UCZEŃ z PASJĄ

Amelia Kowal – Ve

Nazywam się Amelia Kowal. Jestem uczennicą klasy Ve. Moją pasją jest gra na pianinie. Już w wieku przedszkolnym zaczęłam uczęszczać na zajęcia do ogniska muzycznego w klasie fortepianu, działającego przy Węgrowskim Ośrodku Kultury. Od tamtej pory doskonalę swoje zdolności. Każdego roku biorę udział w konkursach pianistycznych (także o zasięgu ogólnopolskim), np. w Węgrowie, Warszawie, Wieliszewie. Wielokrotnie zdobyłam nagrody i wyróżnienia. Jednak największą radość sprawiło mi zdobycie Pucharu Burmistrza Miasta Węgrowa.
Swoimi występami uświetniłam wiele uroczystości miejskich, a także szkolnych. Niektóre z nich miały charakter patriotyczny, inne zaś były lekkie, rozrywkowe i właśnie do tych okoliczności dostosowywałam utwory muzyczne. Brałam m. in. udział w koncercie fortepianowym „Wariacje na temat Chopina” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Bazylice Mniejszej (koncert kolęd), czy kościele ewangelickim.
Poprzez muzykę starałam się przynieść też radość najmłodszym, biorąc udział np. w koncercie „Koszyk muzycznych prezentów”, a innym razem grając „W prezencie dla Mikołaja”. Wielokrotnie wyjeżdżałam do szpitala w Międzylesiu, aby grając przynieść radość i chwile beztroski chorym dzieciom. Wspierałam muzycznie akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczyłam też aktywnie w tz. smykofonii, poprzez muzyczną współpracę na scenie z artystami Filharmonii Narodowej. Odwiedziłam również przedszkole, by przybliżyć maluchom piękno muzyki. Sprawdziłam się też w roli akompaniatora, zdobywając nagrodę specjalną. 
Chętnie gram muzykę filmową. Szczególnie bliski memu sercu jest utwór z filmu „Amelia”. Z przyjemnością wspominam wspaniałe koncerty, które odbyły się w szczególnych miejscach, bo w Pałacu Radziwiłłów w Starejwsi oraz w Zamku Zbrojowni w Liwie.
Miejsca, w których występowałam świadczą o tym, że bliska mi jest zarówno muzyka poważna, jak i lekka, łatwo wpadająca w ucho.
Jednak nie tylko muzyka stanowi główną treść mego życia. Interesują mnie również różne dziedziny nauki. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest wiedza i jak bardzo ułatwia życie człowiekowi. Ciekawią mnie również dzieła techniki, fascynuje też świat robotyki i programowania. zdjęcia>>>
Amelka Kowal

UCZEŃ z PASJĄ

Weronika Ryczkowska – uczennica kl. Ve

Weronika już, jako małe dziecko bardzo lubiła śpiewać. W 2011 r. reprezentowała przedszkole „Pod Słoneczkiem” w Konkursie piosenki w Wyszkowie, gdzie zajęła II miejsce.
Od czwartego roku życia uczęszczała na zajęcia wokalne do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, gdzie śpiewała w zespole „Maliny”. Obecnie pobiera indywidualne lekcje śpiewu u pani Oli. W 2017 r. zaśpiewała na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej w Warszawie.
Szkolnej publiczności zaprezentowała się podczas Szkolnego Przeglądu Talentów TALENT 2018 śpiewając piosenkę Edyty Górniak „Żywioły” oraz podczas Jasełek w grudniu 2017 r. prezentując wzruszającą pieśń „Zwiastowanie”. Latem 2018 r., przebywają na oazie Ruchu Światło Życie Diecezji Drohiczyńskiej, wzięła udział w konkursie MAM TALENT, gdzie zajęła I miejsce śpiewając piosenkę „Kolorowy wiatr” z repertuaru ulubionej piosenkarki - Edyty Górniak.
Ponadto Weronika uczestniczyła w koncercie charytatywnym GRAMY DLA ŁUKASZA w Miedznie oraz w IV FESTYNIE RODZIN ZASTĘPCZYCH w Węgrowie. Weronika śpiewa bardzo ładnie i chętnie. W związku z tym uczęszcza na zajęcia szkolnego chóru oraz scholę w Bazylice Mniejszej w Węgrowie.
Śpiew to nie jedyny talent bohaterki tego artykułu. Przez cztery lata występowała w działającej w szkole Grupie Teatralnej BAJ, odgrywając główne role. Wspólnie z Grupą zdobyła wyróżnienie w półfinale XVII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich, który odbył się 11 maja 2017 r. w Łochowie.
W swoich kreacjach aktorskich Weronika była kotkiem, Włoszką, królową, redaktorką, aniołem, a w ostatnich szkolnych Jasełkach wcieliła się w postać Maryi.
Gratulujemy talentu i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

