi nam się gdzieś urok prawdziwych tradycyjnych świąt. Stanowią one część naszej bogatej kultury i jako takie, warto je sobie odświeżyć, może nawet ponownie wprowadzić w życie, ku radości dzieci i reszty rodziny. Jedną z naszych tradycji jest własnoręcznie wykonana palemka wielkanocna, którą zabieramy ze sobą w Niedzielę Palmową do kościoła, a później ozdabiamy nią swój dom. W związku z powyższym w tygodniu - poprzedzającym pamiątkę Uroczystego Wjazdu Jezusa do Jerozolimy - s. Małgorzata podczas katechezy zaprosiła uczniów do wykonania palmy wielkanocnej z materiałów dla nich dostępnych. Pracę należało sfotografować i zdjęcie wysłać na adres nauczyciela. Cieszy fakt, że mimo trwającego reżimu sanitarnego wielu uczniów z klas III –VIII wykonało piękne palemki i zechciało podzielić się swoim dziełem z rówieśnikami. Wszystkie palemki zostały nagrodzone oceną i pozytywną uwagą. zdjęcia>>>
s. Małgorzata Sz.

Przypominamy,

iż rekrutacja do klas I na rok 2021/2022 trwa do 19 marca 2021 r.

Aby ułatwić zapis dziecka do szkoły,

w dniach 17-18 marca 2021 r. (środa-czwartek)

sekretariat Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

będzie czynny do godz. 17:30.

Zapraszamy. 

REKRUTACJA UCZNIÓW

DO KLAS PIERWSZYCH

 

(w tym do klasy integracyjnej i do klasy sportowej)

Szkoły Podstawowej Nr 2

im. Jana Pawła II w Węgrowie

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 

 Zapisy uczniów do pierwszych klas będą trwały
od 1 do 19 marca 2021 r.

Test sprawności fizycznej do klasy sportowej odbędzie się 24 marca 2021r.

w godz.: 16.15, 16.45, 17.15

 

Regulamin rekrutacji uczniów do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie na rok szkolny 2021/2022

Regulamin rekrutacji i zasad funkcjonowania klas sportowych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

 

W celu zapisania dziecka do pierwszej klasy rodzic/prawny opiekun powinien zgłosić się do sekretariatu szkoły z kompletem niżej wymienionych dokumentów:

 

Wykaz dokumentów składanych przez dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

Wykaz dokumentów składanych przez kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły

- DRUK ZGŁOSZENIA DZIECKA DO SZKOŁY (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) wraz z odpowiednimi załącznikami:

- kwestionariusz zgłoszenia dziecka do szkoły,

- 2 zdjęcia legitymacyjne podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia dziecka,

- formularz informacyjny RODO (załącznik nr 1),

- zgoda rodzica/prawnego opiekuna ucznia na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2),

- zgoda na objęcie dziecka opieką pielęgniarską w szkole (załącznik nr 3),

- oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów w sprawie uczęszczania dziecka na lekcje religii (załącznik nr 4).

 

 

- WNIOSEK  O PRZYJĘCIE DZIECKA SPOZA OBWODU SZKOŁY wraz z odpowiednimi załącznikami:

- kwestionariusz zgłoszenia dziecka do szkoły,

- 2 zdjęcia legitymacyjne podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia dziecka,

- formularz informacyjny RODO (załącznik nr 1),

- zgoda rodzica/prawnego opiekuna ucznia na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2),

- zgoda na objęcie dziecka opieką pielęgniarską w szkole (załącznik nr 3),

- oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów w sprawie uczęszczania dziecka na lekcje religii (załącznik nr 4)

- oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów o korzystnej lokalizacji szkoły z uwagi na prowadzoną działalność gospodarczą,

- oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów o rodzeństwie kandydata uczęszczającym obecnie do szkoły.

 

Wykaz dokumentów składanych dodatkowo przez kandydatów do klasy sportowej:

- zgoda w postaci oświadczenia na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej o profilu gimnastyka sportowa,

- zgoda w postaci oświadczenia na udział w teście sprawności fizycznej,

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu wystawione przez uprawnionego lekarza.

Do wglądu:

- dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna, zapisującego dziecko do pierwszej klasy,

- akt urodzenia dziecka (dotyczy tylko dzieci spoza obwodu szkolnego miasta Węgrowa).


DRUKI MOŻNA POBRAĆ Z SEKRETARIATU LUB ZE STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY

 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2021/2022 do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów.

Załącznik do Zarządzenia nr 360/2021 Burmistrza Miasta Węgrowa z dnia 28 stycznia 2021r.

 

l.p.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1

Złożenie dokumentów o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

 

Złożenie dokumentów o przyjęcie do oddziału sportowego szkoły podstawowej.

od  1 marca 2021r.
do 19 marca 2021r.

 

od  1 marca 2021r.
do 19 marca 2021r.

od 12 kwietnia 2021r.

do 16 kwietnia 2021r.

2

Przeprowadzenie testów sprawności fizycznej.

od 22 marca 2021r.

do 26 marca 2021r.

od 19 kwietnia 2021r.

do 21 kwietnia 2021r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

do 29 marca 2021r.

do 22 kwietnia 2021r.

4

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do klasy pierwszej i klasy pierwszej sportowej.

do 30 marca 2021r.

do 23 kwietnia 2021r.

5

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

do 8 kwietnia 2021r.

do 28 kwietnia 2021r.

6

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

do 9 kwietnia 2021r.

do 30 kwietnia 2021r.

 


 

 

Znalezione obrazy dla zapytania: oddział przedszkolny

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
im. Jana Pawła II w Węgrowie
OGŁASZA NABÓR
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 Rekrutacja będzie trwała
 od 1 do 26 marca 2021 r.

W celu zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego rodzic/prawny opiekun powinien zgłosić się do sekretariatu szkoły z kompletem niżej wymienionych dokumentów:

 

Wykaz dokumentów składanych obowiązkowo:

 1. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

 2. Kwestionariusz zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

 3. Do wglądu:

 • dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna, zapisującego dziecko do oddziału przedszkolnego,

 • akt urodzenia dziecka (dotyczy tylko dzieci spoza obwodu szkolnego miasta Węgrowa).

Wykaz dokumentów składanych opcjonalnie wraz z oświadczeniami:

 1. Załącznik nr 1 do wniosku, zawierający informacje o:

 • samotnym wychowywaniu dziecka (oświadczenie),

 • wielodzietności rodziny kandydata (oświadczenie),

 • niepełnosprawności dziecka,

 • niepełnosprawności jednego z rodziców dziecka,

 • niepełnosprawności obojga rodziców dziecka,

 • niepełnosprawności rodzeństwa dziecka,

 • objęciu dziecka pieczą zastępczą.

 

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego,

a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2021/2022

do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej,

dla których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów.

Załącznik do Zarządzenia nr 361/2021 Burmistrza Miasta Węgrowa z dnia 28 stycznia 2021r.

 

l.p.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

od  1 marca 2021r.
do 26 marca 2021r.

 

 

od 20 kwietnia 2021r.

do 27 kwietnia 2021r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

do 9 kwietnia 2021r.

do 6 maja 2021r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

do 12 kwietnia 2021r.

do 7 maja 2021r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

do 16 kwietnia 2021r.

do 12 maja 2021r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

do 19 kwietnia 2021r.

do 14 maja 2021r.


OGŁOSZENIE

Test sprawności fizycznej

do klasy I sportowej

Szkoły Podstawowej Nr 2

im. Jana Pawła II w Węgrowie

odbędzie się w hali

24 marca 2021r.

w godz. 16.15, 16.45, 17.15.

(szczegółowe informacje zostaną przekazane rodzicom telefonicznie)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem klas sportowych, testem sprawności i procedurami jego organizacji:

Regulamin klas sportowych

Wytyczne i procedury

Test sprawności fizycznej


KLASA INTEGRACYJNA

INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

W roku szkolnym 2021/2022 powstanie kolejna klasa I integracyjna. Zachęcamy Rodziców do zapisywania przyszłych pierwszaków właśnie do tego oddziału. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie posiada długą tradycję i doświadczenie w prowadzeniu klas integracyjnych. W tego typu klasach razem z uczniami zdrowymi uczą się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Realizowany jest w niej ten sam program nauczania, co w pozostałych klasach pierwszych. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu klas integracyjnych pozwala stwierdzić, że działanie to przynosi ogromne korzyści. Zyskują wszyscy uczestnicy procesu edukacji: uczniowie zdrowi oraz niepełnosprawni, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Integracja uczy tolerancji, zrozumienia, wrażliwości, otwartości na problemy innych i chęci niesienia pomocy.

 Drodzy Rodzice, zapisując dziecko do klasy integracyjnej zyskujecie:

· naukę dziecka w małej liczebnie klasie (od 15 do 20 uczniów, w tym od 3 do 5 dzieci z niepełnosprawnościami);

· dzięki jednoczesnej pracy dwóch nauczycieli zwiększone wsparcie dla każdego ucznia, indywidualizację nauczania;

· pierwszeństwo w korzystaniu z pomocy specjalistów pracujących w szkole: logopedy, nauczyciela terapii pedagogicznej, psychologa, pedagoga i innych.