UCZEŃ z PASJĄ

Tym razem zaprezentuje się uczennica kl. III c – MAJA RYBAK

Mam na imię Maja. Jestem uczennicą klasy trzeciej. Od zawsze wiedziałam, że każdy z nas powinien mieć jakąś pasję. Taką pasję znalazłam i ja.
Moim hobby, które rozwijam już od kilku lat, jest gra na gitarze klasycznej. Skupienie się na zainteresowaniu dotyczącym gry, wymaga ode mnie sporego wysiłku. Raz w tygodniu chodzę na lekcje gry na gitarze, a w każdy inny dzień ćwiczę akordy w zaciszu domowym.
Na początku mojej przygody z grą na instrumencie było mi trudno opanować umiejętność jednoczesnego grania prawą ręką na strunach i lewą chwytać struny na gryfie. Jednak dzięki ćwiczeniom wychodzi mi to już całkiem dobrze.
Gitara fascynuje mnie. Jednak od pewnego czasu część mojej uwagi skupiam także na śpiewaniu.
Cieszę się bardzo, że jestem w stanie pogodzić grę na gitarze i śpiew. Dzięki temu poznałam bardzo dużo piosenek, które umilają czas moim najbliższym, np. podczas rodzinnych spotkań.
Zdarza mi sie także występować dla szerszej publiczności. W marcu 2018r. brałam udział w Szkolnym Przeglądzie Talentów. Swoją pasją podzieliłam się z koleżankami i kolegami z mojej klasy. W listopadzie ubiegłego roku, w dniu szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, akompaniowałam swojej klasie podczas śpiewania pieśni patriotycznej.
W ostatnim czasie brałam udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod hasłem "A NADZIEJA ZNÓW WSTĄPI W NAS...", gdzie miałam przyjemność zaśpiewać kolędę "Lulajże, Jezuniu", do której także grałam na gitarze.
Uważam, że muzyka ma duszę, dlatego chciałabym żeby śpiew i gitara towarzyszyły mi w dalszym życiu i zawsze stanowiły moją pasję. zdjęcia>>>
Maja Rybak

UCZEŃ z PASJĄ

ZOSIA BORYS – uczennica klasy III d

Kto zna Zosię, to wie, że to takie „żywe sreberko” żądne ruchu. Gdy była jeszcze w przedszkolu rodzice zapisali Ją na zajęcia taneczne Max Dance prowadzone przez Panią Monikę i ta przygoda z tańcem trwa już pięć lat. Mimo, iż Zosia nie bierze udziału w turniejach i konkursach i nie zdobywa medali, to taniec sprawia Jej wielką radość i chętnie uczestniczy w zajęciach. Zajęciach, które bardzo rozwijają Ją fizycznie, gdyż zawierają elementy gimnastyki, jak również uczą systematyczności i pracowitości. Swoje umiejętności taneczne Zosia ma przyjemność prezentować w Węgrowskim Ośrodku Kultury podczas koncertów bożonarodzeniowych oraz podczas Gali Tańca na zakończenie sezonu. Brawo Zosiu!!! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

UCZEŃ z PASJĄ

Kostka Rubika to zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. W 1976 roku została skonstruowana i opatentowana w Japonii przez inżyniera Terutoshiego Ishige. Wynalazca kostki - Ernő Rubik po raz pierwszy układał kostkę przez miesiąc. Do Polski zabawka trafiła w 1982 r.
Bohaterowie artykułu – rodzeństwo: JULIA i MICHAŁ RYCHLIKOWIE czynią to znacznie szybciej. Dla nich układanie kostki to nie tylko pasja, ale przede wszystkim trenowanie umysłu.
Z kostką Rubika mają do czynienia od kilku lat. Pasją tą Michała zarazili Dziadek i Tata. Julia zaś obserwując starszego brata również po nią sięgnęła. Rodzeństwo dysponuje kostkami różnego kształtu. Są to: piramidy, sześciany, kolumny/walce czy statki Ufo. Czasami organizują sobie zawody - kto pierwszy i w jak najkrótszym czasie ułoży daną kostkę. Na przykład piramidę potrafią ułożyć zaledwie w kilka sekund (zależnie od stanu wymieszania pól). Jak twierdzą, pozostałe kostki wymagają więcej czasu, aby je ułożyć.
Julia i Michał zdradzili, że mają również inne wspólne pasje, między innymi gra na instrumentach klawiszowych. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

UCZEŃ z PASJĄ

…to cykl artykułów prezentujący zainteresowania, pasje i sukcesy uczniów naszej szkoły.
Kolejną osobą, którą pragniemy zaprezentować jest Nela Zawadzka – uczennica kl. Ve.
Jak wcześniej informowaliśmy Nela brała udział w I polskiej edycji programu The Voice Kids. Dowodem na to, że udział młodej węgrowianki w tym programie nie był przypadkowy, świadczą czołowe miejsca w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, a przede wszystkim wokalnych. Oprócz udziału w licznych konkursach Nela zapraszana była, by pomagać innym poprzez koncerty charytatywne. Wspomogła szczytne akcje w Gnieźnie, Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sadownem i w Węgrowie. Ponadto Nela miała przyjemność zaśpiewać z Januszem Radkiem w Łazienkach Królewskich, zespołem Poparzeni Kawą Trzy w Mrozach oraz wystąpić w amfiteatrze w Kołobrzegu obok takich gwiazd jak: Edyta Górniak, Sarsa, Rafał Brzozowski. Jakiś czas temu o Nelę „upomniała się” telewizja. Dziewczynka wystąpiła w kilku popularnych programach: dwukrotnie w programie ALARM, w Familiadzie, w Pytaniu na śniadanie, w programie kulinarnym Bake off – Ale ciacho!”. Od pewnego czasu Nela jest jedną z osób prowadzących program TELERANEK emitowany w TVP ABC. W sierpniu stacja ta wyemitowała teledyski: „Warszawskie dzieci” i „Pałacyk Michla”, a w listopadzie teledysk „Przybyli ułani pod okienko”. W teledyskach tych wystąpiła również bohaterka tego artykułu. Do dorobku artystycznego Neli można zaliczyć też samodzielne koncerty w Zadybiu Starym, Stoczku, Tczewie, w Sadownem no i oczywiście w Węgrowie. Za osiągnięcia artystyczne została uhonorowana stypendium Burmistrza Miasta Węgrowa. Ostatnio Nela, z innymi dzieciakami z TELERANKA, odwiedziła Pana Prezydenta – Andrzeja Dudę. Jak widać kariera Neli nabiera tempa ... A już niebawem kolejny ciekawy występ, do którego zaproszono naszą uczennicę. 24 listopada z czwórką innych zdolnych dzieciaków oraz piątką dorosłych wystąpi w Gliwicach podczas koncertu „Bitwy The Voice of Poland”. Wokaliści wystąpią indywidualnie z repertuarem coverowym oraz w duetach zmierzą się w wokalnych „bitwach”. Trzymajmy kciuki za Nelę. zdjęcia>>>
UCZEŃ z PASJĄ