Poprzez naukę w klasie integracyjnej dzieci zyskują:

· umiejętność wzajemnej akceptacji, w oparciu o życzliwe odnoszenie się do innych;

· zdolność empatii, wzajemnej pomocy oraz rozumienia innych;

· umiejętność współdziałania w grupie;

· większą indywidualizację nauczania.

Ważne!

ü  Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci uczęszczały do klasy integracyjnej, proszeni są o złożenie zgłoszenia/wniosku w sekretariacie szkoły.

ü  Rodzice dzieci niepełnosprawnych muszą dodatkowo dostarczyć do szkoły orzeczenie o potrzebie kształcenia w klasie integracyjnej wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

 Uwaga ! - Liczba miejsc w klasie integracyjnej jest ograniczona. 

Zespół ds. pomocy psychologiczno - pedagogicznej

Klasowy talent 2021

19 marca 2021r. uczniowie klasy II a mieli okazję zaprezentować swoje różnorodne talenty. Uczestnicy wystąpili ze swoimi samodzielnie przygotowanymi programami przed koleżankami i kolegami z klasy. Zaprezentowali m.in. swoje umiejętności w pokazach wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, plastycznych, akrobatycznych, magicznych, sprawnościowych i konstrukcyjnych . Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Na zakończenie każdy artysta otrzymał pamiątkowy dyplom i stanął do pamiątkowego zdjęcia.
Uczniom gratulujemy odwagi i życzymy dużo samozaparcia w dalszej pracy nad rozwijaniem swojego talentu. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Dorota Snopczyńska

TAJEMNICZY ŚWIAT NAUKI W KLASIE II B

Jak wygląda świat pod mikroskopem? Dlaczego drożdże rosną? Co to jest osad?
Na te pytania i wiele innych szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć. Przekonaliśmy się, że świat nauki jest fascynujący i bardzo zaskakujący. Ludzki włos pod mikroskopem wygląda jak patyk, a woda wcale nie jest taka czysta, jak nam się wydaje. Ciekawe jest to, że nie tylko dzieci lubią cukier. Drożdże też go uwielbiają.
Niektórzy z nas poczuli w sobie pasję prawdziwych naukowców. Kto wie? Jest jeszcze tyle do odkrycia...
Tekst i zdjęcia: Magdalena Pietruczanis

KONKURS PLASTYCZNY - LEGENDY WĘGROWA

Regulamin

Legendy o Węgrowie

Plakat

Zgoda na udział osoby niepełnoletniej

Zgoda na przetwarzanie danych


#NaszaFlagaPL
Ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

Regulamin konkursu

Plakat


POWIATOWY KONKURS "PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - WIELKANOC 2021"

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia

ROK 2021 ROKIEM STANISŁAWA LEMA

KONKURS LITERACKI


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

We wtorek 16 marca w ramach parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, odbył się w naszej szkole okolicznościowy apel, przygotowujący do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Uczniowie klas I a, III a i III c, zaprosili dyrekcję, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz swoich kolegów i koleżanki obecnych w szkole, a także wszystkich uczniów przebywających na nauczaniu zdalnym na krótką inscenizację wielkopostną, która nawiązywała do posłania misjonarzy i ich posługi na różnych kontynentach.
Główną postacią w inscenizacji był Jezus, który przypomniał wiernym, że codziennie bierze krzyż na swoje ramiona i przemierza z nim kalwaryjską drogę. Codziennie upada, czasem ktoś pomoże Mu wstać, otrze poranioną twarz.
W tle stał chór w bieli oraz chór w czerwieni, który jak echo powtarzał, że codziennie „na krzyżowej drodze” spotykamy Jezusa w naszych braciach. Chór był głosem naszych serc i sumień. Stawiał nam pytania: czy potrafimy się zatrzymać i pochylić?, czy tylko stoimy i patrzymy, ponieważ boimy się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości?, czy stać nas tylko na współczucie?
Uczeń, który wcielił się w postać Jezusa zapraszał na scenę dzieci, które odgrywając poszczególne role, reprezentowały swoich rówieśników z poszczególnych kontynentów. Do Jezusa przyszło pięcioro dzieci. Były to: dzieci głodu, dzieci ciężkiej pracy, dzieci wojny, dzieci sieroty i dzieci ulicy.
Na koniec usłyszeliśmy słowa Jezusa, że na ścieżkach świata jest więcej krzyży. Jezus zaprosił nas, abyśmy wyszli ze swojego bezpiecznego domu, a spotkamy Go na pewno. Spotkamy Go tak jak misjonarze, którzy nie bali się przyjąć zaproszenia, aby głosić Jego Ewangelię w różnych zakątkach świata.
Inscenizacja została zaprezentowana również w trzech węgrowskich parafiach. Wszyscy uczestniczący w przedstawieniu wyrazili podziw dla małych aktorów, którzy tak trudną tematykę przekazali w piękny - przystępny sposób dla odbiorców. Należy podkreślić, że również uczniowie klas pierwszych wyrazili wielkie zainteresowanie i wdzięczność za możliwość udziału w apelu.
Aktorzy otrzymali gromkie brawa i słowa wdzięczności, które skierował do nich Pan Dyrektor Krzysztof Litka, a Pani Wicedyrektor Agnieszka Kowalczyk obdarowała małych aktorów słodkościami. Wierzymy, że ta krótka inscenizacja będzie dla wielu zaproszeniem do tego, aby pogłębiać świadomość misyjną i nasze poczucie odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu.
s. Małgorzata Sz.
foto: J. Zawadzka

DZIEŃ MATEMATYKI

W marcu obchodzimy Dzień Matematyki. Święto to zostało ustanowione przez “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu jest organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W Polsce obchody Dnia Matematyki odbyły się po raz pierwszy 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Uczniowie klasy IIc naszej szkoły postanowili również uczcić to nietypowe święto. 12 III 2021r. włączyli się do zabaw rozwijających myślenie pokazując, że matematyka nie musi być nudna. Podczas rozwiązywania różnorodnych zadań w grupach posługiwali się kartami matematycznymi, modelami banknotów i klockami. Dzieci wykonywały obliczenia kalendarzowe i zegarowe. Samodzielnie pracowały przy komputerach utrwalając mnożenie i dzielenie. Ogromną przyjemność sprawiły im zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wszyscy doskonale poradzili sobie z wyzwaniami matematycznymi. To był naprawdę wyjątkowy dzień. zdjęcia>>>
Iwona Dąbrowska

„ Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

Pierre de Brantome

Artystyczny wyraz szacunku i wdzięczności dla Kobiet z okazji ich święta złożyli - twórcy sztuk plastycznych, którzy podczas zajęć  świetlicowych od 23 września do 23 października 2020r. tworzyli swe prace w ramach projektu edukacyjnego „Sercem malowane”. Dzieci aranżowały  swoje kompozycje pod kierunkiem wychowawców świetlicy: p. Elżbiety Żołędowskiej i p. Grażyny Kryńskiej.
W poniedziałek  8 marca o godzinie 10.00 odbył się wernisaż wystawy „Kwiaty, które nie więdną. Świetliczki dla Pań”, którego organizatorem była świetlica nr 2. Zaprezentowane zostały 22 kompozycje o tematyce kwiatowej 14  twórców z klas: IIIa, IIa, IIc, IId. Najwięcej prac wykonała Wiktoria Szczepanik z kl. IIIa.
Wystawa wzbudza zachwyt kolorami i techniką eksponowanych dzieł plastycznych. Tym bardziej, że za oknami jeszcze  jest szaro, a  ekspozycja  za sprawą naszych młodych artystów, cieszy oczy i serca. Serdecznie zapraszamy do podziwiania. zdjęcia>>>
Elżbieta Żołędowska, Grażyna Kryńska

„8 marca”
Ósmego marca, marcowy wiatr.
Z odświętną miną
do miasta wpadł.
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiecik z tysiąca róż.
Wszyscy zdumieni patrzyli nań.
Dla kogo te kwiaty?
Dla wszystkich pań.
Koło przystanku przystanął wiatr.
I wszystkim paniom
podarował kwiat


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy 3.03.2021r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie pt. „Witajcie w Tuwimowie” .W zajęciach wzięły udział dzieci z klas I i II uczęszczające na świetlicę szkolną. Jedną z atrakcji spotkania było ułożenie historyjki obrazkowej do głośno czytanego wiersza pt. „Rzepka”. Dzieci również same mogły wybrać wiersz J. Tuwima i odczytać na głos. Układały z rozsypanki wyrazowej tytuły wierszy poety. Uczniowie poznali  twórczość dla dzieci Juliana Tuwima, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej.
Utwory takie jak ,,Lokomotywa”, „Okulary” , „Ptasie radio” , „Słoń Trąbalski”,  „Rzepka” czy „Bambo” to tytuły, które najbardziej kojarzą nam się z tym poetą.
Tuwima poezja dla dzieci jest napisana językiem dowcipnym, wiele z wierszy ma ukryty morał lub przesłanie .Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska

Akademia Bezpiecznego Puchatka

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych wzięli udział w XII edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem tego projektu była edukacja na rzecz bezpieczeństwa dzieci; nauka właściwych zachowań w różnych sytuacjach życiowych - w domu, w szkole, w drodze do szkoły oraz podczas korzystania z Internetu.  Istotne także były treści związane z pierwszą pomocą. Na zakończenie programu pierwszoklasiści rozwiązali Wielki Test Bezpieczeństwa sprawdzający ich wiedzę. Ukończenie Akademii na pewno znacząco wpłynie na umiejętność rozpoznawania przez dzieci zagrożeń i ich bezpieczniejsze funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości. zdjęcia>>>
Marta Zalewska

The Voice Kids 4 z udziałem PAULINY ŁADOSZ

The Voice Kids to polski program telewizyjny typu talent show, emitowany na antenie TVP2 od 1 stycznia 2018, oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie. Program, w którym udział biorą młodsi uczestnicy ( 8 - 14 lat), zyskał ogromną popularność w naszym kraju i stał się przepustką do kariery dla wielu młodych gwiazd.
W tym roku szansę taką otrzymała uczennica naszej szkoły – PAULINA ŁADOSZ, która pokonując wielu kandydatów (ok. 6000) znalazła się wśród 80 dzieciaków, które dotarły aż do przesłuchań w ciemno. Występ młodej węgrowianki mogliśmy obejrzeć w TVP2 w sobotę 27 lutego.
Paulina zaśpiewała piosenkę FEELA „Pokaż Na Co Cię Stać”.
Mimo, iż nie odkręcił się żaden fotel, to i tak prezentację Paulinki jurorzy wysoko ocenili, udzielili fachowych rad i komplementowali Jej wygląd, a co najważniejsze, zaprosili młodą wokalistkę do udziału w programie w przyszłym roku. Paulince gratulujemy ogromnego sukcesu jakim jest dotarcie do przesłuchań w ciemno. zdjęcia>>>
Występ można obejrzeć tutaj.
Zespół do Spraw Promocji

SPOTKANIE Z BAJKĄ

24 lutego uczniowie zerówki i klas I-III brali udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Alicja – online”. Przedstawienie łączy w sobie świat teatru ze światem filmu. Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z taką formą sztuki teatralnej. Na dużym ekranie obserwowały występy artystów cyrkowych i akrobatów, którzy zaprezentowali pokaz ogniowy oraz taniec na szarfie. Dla lepszego efektu odbioru uczniowie używali specjalnych okularów umożliwiających widzenie trójwymiarowe. Dużą radość sprawiło uczestnikom spotkania rozwiązywanie zagadek oraz wspólna zabawa z bańkami mydlanymi. Nawet najpoważniejsi widzowie nie potrafili oprzeć się chęci złapania choćby jednej z nich. Na pamiątkę otrzymali książeczki z labiryntami i okulary, których używali podczas spektaklu. Prowadząca przedstawienie artystka została nagrodzona gromkimi brawami. zdjęcia>>>
Agnieszka Kosińska

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ…

… to święto obchodzone 23 lutego po ustanowieniu go przez Ministerstwo Zdrowia od 2001 roku. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia. W tym dniu organizowane są różne akcje informacyjne, spotkania, koncerty oraz inne wartościowe inicjatywy.
W jednej z nich udział wzięła uczennica naszej szkoły Nela Zawadzka.
Zapraszamy do wysłuchania utworu „Twój kolor” w wykonaniu Neli i Szymeq. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

Zimowe obrazki

Zima to jedna z najpiękniejszych pór roku. Tegoroczne miesiące: styczeń i luty były wyjątkowo śnieżne i mroźne. Cały świat tonął w bieli, przyroda zasnęła snem zimowym, ale dzieci z naszej szkoły nie próżnowały. Wykazały się ogromną aktywnością i kreatywnością. Malowały, rysowały, wycinały i lepiły, chcąc zatrzymać zimowe wspomnienia i stworzyć wspaniałe prace plastyczne, którymi udekorowaliśmy sale lekcyjne i przystroiliśmy szkolne korytarze. Teraz możemy podziwiać bajkowe zimowe krajobrazy, mieniące się w słońcu płatki śniegu, ośnieżone domy z wiszącymi przy dachach krystalicznymi soplami lodu, oszronione drzewa oraz radośnie bawiące się na śniegu dzieci. Te zimowe obrazki będą przypominały nam tę wyjątkową porę roku, gdy zawita wiosna, której zapach już czuć w powietrzu. zdjęcia>>>

Iwona Dąbrowska


Światowy Dzień Kota w bibliotece

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. To międzynarodowe święto ustanowiono ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienia społeczeństwa na kocie sprawy , w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom.
Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie.
Z okazji tego święta w dniu 17.02.2021 r. w bibliotece szkolnej zostało zorganizowane spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z klasy II a, II c oraz zerówki. Dzieci poznały ciekawostki z życia kotów , wysłuchały bajki napisanej przez Waldemara Cichonia pt. "Cukierku ty łobuzie". Obejrzały wystawę kotów oraz książek o kotach. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska

Węgrów – nasza mała Ojczyzna

W drugim tygodniu lutego klasa I a na zajęciach poznawała najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Wędrowaliśmy po mapie od Bałtyku aż po Tatry. Podziwialiśmy zabytki Gdyni, Wrocławia, Krakowa i Warszawy, piękne krajobrazy nadmorskie i zachwycające wyżyny. Ostatni dzień wędrówki po Polsce poświęciliśmy naszemu miastu. Uczniowie pracując twórczo w grupach stworzyli plakaty promujące piękno Węgrowa i okolic. Zaangażowanie w pracę i jej efekty możemy zobaczyć na zdjęciach. zdjęcia>>>
Bożena Gierłowska

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych KRUS - "Bezpiecznie na wsi" 2021

Informacja medialna do Szkoły Bezpiecznie na wsi 2021 rok

Plakat Konkurs Bezpiecznie na wsi 2021

Regulamin Konkursu plastycznego - Bezpiecznie na Wsi 2021 OR Warszawa

Informacja i zgoda na przetwarzanie danych osobowych Konkurs plastyczny Bezpiecznie na wsi 2021 zał. 3 i 4

Zgłoszenie dziecka do Konkursu plastycznego Bezpiecznie na wsi 2021 - Mazowiecki zał. 2 


Piękna melodia pobrzmiewa w koło.
Czasem brzmi smutno, a czasem wesoło.
Muzyka emocje wyzwala wśród ludzi,
gdy zechce to wzruszy bądź nagle pobudzi”.
(Agnieszka Karcz „Muzyka Pana Muzyka”)

Ostatkowy koncert w klasie IIc

16 lutego 2021r. - w wigilię środy popielcowej - dobiega końca tegoroczny karnawał. Zwykle w tym dniu mamy okazję uczestniczyć w wielu koncertach. Poprzez różnorodne formy edukacyjne w prosty i atrakcyjny sposób przybliżamy dzieciom zagadnienia dotyczące muzyki i ukazujemy, jak ważną rolę pełni ona w życiu człowieka. Uczniowie z klasy IIc zorganizowali własny, klasowy minikoncert ostatkowy. Każde dziecko pięknie zagrało na dzwonkach wybraną przez siebie melodię, prezentując w ten sposób swoje umiejętności i efekty ciężkiej pracy. Koledzy i koleżanki w skupieniu wysłuchali poszczególnych wykonawców. Dało się dostrzec, jak subtelne dźwięki wprowadziły wykonawców i „publiczność” w tajemniczy nastrój. Były również brawa, bisy i podziękowania. zdjęcia>>>
Iwona Dąbrowska

„Randka w ciemno z książką”

W tym roku po raz pierwszy szkolna biblioteka zorganizowała akcję "Randka
w ciemno z książką". To wydarzenie zostało przygotowane z okazji Walentynek i trwało
od 11 do 15 lutego. W tych dniach można było wybrać dla siebie książkę nie oceniając jej treści po okładce, ale poprzez wylosowanie serduszka z numerem. Książki były zapakowane w szary papier i ozdobione walentynkowymi dekoracjami. Taka niecodzienna forma wyboru lektury sprawiła, że do biblioteki czytelnicy przychodzili na każdej przerwie, co mnie bardzo ucieszyło! zdjęcia>>>
Joanna Zawadzka

Walentynki to coroczne bardzo miłe święto. Klasa Ic zadbała, aby z tej okazji wzmocnić więzy koleżeńskie. Dzieci wykonały staranne serduszka, obdarowały siebie nawzajem mnóstwem miłych słów, szukały w koleżankach i kolegach jak najwięcej pozytywnych cech. Ciepła dodał kolor czerwony, który dodatkowo wzmocnił sporą dawkę pozytywnych emocji. 
Hanna Skóra

„Bal wesoły, bal nad bale,
serpentyny łączą nas,
wszyscy razem roztańczeni,
bo to karnawału czas!”
(Anna Bernat „Karnawałowy bilet”)

Karnawał to czas bajecznych i niezapomnianych zabaw. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie w tym okresie  hucznego balu, integrującego całą społeczność. W tym roku, ze względu na pandemię, wyglądał on zupełnie inaczej. 11 lutego 2021r. uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w zabawach karnawałowych w swoich salach, które na tę okoliczność zmieniły się nie do poznania. Dla najmłodszych bal to zawsze świetna forma zabawy. Wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały atrakcyjne i pomysłowe stroje. Do ostatniej chwili wielką tajemnicą było, jak będą wyglądały poszczególne osoby. Dało się zauważyć ogromną radość, jaką sprawia dzieciom wcielanie się w bajkowe postacie. Podziwialiśmy bohaterów różnych książek i filmów. Wspólne zabawy i tańce w doskonałym towarzystwie sprawiły wszystkim wiele uciechy. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, rozwiązywały łamigłówki i quizy, dzięki którym poznały karnawałowe zwyczaje i tradycje związane z tłustym czwartkiem. Uczestnictwo w tego typu zabawie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i czuwających nad nimi wychowawców. Z niecierpliwością czekamy na następny karnawał. zdjęcia 1>>>     zdjęcia 2>>>
Iwona Dąbrowska

Na początku roku szkolnego klasa IV b przystąpiła do projektu edukacyjnego „Kokosza grosz do grosza”. W czasie zajęć dzieci miały możliwość:

·         poznać funkcje i wartości pieniądza,

·         sposoby oszczędzania i namnażania pieniędzy,

·         nauczyć się gospodarować oszczędnościami w różnych sytuacjach życiowych.

Projekt zakończył się 31 grudnia 2020. Uczniowie wzięli udział w teście on-line i sprawdzili swoją wiedzę. Kilka dni temu zostali wyłonieni zwycięzcy:

·         Kacper Gąsior - I miejsce

·         Wiktoria Wójcik - II miejsce

·         Kamili Szczęsny – III miejsce.

Laureaci otrzymali nagrody, a nasza szkoła certyfikat. Zaś wszyscy uczniowie klasy IV b zostali zaproszeni do udziału w kolejnej edycji projektu „Kokosza grosz do grosza”. Myślę, że z chęcią będą w niej uczestniczyć, ponieważ zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji oraz podniosły poziom wiedzy naszych uczniów. zdjęcia>>>

Emilia Kałuska

CZYTANIE MA MOC

Klasa 2a przystąpiła w tym roku szkolnym do programu ,, Czytanie ma moc”. Głównym celem tej akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie mają dostarczyć dzieciom radości, rozwinąć ich wyobraźnię i zachęcić do czytania.
Cykl zajęć rozpoczął się od zapoznania dzieci ze słowem Wihajster na podstawie książki pod tym właśnie tytułem, czyli przewodnik po słowach pożyczonych. Następnie uczniowie losowali po trzy wyrazy, z których musieli ułożyć mini opowiadanko. Zadanie zostało wykonane w 100 % . Dzieci wykazały się wielką pomysłowością.
Teraz przed uczniami praca nad komiksem z samodzielnie wymyślonym superbohaterem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania drugiego zadania. Oto fotorelacja:
Dorota Snopczyńska

Z wizytą w bibliotece szkolnej

Czytanie książek pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie, pobudza myślenie i wyobraźnię, dzięki czemu rozwija intelektualnie. Jednym z zadań szkoły i rodziny jest wykształcić w uczniach nawyk i potrzebę czytania. Ważne jest stworzenie warunków do codziennego obcowania z lekturą.
2 lutego 2021 r. klasa I d wzięła udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Bożenę Sakowską. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka szkolna. Zapoznali się z księgozbiorem, regulaminem wypożyczania książek, a także z zasadami ich poszanowania. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach atmosfera panująca w czytelni.
Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści wypożyczyli bajki, które będą czytać w domu. zdjęcia>>>
Marta Zalewska

Nasza świetlica nie próżnuje i na bal się przygotowuje….

Jak to w karnawale bywa są bale, maski, muzyka i śpiew. 1 lutego 2021 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone wykonywaniu i dekorowaniu masek karnawałowych. Zaangażowanie uczniów klas pierwszych w pracę nad maskami było ogromne. Każdy z precyzją dekorował je piórkami, cekinami i brokatem, przy czym towarzyszyła nam muzyka i śpiew. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Efekty pracy, prezentowane na zdjęciach, zadziwiają wielu nauczycieli odwiedzających świetlicę. Niektóre maski są tak pięknie wykonane, że śmiało mogłaby je założyć niejedna pani wybierająca się na bal maskowy. zdjęcia>>>
Dominika Wielądek, Ewa Jaczewska

Nela Zawadzka Odkryciem Roku 2020

31 stycznia zakończono głosowanie w plebiscycie Odkrycie Roku 2020 NetFan.pl.
Wśród nominowanych była uczennica naszej szkoły – Nela Zawadzka, która na 7 592 głosy zdobyła 3251. Tym samym uzyskała tytuł Odkrycie Roku 2020 NetFan.pl.
„Nela Zawadzka jest finalistką pierwszej edycji programu The Voice Kids. Meluzyna, którą wykonała podczas „Przesłuchań w ciemno” osiągnęła prawie 18 000 000 wyświetleń.
Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Uwielbia być na scenie, a kontakt z publicznością ceni sobie najbardziej na świecie. Wielokrotnie uczestniczyła w koncertach, tych większych z publicznością liczącą kilka tysięcy osób  m.in. w: Kołobrzegu, Gliwicach, Szczecinie, Warszawie, jaki i mniejszych w Łochowie, Węgrowie, Jarocinie, Kraszewicach, Radomiu, Tczewie, Kórniku, Płocku itd.
W 2019 roku zaśpiewała dwa supporty przed koncertami Dawida Kwiatkowskiego w Gdańsku i Toruniu.
Miała okazję brać udział w koncertach z takimi gwiazdami jak: Sarsa, Edyta Górniak, Cleo, Dawid Kwiatkowski, Rafał Brzozowski, Janusz Radek, Jerzy Grzechnik, Gabriel Fleszar.
Jej drugą pasją jest aktorstwo. Swoje umiejętności prezentuje jako prowadząca kultowy program Teleranek oraz w innych produkcjach TVP ABC. Brała udział w nagraniach kilku teledysków, gdzie mogła sprawdzić się wokalnie i aktorsko, ostatni do piosenki „Życie to gra” przygotowany był na Eurowizję Junior w 2019r.
W 2018 r. Nela zaśpiewała też dwa utwory ( jeden solo, a drugi w duecie) na płytę „Strachy, zmory i upiory” . Do piosenki zatytułowanej ADHD powstał także teledysk, a obecnie pracuje nad utworami na drugą płytę z utworami dla dzieci. Plater i Jej Zwierzaki to projekt, którego tytułowa piosenka „Do góry pazury” w wykonaniu Neli dopiero ujrzy światło dzienne.
Swoich sił próbuje również na deskach Teatru Capitol.”
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
Źródło: INFORMACYJNY SERWIS MUZYCZNY NetFan.pl
Zdjęcia: zasoby Internetu

GRAŁY Z WOŚP

A kto?
Nauczycielka i uczennica naszej szkoły: Pani Barbara Rostek-Śladowska i Nela Zawadzka.
Pani Basia, która jest członkiem Zespołu Stara Kuźnia, koncertowała w Węgrowskim Ośrodku Kultury.
https://www.facebook.com/100424538702220/videos/515876456047783
Zaś Nela Zawadzka występowała w Centrum Bajki w Pacanowie.
https://www.facebook.com/CentrumBajki/videos/325608445478209
Nie ważne jest miejsce, ważny jest cel, a ten jest bardzo szczytny. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw PromocjiWIĘCEJ>>>


Zakup obiadów na miesiąc luty 2021 r.

Szanowni Państwo

Informuję, że obiady dla dzieci z klas 0-3 na miesiąc luty 2021 r. będzie można wykupić w dniach 25 – 29 styczeń 2021 r.

Koszty wyżywienia wynoszą:

dzieci (klasy 0-3) -   20 dni x 3,30 zł. = 66,00 zł.

pracownicy -  20 dni x 8,60 zł. = 172,00 zł.

 

Ze względu na bezpieczeństwo i konieczność ograniczenia do minimum obecności osób  spoza szkoły wpłaty proszę kierować na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

W przypadku pracownika szkoły należy dodać dopisek – pracownik.

Ze względu na wymagania sanitarne i konieczność zachowania dystansu społecznego obiady będą wydawane, wyłącznie w stołówce szkolnej, w czasie czterech przerw obiadowych. Pierwsza przerwa obiadowa zaczyna się po 3 godzinie lekcyjnej.

 UWAGA: BARDZO PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK BANKOWY KWOTĘ PODANĄ W OGŁOSZENIU. NIE ZAOKRĄGLAĆ WPŁAT.

Kierownik świetlicy

Agnieszka Antońska


Apel z okazji dnia Babci i Dziadka 


Uczniowie klasy III E postanowili uczcić dzień Babci i Dziadka. Wykonali portrety, które z dumą prezentują osobiście i na gazetce szkolnej.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia w dniu Ich święta.

Klasa III E z wychowawczynią Agnieszka Kosińską


Szczepimy Się

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Plakaty i ulotki

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Od kiedy mogę się zaszczepić?