MARIA RYCHLIK VI C 🎹🎶🎵🎼🎹🎶🎵🎼🎹🎶🎵🎼

Moją pasją jest muzyka. Chętnie i z zaangażowaniem gram na pianinie. Moja przygoda zaczęła się w przedszkolu, kiedy zainteresowały mnie zajęcia rytmiczne. W wieku 7 lat zaczęłam uczęszczać do Ogniska Muzycznego w Węgrowskim Ośrodku Kultury w klasie fortepianu. Zajęcia pod opieką pani Mai Rumockiej umożliwiły mi rozwijanie talentu oraz naukę teorii muzyki. Brałam udział w wielu koncertach i konkursach, na które wyjeżdżam także poza Węgrów. Pierwszym konkursem w jakim brałam udział był ,,Jesień muzyką malowana”, który zakończył się sukcesem 1 miejsca, to zmotywowało do kontynuowania nauki .Podczas sześcioletniej pracy brałam także udział min. w następujących konkursach:
- Mazowiecki Konkurs Pianistyczy im. Muzio Clementiego (2014 wyróżnienie, 2015 wyróżnienie ,Warszawa)
- ,,Jesień muzyką malowana” (2014- 2 miejsce,2015 wyróżnienie, 2016- 3 miejsce,2017- 2 miejsce, Węgrów)
- IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny ,,Zaczarowany Fortepian” ( 2017- 1 miejsce, Łajski)
- V Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny ,,Zaczarowany Fortepian” (2018- 2 miejsce, Łajski).
Sukcesy wynagradzają długie godziny ćwiczeń oraz motywują do dalszego działania. zdjęcia>>>
Pozdrawiam Marysia Rychlik

UCZEŃ z PASJĄ

ZUZANNA ZABADAŁA - VII A

Cześć!
Na wstępie chciałabym powiedzieć, że to dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się w gronie „Uczniów z pasją”, którzy uczęszczają do naszej szkoły.
Moje zainteresowania wiążą się z tym, co robię na co dzień. Jestem uczennicą klasy VII A – sportowej, a więc sport jest jedną z moich pasji. Przez okres kilku lat mojej „kariery” zdobyłam ogromną ilość medali i pucharów.
Jednym z moich największych sukcesów sportowych było zajęcie pierwszego miejsca wraz z moimi koleżankami z klasy w Ogólnopolskim Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku. Muszę się pochwalić, iż był to pierwszy taki wyczyn w historii naszej szkoły. Równie dużym sukcesem było dla mnie zajęcie pierwszego miejsca w tej samej imprezie, lecz w punktacji indywidualnej. Mam na swoim koncie również rekord Polski w biegu na 300 metrów w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Zdobyłam także drugie miejsce na XI Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu.
Odnoszę także sukcesy w innych dziedzinach życia. Jednym z hobby, któremu poświęcam wiele czasu jest nauka gry na pianinie. Biorę udział w licznych konkursach organizowanych na Mazowszu zdobywając nagrody i wyróżnienia. Uczęszczam na zajęcia wokalne. Ostatnim moim osiągnięciem jest zdobycie drugiego miejsca w Konkursie Piosenki Europejskiej. Próbuję swoich sił pisząc wiersze. Jeden z nich został nagrodzony w Konkursie „Pióro szuka talentu”. Ostatnio natomiast odkryłam swoje zdolności recytatorskie zdobywając pierwsze miejsce na etapie powiatowym oraz wyróżnienie na etapie regionalnym w Konkursie Recytatorskim „Między Wierszami”.
Mam jeszcze wiele innych zainteresowań. Są to między innymi sztuka, a dokładniej malarstwo i rzeźbiarstwo, kultura krajów azjatyckich, języki obce i kuchnia orientalna.
Czas, który poświęcam na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań daje mi niesamowitą satysfakcję. zdjęcia>>>
Zuzanna Zabadała