Pytania i odpowiedzi


UWAGA!!!

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - ROK SZKOLNY 2020/2021


„Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe” konkurs w KOWR OT Warszawa rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny ,,Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe'' dla dzieci ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego został rozstrzygnięty.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie wyłonił najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych i nagrodził laureatów konkursu „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe” spośród 165 prac, które wpłynęły z terenu województwa mazowieckiego.
Celem konkursu było inspirowanie do kupowania produktów wytwarzanych w Polsce oraz promowanie oznaczenia PRODUKT POLSKI wśród dzieci.
Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły. Stworzyli przepiękne prace. Niestety podium ma tylko trzy miejsca. Uczennica naszej szkoły Natalia Bardadyn zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej . Gratulujemy jej sukcesu i życzymy zapału i wytrwałości w dalszej pracy.
Dziękujemy  wszystkim za wkład pracy i reprezentowanie naszej placówki na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy. zdjęcia>>>
Kierownik świetlicy
Agnieszka Antońska

BRAWA DLA  DOMINIKI SKŁADANOWSKIEJ

Wyrazy uznania należą się młodej wokalistce za otrzymania wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Centrum Kultury w Skępem. Dominika zaprezentowała kolędę pt. „Mizerna cicha”.
Inne sukcesy Dominiki o których warto wspomnieć to:
- wyróżnienie w  Konkursie online „W krainie piosenki” Kurzętnik 2020
- III miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2020
https://www.youtube.com/watch?v=VJD4oyxFmwo
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

„Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich,

niech, pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich”.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,

życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń

oraz

Błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym Nowym Roku

Wszystkim Pracownikom, Rodzicom i Uczniom

 

składa

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

IM.JANA PAWŁA II W WĘGROWIE„Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie”

                                                                        Ps 72

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  życzymy Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie,  aby Nowonarodzony Jezus przyniósł pokój, radość, nadzieję i nadał nowego wymiaru każdej przestrzeni życia rodzinnego, zawodowego i społecznego.

Z wyrazami szacunku
Rada Rodziców

Zasady funkcjonowania szkoły od 9 listopada 2020 roku.


Regulamin  nauczania obowiązujący

w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

w okresie pandemii


W związku z kontynuacją zdalnego sposobu pracy szkoły w miesiącu grudniu istnieje możliwość wykupienia obiadów dla dzieci lub pracowników szkoły.

Chętnych do skorzystania ze szkolnego posiłku prosimy o zakup obiadu wpłacając należność na konto szkoły w dniach 26-30XI 2020r.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

W przypadku pracownika szkoły należy dodać dopisek – pracownik.

Grudzień:  dzieci spożywające obiad w stołówce szkolnej - oddział 0,

16 x 3.30zł = 52,80zł

pracownicy jedzący na terenie placówki 16 x 8.60zł =137.60zł

 

Pozostali korzystają z posiłków na wynos.

Koszt obiadu na wynosi

dzieci 16 x (3.30 zł+0,9zł-koszt pojemników) = 67.20zł

pracownicy 16 x (8.60zł + 0.90 koszt pojemników) = 152zł

Posiłki na wynos wydawane są od strony kuchni zapakowane w jednorazowe pojemniki, w godzinach 11.00-12.30.

 

Bardzo proszę o zadeklarowanie chęci skorzystania z obiadu poprzez informację na librusie do 27.XI.2020r bezpośrednio do kierownika świetlicy Agnieszki Antońskiej.

Ułatwi to przygotowanie odpowiedniej ilości posiłków we wtorek 01.12.2020r.

Agnieszka Antońska

 

UWAGA: BARDZO PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK BANKOWY KWOTĘ PODANĄ W OGŁOSZENIU. NIE ZAOKRĄGLAĆ WPŁAT.


W dniu 16.12.2020 r. dzieci z zerówki szkolnej uczestniczyły w głośnym czytaniu. Wysłuchały  bajek z książki pt. „Opowieści Świętego Mikołaja”.

Bożena Sakowska


W oczekiwaniu na Boże Narodzenie…

W okresie przedświątecznym pragniemy ozdobić nasz dom, nadać mu uroczystą atmosferę. Popularnym elementem wystroju, pojawiającym się na przełomie listopada i grudnia są wieńce adwentowe. W tradycji polskiej w czasie adwentu w kościołach i w domach ustawia się wieniec adwentowy, w którym cztery świece symbolizują cztery niedziele adwentu. Światło świec w wieńcu niesie przesłanie, by nigdy nie zabrakło nam wiary, nadziei, miłości i pokoju.
Podczas  katechezy s. Małgorzata zaprosiła - dzieci z klas 3 - do wykonania wieńca adwentowego. Chętni uczniowie wykonali własnoręcznie  wieńce,  aby w domu przypominały im o adwencie – radosnym czasie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Niektórzy z nich zechcieli zaprezentować swoją pracę na forum szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia kreatywnych prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły. zdjęcia>>>
s. Małgorzata Szyszka

MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO WĘGROWA

5 grudnia w Węgrowskim Ośrodku Kultury doszło do niecodziennego przedświątecznego spotkania. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich uczennica naszej szkoły - Paulina Ładosz oraz Karolina Bajer. Dziewczynki zaśpiewały piękne piosenki o tematyce świątecznej oraz wspólnie z Burmistrzem Miasta Węgrowa p. Pawłem Marchelą dały sygnał do włączenia iluminacji świątecznych w naszym mieście. Rozbłysły światełka na choince przed WOK-iem oraz na Rynku. Chwilę po tym, na scenę wkroczył Mikołaj, który przemówił do młodszych i starszych węgrowian. Uroczystość była krótka, ponieważ Mikołaja czekała bardzo pracowita noc – dostarczanie prezentów. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
Źródło: Facebook WOK-u

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!
Tego dnia biblioteka szkolna zaprosiła do wspólnego świętowania dzieci z oddziału  przedszkolnego. Dzieci obejrzały prezentację przygotowaną z tej okazji, o tym jaka była historia powstania pluszowego misia, wykonały przepaski z wizerunkiem misia i nauczyły się wierszyka pt.: „Niedźwiedź” autorstwa Jana Brzechwy. Podczas spotkania towarzyszyły dzieciom piosenki „Jadą, jadą misie” i „Stary niedźwiedź”. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. zdjęcia>>>
Joanna Zawadzka

KOLOROWA 13

W ramach akcji KOLOROWA 13 udało się nam „odczarować 13”.
 Trzynastego każdego miesiąca uczniowie naszej szkoły  nakładają ubrania we wskazanym kolorze bądź wzorze.
W miesiącu listopadzie „13” wspólnie z całą społecznością szkolną, bo do zabawy zaprosiliśmy całe rodziny, zorganizowaliśmy  w biało – czerwonych barwach.
 Wszystkim bardzo dziękujemy za przesłane fotki!!! zdjęcia>>>

                                           Samorząd Uczniowski
                                    Zespół do Spraw Promocji

KOTYLION

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować, dlatego też   zorganizowaliśmy dla uczniów naszej szkoły
konkurs-KOTYLION 2020 i akcję  MOJE OKNO-MOJA FLAGA.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i przesłanie zdjęć.                                     
Wszystkie kotyliony były piękne i zasłużyły na I miejsce!!!

 Samorząd Uczniowski
Zespół do Spraw Promocji

WYNIKI KONKURSU NA NAZWĘ I LOGO WĘGROWSKIEGO KONWENTU FANTASTYKI

Konkurs ogłosił i przeprowadził Międzyszkolny Klub Sportowy Fidei Węgrów.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Wołynko.
Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia>>>

Pozostałe nagrodzone prace można obejrzeć: https://www.facebook.com/MUKSFideiWegrow/videos/400047507711250

Zespól do Spraw Promocji

OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna czynna jest
od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 16:00,
w piątek od 8:00 do 14:00.
Zapraszamy uczniów do wypożyczania zgodnie z procedurami
bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości


W związku z przypadającą 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy do obejrzenia montażu słowno-muzycznego pt. ,,Pieśń o Tej, co nie zginęła ".
Program przygotowali uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie pod kierunkiem Pana Radosława Łuszczyńskiego.
Montaż został przygotowany w oparciu o scenariusz Pani Beaty Gadomskiej.
PROGRAM ARTYSTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten kończy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej, na skutek zaborów, niepodległości.
102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się.
W tym roku program artystyczny przygotowali uczniowie klasy III e pod kierunkiem p. Agnieszki Kosińskiej. Obserwatorami nagrania byli uczniowie klasy III b, którzy nagrodzili wykonawców brawami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z nagrania.
Zespół do Spraw Promocji

ANDRZEJKI

Dzisiaj andrzejki – wieczór wróżb. Kilka dni temu poprosiliśmy uczniów szkoły, aby przygotowali krótkie filmiki prezentujące wróżby andrzejkowe. Miała to być inspiracja dla innych.
Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przyjęli ZOSIA i OLWIER WASĄŻNIK, którzy już sobie powróżyli. Swoje wróżby udokumentowali na zdjęciach.
Natomiast pani IZABELA SIEKIERZYŃSKA przygotowała ciekawą prezentację, która przybliży istotę tego zwyczaju oraz ułatwi przeprowadzenie niektórych wróżb
https://view.genial.ly/.../presentation-andrzejkowe...   zdjęcia>>>
Samorząd Uczniowski
Zespół do Spraw Promocji