UCZEŃ z PASJĄ

PIOTR SALAMENTA

Piotrek przygodę z kostką Rubika rozpoczął cztery lata temu. Jako sześciolatek z zafascynowaniem przypatrywał się jak jego kuzynka uczy się poszczególnych technik i algorytmów.
Z jej pomocą pierwszy raz ułożył wszystkie kolory kostki i powoli doskonalił technikę. Dodatkowo śledził filmy instruktażowe publikowane w Internecie. Dwa lata temu uczestniczył jako widz w profesjonalnych zawodach, które cyklicznie organizowane są przez Warszawską Ligę Speedcuberów (WLS).
W trakcie zawodów poznał mistrza Świata w konkurencjach – ,,big cubach”. Spotkanie bardzo zmotywowało Piotrka do dalszej wytężonej pracy i treningów w celu doskonalenia umiejętności układania kostki Rubika.
Pasja trwa do dzisiaj Piotrek nadal konsekwentnie realizuje swój cel i chciałby w przyszłości zbliżyć się do aktualnego rekordu Polski, który wynosi około 6 sekund. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Barbara Jakubisiak, Agnieszka Zarzycka
UCZEŃ z PASJĄ

BARTEK KRASUSKI – uczeń klasy IIIc

W tajniki gry w szachy wprowadziła Bartka pani Ela ze świetlicy szkolnej. Rodzice widząc zainteresowanie syna postanowili zapisać go we wrześniu 2017r. na zajęcia szachowe, które prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie. Bartek trenuje pod opieką pana Wiesława Krzanowskiego. Chłopiec, mimo krótkiego stażu, najczęściej plasuje się w pierwszej dziesiątce:
- XIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Węgrów 2017 – VII miejsce,
- Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy Węgrów 2017 – X miejsce,
- Turniej Szachów Szybkich Węgrów 2017 – II miejsce,
- Otwarty Turniej Szachowy „Ferie Węgrów 2017”- VI miejsce,
- Grupowy Turniej AMERICAN SCHOOL OF WARSAW – VIII miejsce,
- Indywidualny Turniej Szachowy zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową w Siedlcach – XVIII miejsce.
Ponadto Bartek posiada puchar dla najlepszego zawodnika Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie. Gratulujemy Bartkowi ogromnego zapału i dotychczasowych sukcesów. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia (album rodzinny): Danuta Chylińska
UCZEŃ z PASJĄ

PRZEMEK SEKUŁA KL. IV B

Pasja do gry w szachy zrodziła się w nim dzięki jego tacie. To on nauczył go pierwszych ruchów figur na szachownicy.
Kiedy gra w szachy zainteresowała go na dobre wówczas Przemek zaczął uczęszczać regularnie na zajęcia szachowe. Od trzech lat jest członkiem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Fidei”, gdzie rozwija swoje umiejętności. Ponadto uczestniczy w różnych turniejach zajmując miejsca na podium.
W bieżącym roku Przemek brak udział i zdobył wysokie lokaty w następujących turniejach:
- IV Turniej Szachowy w 155 rocznicę Bitwy pod Węgrowem – II miejsce w kategorii chłopcy do 13 lat 3-4.02.2018r.
- Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w szachach szybkich- I miejsce w kategorii chłopców klas IV-VII 17.03.2018r.
- XI Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 2 w szachach – II miejsce kategoria Szkoły Podstawowe chłopcy z klas IV-VII 21.04.2018 r. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia (album rodzinny): Agnieszka Zarzycka
UCZEŃ z PASJĄ

PAULINA ŁADOSZ – uczennica kl. Ia

Paulinka Ładosz (uczennica kl. Ia) chętnie i bardzo ładnie śpiewa. W wieku 6 lat zaczęła uczęszczać do Ogniska Muzycznego w Węgrowskim Ośrodku Kultury. W lutym 2017r. rozpoczęła naukę gry na pianinie u p. Bernadetty Adamczyk. W tym samym roku podjęła naukę śpiewu w Studiu Wokalnym FAVER w Siedlcach pod kierunkiem p. Magdaleny Hymos Sulej. Obie Panie uznały, że Paulinka jest uzdolniona muzycznie i powinna rozwijać swoje umiejętności w szkole muzycznej. W maju 2017r. pomyślnie przeszła przesłuchania i dostała się do Szkoły Muzycznej w Siedlcach – w klasie fortepianu. Będąc jeszcze w przedszkolu dziewczynka zdobyła I miejsce w II Konkursie Piosenki Ekologicznej „Śpiewanie na polanie”. Sukces ten zmotywował Ją jeszcze bardziej i zaczęła brać udział w konkursach. Oto konkursy, w których młoda wokalistka dotychczas wzięła udział:
- VI Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut 2017” w Siedlcach
- XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA" – wyróżnienie
- XXIII Festiwal Kolęd Puławy 2018
- Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez Radio JARD w Białymstoku – III miejsce
- XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard"
- XXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer"
- XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia"
Aby wystąpić konkursie, należy przejść eliminacje. Jak widać Paulinka świetnie sobie radzi. Jak pięknie dziewczynka śpiewa, można posłuchać na You Tube. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Tekst: Danuta Chylińska
Zdjęcia-album rodzinny
UCZEŃ z PASJĄ