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

 

 W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki Mała książka -wielki człowiek” do wszystkich szkół podstawowych w Polsce została przekazana Wyprawka Czytelnicza. Każdy uczeń pierwszej klasy naszej szkoły otrzymał książkę „Pierwsze abecadło”, broszurkę dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu. zdjęcia>>>

Bożena Sakowska
Joanna Zawadzka

ZDALNE NAUCZANIE

Od soboty 24 października w całym kraju została wprowadzona edukacja zdalna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i dla wszystkich klas szkół ponadpodstawowych oraz dla słuchaczy placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.
Od poniedziałku – 9 listopada wchodzą w życie nowe obostrzenie. Zdalne nauczanie rozpoczną uczniowie klas I – III szkół podstawowych.
Jak poinformował premier – tryb nauki zdalnej będzie obowiązywał do końca listopada.
Zespół do Spraw Promocji

POMYSŁOWE DZIEWCZYNY 

Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszyły nam od najmłodszych lat, rozwijały i bawiły, a także przekazywały ważne prawdy życiowe. Niektóre uczennice przebrały się za ulubionych bohaterów bajkowych i zaprezentowały swoje pomysły. Iga Bartczuk przebrała się za nowoczesną Pipi Langsrtump, Julia Grabska za Królową Śniegu, a Wiktoria Grabska za Tygryska – przyjaciela Kubusia Puchatka. zdjęcia>>>
Joanna Zawadzka

UCZEŃ z PASJĄ

MARIKA PIETRUCZANIS

Marika Pietruczanis jest uczennicą klasy III a – sportowej. Dziewczynka bardzo lubi sport, a szczególnie upodobała sobie tenis ziemny. Przygodę z nim rozpoczęła w 2015 r. Marika dwa razy w tygodniu uczestniczy w treningach grupowych. Pod okiem trenerów z Węgrowskiego Stowarzyszenia Tenisowego podnosi swoje umiejętności i dzięki temu odnosi sukcesy sportowe. Młoda tenisistka coraz częściej zajmuje czołowe miejsca i staje na podium. Oto jej sukcesy:
III miejsce w kat. Czerwonej w Turnieju Tenis 10 ATZ TENISPOINT Warszawa
III miejsce w kat. Czerwonej w Turnieju Tenis 10 UKS Rakietą Ząbki
II miejsce w kat. Czerwonej w Turnieju Tenis 10 UKS Rakietą Ząbki
II miejsce w kat. Pomarańczowej w Turnieju Tenis 10 UKS Rakietą Ząbki
III miejsce w kat. Pomarańczowej w Turnieju Tenis 10 0 Puchar Tenisowej Szkoły Podstawowej Grodzisk Mazowiecki
Niewątpliwie największym sukcesem Mariki było zajęcie I miejsca w kat. Pomarańczowej w Tenis 10 Cup o puchar A. Radwańskiej w Warszawskim Klubie Tenisowym Mera. Sukcesem tym dziewczynka zakończyła występy w pomarańczową kategorii. Od przyszłego roku będzie walczyć w nowej kategorii wiekowej.
Oprócz tenisa Marika bardzo dużo czasu poświęca na czytanie książek. Jak sama mówi: „ po prostu kocha czytać”.  Wielką pasją trzecioklasistki , może nawet większą niż gra w tenisa, jest nauka języków obcych. Oprócz języka angielskiego dziewczynka chętnie uczy się języka francuskiego i niemieckiego. W wolnych chwilach śpiewa, maluje i ciągle poszukuje nowych zainteresować. I tak trzymać! zdjęcia>>>

NASI ABSOLWENCI

Na naszym portalu przekazujemy informacje dotyczące sukcesów naukowych, sportowych i artystycznych osiąganych przez uczniów naszej szkoły. Od pewnego czasu piszemy również o sukcesach naszych absolwentów. Wspominaliśmy sukcesy Julii Gadomskiej, Adama Antońskiego, Piotra Kucia oraz Mikołaja Skórki. Tym razem chcemy poinformować o sukcesach zawodników kick – boxingu: Marcina Włogi i Adama Brzozowicza. Obydwaj młodzieńcy naukę rozpoczynali w naszej szkole.
Zawodnicy trenują w Węgrowskim Klubie Sfinks i osiągają spektakularne sukcesy.
Ostatnio Adam Brzozowicz zaliczył udany debiut na turnieju o ogólnopolskiej randze. Zdobył złoto i tytuł Mistrza Polski Juniorów w formule light – contact kat. 89 kg.
W tym samym turnieju Marcin Włoga zdobył brąz w formule pointfing kat. 74 kg.
Warto wspomnieć, że Marcin jest dwukrotnym Mistrzem Polski w Kick –Boxingu w formule Pointfingu.
To taka wiedza w pigułce. Jeżeli coś przekręciliśmy lub czegoś nie napisaliśmy, to przepraszamy.
Więcej informacji na temat bohaterów artykułu i innych uczniów naszej szkoły, którzy również trenują kick – boeing, można znaleźć na stronie Klubu Sfinks.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji
Źródło: Urząd Miasta Węgrowa, Facebook – Marcin Włoga

HEJTEROM MÓWIMY NIE!!!

Osoby, które przyłączają się do nas, prosimy o udostępnianie naszego postu, by dotarł do jak największej liczby osób – być może również do hejterów, którzy po przeczytaniu go zmienią swoje postępowanie.
NIE  hejterom mówią młodzi artyści, którzy często są ofiarami bezlitosnych ocen. Wśród nich jest uczennica naszej szkoły – NELA ZAWADZKA.
https://youtu.be/oa5pBVPJjqM
COŚ NIECOŚ O HEJCIE
Od dawien dawna ludzie plotkowali i obgadywali innych sprawiając im tym samym przykrość. Można powiedzieć, że „brali kogoś na języki”, „nie zostawiali na kimś suchej nitki” czy „obrabiali komuś…”. Dawniej taka plotka docierała do niewielkiej grupy osób i z czasem zapominano o niej. Chyba, że ktoś pokusił się o zamieszczenie obraźliwych opinii na jakimś murze czy budynku, to wtedy jej żywotność była dłuższa.
Obecnie takie obgadywanie, szkalowanie, wydawanie niesprawiedliwych i złych opinii nazywa się hejtem.
Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Hejt może być skierowany ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu czy osobom o innym światopoglądzie niż hejter. Dosłownie każdy może stać się obiektem hejtu.
Hejt to nie tylko zgryźliwe i agresywne komentarze, które oczerniają osobę o odmiennym zdaniu, to także obraźliwe memy, grafiki i filmy. Treści publikowane przez hejterów nie posiadają żadnej wartości i mają na celu sprawienie przykrości danej osobie.
Hejterzy gardzą innymi osobami w Internecie, a można te działania zobaczyć chociażby w postach na Facebooku czy Instagramie. Hejt można znaleźć też na różnych forach dyskusyjnych.
Przyczyną hejtu bardzo często jest zazdrość, niezadowolenie ze swojego życia oraz przykre doświadczenia, które mają miejscu w życiu hejtera. W ten sposób hejter chce sobie i innym coś udowodnić.
Konsekwencje hejtu przede wszystkim odczuwa ofiara hejtu. Takie napiętnowanie w Internecie skutecznie obniża jej poczucie wartości, a czasami może doprowadzić także do problemów zdrowotnych.
Osoba, która jest ofiarą hejtu żyje w bardzo dużym stresie. Może cierpieć na bezsenność, nerwicę, depresję, a nawet próby samobójcze.
Jak walczyć z hejtem?
Metody są bardzo różne. Najlepiej nie czytać negatywnych opinii i nie wchodzić z takimi osobami w dyskusję. Wówczas hejterzy mogą się znudzić i zwyczajnie dać sobie spokój.
Skutecznym sposobem może być zablokowanie konta hejtera, aby nas i naszej aktywności nie widział. Można również zgłaszać takie konto administratorom oraz właścicielom portali społecznościowych, którzy mogą zablokować lub usunąć hejtera.
Skuteczna walka z hejtem jest bardzo trudna, ale możliwa. Ważne jest, aby ludzi uświadamiać czym jest hejt, jak się przejawia i co mogą zrobić jeżeli są świadkami hejtu.
HEJTER NIE JEST BEZKARNY!  Taka osoba może być sądzona za zniesławienie i może otrzymać karę grzywny, a nawet być pozbawiona wolności do lat dwóch. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
(na podstawie własnych obserwacji oraz artykułu p. Patrycji Nowak zamieszczonego na:  https://portal.abczdrowie.pl/hejt )

HEJT JEST PASSE

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który podejmuje temat hejtu.

Nagrała go uczennica naszej szkoły - NELA ZAWADZKA.

https://youtu.be/2MIyp4J7ppo

Danuta Chylińska
zdjęcia>>>

Zakup obiadów na miesiąc listopad

Obiady na miesiąc listopad będzie można wykupić w dniach 21.10 – 28.10.2020. Wpłaty dokonane po tym terminie nie będą  przyjmowane. Koszty wyżywienia wynoszą:

Dzieci – 19 dni x 3,30 zł = 62,70 zł

Pracownicy – 19 dni x 8,60 = 163,40 zł

Wpłaty proszę kierować na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata. W przypadku pracownika szkoły należy dodać dopisek – pracownik.

Proszę o wpłaty w wysokości podanej w ogłoszeniu.

Osoby, które mają odliczenia z poprzedniego miesiąca mogą pomniejszyć wpłatę o ilość niewykorzystanych posiłków. O kwotę zwrotu można zapytać telefonicznie pod numerem telefonu 25 792 3512

Kierownik świetlicy

Agnieszka Antońska


Światowy Dzień Origami

Dnia 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami.
Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje wiele możliwości. Może stanowić formę zabawy, ćwiczenia koncentracji i relaksu. Podczas składania papieru dziecko uruchamia wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija twórcze myślenie, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Kształtuje osobowość dziecka, ucząc je cierpliwości i skupienia.
W dniach 23 i 26 października w klasach IIIa , IIIb oraz świetlicy klas I odbyły się zajęcia z origami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i skupieniem wykonywali polecenia i postępowali zgodnie z instrukcją by stworzyć coś z niczego. Niesamowite dla nich było to, że ze zwykłych kartek papieru udało się wyczarować małe zwierzątka. Na zajęciach panowała twórcza i radosna atmosfera. zdjęcia>>>

Pasowanie na ucznia

20 X 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas pierwszych. Przebiegła ona z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych, dzięki czemu dzieci mogły bezpiecznie i radośnie przeżyć to szkolne święto.
Ceremonię rozpoczął dyrektor szkoły pan Krzysztof Litka. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na znaczenie i wartość ślubowania jako uroczystego przyrzeczenia. Życzył dzieciom dobrych wyników w nauce i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.
Po złożeniu przez uczniów przyrzeczenia na sztandar szkoły, nastąpił akt pasowania dokonany przez dyrektora szkoły i wicedyrektor panią Agnieszkę Kowalczyk.
Na koniec poszczególne klasy pierwsze zaprezentowały krótki program artystyczny złożony z piosenek i wierszyków.
Na pamiątkę wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki od rodziców i od firm: Addit, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Maximus Broker, a także Straży Miejskiej w Węgrowie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
Pierwszoklasistom, w dniu ich wstąpienia do społeczności uczniowskiej, życzymy szerokiej drogi i zielonych świateł w karierze szkolnej! zdjęcia>>>
Marta Zalewska

KULTUROMANIAK 2020

Gminne Centrum Kultury w Mrozach od kilkunastu lat organizuje Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej. Przegląd odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Burmistrza Mrozów Dariusza Jaszczuka.
W tym roku w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2020”- w kategorii ŚPIEW - udział wzięły uczennice naszej szkoły, które odniosły sukces.
NELA ZAWADZKA zaśpiewała piosenkę „Spiżowy krzyk”, za którą otrzymała nagrodę specjalną za osobowość sceniczną, PAULINA ŁADOSZ piosenką "Jak marzenia" wyśpiewała III miejsce, a DOMINIKA SKŁADANOWSKA otrzymała wyróżnienie za utwór „Just Once”.
BRAWO DZIEWCZYNY!
Życzymy dalszych sukcesów!
Danuta Chylińska

"See Together Challenge/Spotkajmy się"

z udziałem NELI ZAWADZKIEJ

Pierwszy raz w technologii #5G przez 168 godzin bez przerwy, na żywo nadawany jest globalny streaking, który emitowany jest w ponad 30 krajach. Bierze w nim udział Szkoła Musicalowa B&B z Musicalem Friends, który można było oglądać w niedzielne popołudnie od godz. 14:40.
Z wielka przyjemnością informujemy, że występuje w nim uczennica naszej szkoły – NELA ZAWADZKA.
Musical Friends powstał z potrzeby walki o szkołę wolną od hejtu i przemocy.
Młodzież mówi STOP #HEJT #AGRESJA #PRZEMOC
Musical jest pierwszym ogólnoświatowym projektem w którym to młodzi ludzie mają realny wpływ na jego przekaz. Jest to musical pełen emocji, wzruszeń z pięknym przesłaniem ,,aby być liderem nie musisz być hejterem''.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

Akademia z okazji Dnia Papieskiego


P R O T O K Ó Ł
z posiedzenia Jury konkursów  poświęconych 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II ,,Pamięć i Tożsamość”

Program online z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. W tym roku  z powodu pandemii nie możemy go uczcić „na żywo”.  W związku z tym uczniowie klasy 3b i 5d pod kierunkiem wychowawców: Pani Danuty Chylińskiej, Pani Marii Krasnodębskiej oraz P. Edyty Doktorskiej – Rafałek przygotowali program w trybie online.
Zapraszamy do jego obejrzenia: https://youtu.be/UJzqIDusvKg
FOTORELACJA Z PROGRAMU ARTYSTYCZNEGO PRZYGOTOWANEGO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 1>>> 2>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

Dzień Edukacji Narodowej
 - 14 X 2020 r. środa -
jest wolny od zajęć edukacyjnych.

REGULAMIN KONKURSU  SZKOLNEGO  Z OKAZJI 100. ROCZNICY  URODZIN JANA PAWŁA II


REGULAMIN ORGANIZACJI ZAJĘĆ W CZASIE REŻIMU SANITARNEGO
ORAZ ZASADY PRZYGOTOWANIA SZKOŁY DO PRACY
Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ
W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM  COVID-19
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W WĘGROWIE

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II – „Pamięć i Tożsamość”

Dnia 12.10.2020 roku odbył się w naszej szkole szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II – „Pamięć i Tożsamość”. Miał on na celu upamiętnić postać naszego Patrona szkoły - Jana Pawła II w 42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i 15 rocznicę Jego śmierci. Nawiązywał do hasła Totus Tuus, które było maryjnym zawołaniem biskupim Karola Wojtyły. Uczniowie z klas V - VII pisali test wyboru składający się z 30 pytań mając do wyboru 1 lub 3 odpowiedzi poprawne. Do konkursu przystąpiło 7osób. Zwycięzcami konkursu zostali:
 
I miejsce -   Przemysław Sekuła       ucz. kl. VII b
II miejsce - Marysia Łakoma             ucz. kl. VII b
III miejsce - Weronika Ryczkowska  ucz. kl. VII c
wyróżnienie - Michał Przybysz         ucz. kl. V c
 
Wręczenie nagród odbędzie się 16 X 2020r. podczas okolicznościowej Akademii poświęconej Janowi Pawłowi II w WOK-u. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji. Konkurs przygotowała i przeprowadziła
Bożena Grażyna Gierłowska

„ZDROWIE NA TALERZU”

Zasady zdrowego odżywiania dzieci są znane, przynajmniej w teorii niemal wszystkim rodzicom. Wielu rodziców karmi swoje pociechy według własnego uznania. Warto uświadomić sobie, że złe nawyki żywieniowe mają wpływ na całe późniejsze życie. Źle zbilansowana dieta dziecka zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób przewlekłych w późniejszym okresie życia.
W dniu 6 października 2020 roku w świetlicy szkolnej zorganizowany został dzień pt. „Zdrowie na talerzu”. Dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich wspólnie z wychowawcami robiły koktajle owocowo-warzywne , szaszłyki warzywne, owocowo-warzywne pociągi oraz kolorowe i zdrowe kanapki. Wszystkie smakołyki zostały zjedzone w „mgnieniu oka”. Celem tego dnia było promowanie zdrowego odżywiania. O jego zaletach mówiła na spotkaniu z dziećmi pani Agata Tabor- szkolna pielęgniarka. Wspólnie ustalono zasady zdrowego odżywiania. Są to:
1.      Odżywiaj się regularnie.
2.      Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone.
3.      Bazuj na warzywach.
4.      Jedz owoce.
5.      Ogranicz spożywanie węglowodanów (wyklucz cukier z diety).
6.      Pij dużo wody.
Uwieńczeniem tego dnia było wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej. zdjęcia>>>

DWA TRZECIE MIEJSCA NASZYCH UCZENNIC

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie podsumowany został IV Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon”, który w tym roku - ze względu na pandemię COVID-19 - odbył się w formule online.
Z roku na rok Konkurs cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy liczba nadsyłanych zgłoszeń. Do konkursu przystąpiło 300 młodych wykonawców, z których setka dostała się do ścisłego finału. Wśród finalistów były uczennice naszej szkoły – PAULINA ŁADOOSZ i NELA ZAWADZKA, które uplasowały się na trzecich miejscach (każda w swojej kategorii wiekowej).
Zgłoszenia wysłane były w ubiegłym roku szkolnym, gdy Paulina była uczennicą klasy trzeciej, a Nela klasy szóstej.
BRAWO DZIEWCZYNY! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

„PAMIĘTAMY DZIŚ- PAMIĘTAMY JUTRO”

78. ROCZNICA ZAGŁADY WĘGROWSKICH ŻYDÓW

22 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny uczestniczyli w obchodach  78.rocznicy zagłady węgrowskich Żydów  których organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej wspólnie  z Samorządem Miasta Węgrowa. Uroczystość uświetnili licznie przybyli goście: poseł na Sejm RP pan Maciej Górski, panią senator  Marię Koc reprezentował pan Michał Piotrowski -Przewodniczący Komitetu Terenowego, władze powiatowe ( pani  Ewa Besztak-Starosta Powiatu Węgrowskiego, Przewodniczący Rady Powiatu pan Leszek Redosz  i członek Rady Powiatu pan Artur Lis) władze miasta( Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza pani Halina Ulińska, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Zofia Paczóska , radni : pani Barbara Szymańska, pani  Halina Kowalczyk, pan Maciej Robak), mieszkańcy miasta i  młodzież ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
Po złożeniu kwiatów i uczczeniu minutą ciszy pamięci pomordowanych , obejrzeliśmy występ uczniów ze SP Nr 2 im. J.Pawła II (Nela Zawadzka, Amelia Kowal, Dominika Składanowska, Aleksandra Wołynko, Natalia Zielińska i Mateusz Skwierczyński), których przygotowała pani Agnieszka Krawczykowska. zdjęcia>>>
 Zespół do Spraw Promocji
Zdjęcia:  Izabela Siekierzyńska, Agnieszka Zarzycka, Agnieszka Krawczykowska

DZIEŃ SZPILEK

18 września na szkolnym Facebooku zamieściliśmy post, w którym zachęcaliśmy wszystkich, a w szczególności wszystkie panie, do przyłączenia się do akcji, która pozwoli zebrać fundusze na leczenie podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową. Akcja polegała na tym, aby zrobić sobie zdjęcie w szpilkach i 25.09 opublikować je jako post na Instagramie lub Facebooku i otagować  je #DzienSzpilek. Za taką fotkę Moliera2 i partnerzy zabawy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei.
Post nasz cieszył się dużym poparciem internautów – ponad 1500 osób udostępniło go, a 332 osoby polubiły. Do akcji włączyły się również Panie z naszej szkoły. Niektóre stwierdziły, że mogą w takiej akcji uczestniczyć nawet raz w tygodniu, a w przyszłym roku na pewno wezmą w niej udział ponownie. Oto szpileczki niektórych pań.
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne obchody rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego – w tym roku jest to już 81. rocznica. Zaistniałe okoliczności zmusiły nas do uczczenia jej wyłącznie w formie wirtualnej.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowały p. Agnieszka Zarzycka i p. Danuta Chylińska. film>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto podkreślające kluczową rolę edukacji przedszkolnej, która ma duży wpływ na rozwój dziecka. Święto zostało ustanowione przez Sejm w 2013r. Dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Z tej okazji „świetliczaki” z klas II i III wykonały dla młodszych kolegów drobne upominki, które zostały wręczone w dniu 21 września.
Kochane przedszkolaki z okazji Waszego święta, życzymy Wam uśmiechu od ucha do ucha, nieustannego odkrywania świata, rozwijania swoich talentów oraz radosnego pobytu w szkole. zdjęcia>>>
Agnieszka Antońska, Grażyna Kryńska, Elżbieta Żołędowska

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest - od 2009 roku – 15 września. Cała historia zaczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to opowieść o małej dziewczynce, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować kreatywność, odwagę, wyobraźnię  uczniów. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.
 Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej klas włącza się w obchody tej wartościowej akcji. Uczniowie, nie tylko założyli ubrania w kropki, ale również uczestniczyli w różnorodnych zajęciach lekcyjnych i świetlicowych zaproponowanych Im przez nauczycieli. Oczywiście na wszystkich zajęciach motywem przewodnim była KROPKA. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły
Samorząd Uczniowski
foto: I. Dąbrowska, E. Siwińska, D. Snopczyńska, Z. Szczęsna, E. Żołędowska

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH ABSOLWENTÓW

Z  przyjemnością informujemy, że ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły odnoszą sukcesy sportowe.
Mikołaj Skórka został zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk, a Piotr Kuć zakwalifikował się do Kadry Mazowsza na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w  Zamościu.
GRATULUJEMY CHŁOPAKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W SPORCIE I ŻYCIU OSOBISTYM.
Danuta Chylińska

KLIP Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

27 sierpnia 2020 r. młodzież z diecezji drohiczyńskiej brała udział w warsztatach filmowych. Uczestniczyli w nich również uczniowie naszej szkoły:  Maksymilian Pawlak – kl. VIII a,  Weronika Ojdana, Róża Dulba - Kamińska, Oliwia Szpakowska, Antonina Gierłowska, Wiktoria Bałdyga – kl. VII a, Kornelia Oleszczuk – kl. VII c oraz Anna Dulba -Kamińska – kl. VI a.
Uwieńczeniem warsztatów było nagranie klipu „Złoto”, który można obejrzeć: https://www.youtube.com/embed/5rXTuHzRpxU
Gratulujemy młodym artystom i życzymy, aby rozwijali swoją pasję. zdjęcia>>>
      Danuta Chylińska

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W MASECZKACH I Z OBOSTRZENIAMI

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i konieczność zachowania bezpieczeństwa sanitarnego, odbyła się zupełnie inaczej niż zwykle. Tak, jak większość szkół zrezygnowaliśmy z tradycyjnej gali rozpoczynającej nowy rok szkolny. Jedynie uczniom klas 0 – IV towarzyszyli rodzice. Pozostali uczestniczyli w kameralnych spotkaniach z wychowawcami, którzy zapoznali ich z obowiązującymi obecnie w szkole procedurami oraz życzyli sobie i wychowankom bezpiecznego roku szkolnego 2020/2021. zdjęcia>>>
                                                                                               Danuta Chylińska

ŻYCZENIA

Z okazji inauguracji roku szkolnego 2020/2021 wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w klasie zerowej lub pierwszej, życzymy by spełniły się Wasze marzenia o szkole. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo uśmiechów i sukcesów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole przyniesie ze sobą ciekawe doświadczenia, a zdobyta wiedza umożliwi Wam osiąganie sukcesów. Rodzicom zaś życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Życzymy dobrej współpracy z dyrekcją i nauczycielami.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

NAGRODY BURMISTRZA

W dniu 31.08.2020 r. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela zaprosił na spotkanie absolwentki szkół podstawowych w Węgrowie, które uzyskały najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty w roku 2020. W spotkaniu wzięli udział również rodzice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie Pani Teresa Święcicka.
Burmistrz złożył gratulacje Natalii Stankiewicz oraz Marii Rychlik absolwentkom Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, a także Oldze Matusik absolwentce Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie i życzył sukcesów w szkole średniej. Dziewczęta uzyskały najwyższy łączny wynik z trzech części egzaminu wynoszący – 258%. Podziękował również ich rodzicom i kadrze za udział w sukcesie uczennic. zdjęcia>>>
tekst i foto: Urząd Miasta Węgrowa

Harmonogram kursów autobusów szkolnych

List Burmistrza Miasta Węgrowa z okazji rozpoczęcia roku

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020 / 2021

LISTY UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS ORAZ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Klasa 1A
Klasa 1B
Klasa 1C
Klasa 1D
Oddział przedszkolny

Ogłoszenie

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021,
 prosimy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
 o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym.


Obiady w szkole

Szanowni Państwo

Informuję, że od dnia  7 września czynna będzie stołówka w naszej szkole.  Ze względu na wymagania sanitarne i konieczność zachowania dystansu społecznego obiady będą wydawane w czasie czterech przerw obiadowych. Pierwsza przerwa obiadowa zaczyna się po 3 godzinie lekcyjnej.

Ze względu na bezpieczeństwo i konieczność ograniczenia do minimum obecności osób  spoza szkoły prosimy Państwa o  zakup kart obiadowych przez internet. Należność za obiady proszę wpłacać na konto 
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 w tytule wpisując imię i nazwisko ucznia oraz klasę i miesiąc.
 Karty obiadowe będą do odebrania u wychowawców klas. W wyjątkowych sytuacjach będzie można wykupić obiady w kasie szkoły.

Karty obiadowe we wrześniu można wykupić do dnia 4 września. Koszt wyżywienia
dla uczniów -  18 x 3,30 zł. = 59,40 zł.

dla pracowników – 18 x 8,60 zł. = 154,80 zł.

W przypadku nieobecności w szkole obiad można odwołać do godziny 1500 w dniu poprzedzającym  nieobecność. Nie będzie możliwości odbioru obiadu w menażce.

Kierownik świetlicy


Szanowni Państwo

Od dnia 1 września uruchamiamy zapisy do świetlicy szkolnej na rok 2020/2021 dla uczniów klas pierwszych oraz rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Wniosek  o przyjęcie do świetlicy jest do pobrania ze strony Szkoły zakładka „świetlica”.

Wypełnione i podpisane wnioski proszę składać do skrzynki umieszczonej przy wejściu do szatni klas młodszych do dnia 10 września 2020 r.

Rodzice, którzy złożyli wnioski wcześniej nie składają wniosków ponownie.

Kierownik Świetlicy
Agnieszka Antońska