NEL MATUSIK 🥇🥇🥇🥇🥇

Nel zaczęła swą przygodę z tenisem we wrześniu 2015 r. Przez pierwszy rok uczestniczyła w zabawach tenisowych oraz zajęciach grupowych. Lekcje indywidualne i prawdziwą naukę gry w tenisa rozpoczęła w wakacje 2016 r. Pół roku później wzięła udział w ogólnopolskich mistrzostwach, organizowanych przez klub Legia Warszawa, w których zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Od tamtego czasu Nel jeździła na różne turnieje, zazwyczaj w wyższej kategorii wiekowej, w których zajmowała czołowe miejsca.
Jesienią 2017r, trener zachęcił, wówczas 9 letnią Nel, do spróbowania swoich sił na turniejach organizowanych przez PZT Skrzatek do 12 lat - WTK5. Nel bardzo szybko pięła się w górę. Obecnie - w marcu - 10 letnia Nel znajduje się na 40 pozycji na liście klasyfikacyjnej Skrzatek do 12 lat. Według rankingu jest drugą 10 latką w Polsce i czwartą rakietą do lat 12 w województwie mazowieckim.
Nel zawdzięcza swój sukces ciężkim treningom i walecznemu charakterowi. Prawie każdy weekend spędza na turniejach w różnych częściach Polski. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu taty, który poświęcił cały swój wolny czas na pasję córki. Wozi Nel na 2-3 dniowe turnieje i bardzo ją wspiera.
Bardzo dobrze się zapowiadającą tenisistką, trenującą w Węgrowskim Stowarzyszeniu Tenisowym jest również młodsza siostra Nel - Liwia.
Dziewczynki trenują w Gimnazjum Gminy Liw oraz w Szkole Podstawowej w Miedznie.
Trenerami Nel i Liwii są Andrzej Rutkowski i Łukasz Sobotka. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia (część zdjęć album rodzinny):
Danuta Chylińska, Agnieszka Zarzycka
UCZEŃ z PASJĄ
„Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja”.

JAKUB PIOTROWSKI 🏊🏊🏊🏊🏊🏊🏊

Jakub jest uczniem klasy czwartej, z pasją od wielu lat trenuje pływanie pod opieką pani Anny Floryszczyk na basenie w Sokołowie Podlaskim. W swojej grupie wiekowej osiąga najwyższe wyniki:
Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego:
2018 r.- złoto-sztafeta,
srebro styl dowolny -grzbiet,
brąz styl dowolny- kraul
2017 r. złoto- sztafeta,
brąz styl dowolny –grzbiet
Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia (część zdjęć album rodzinny) - Agnieszka Zarzycka
UCZEŃ z PASJĄ

ALEKSANDRA ŻURAWICKA

Ola swoją przygodę z królewską grą rozpoczęła w wieku 7 lat. Gry w szachy nauczył ją jej brat Jakub. Pierwszy sukces odniosła w 2015 roku, grając w Międzynarodowym Turnieju Szachowym z okazji rocznicy Bitwy pod Węgrowem. Zdobyła wówczas puchar za pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat 8. To zachęciło ją do dalszej gry.
Szachistka bierze udział w około 50 turniejach rocznie, najczęściej plasując się na I, II lub III miejscach. Są to zawody na różnych szczeblach: międzynarodowe, europejskie, ogólnopolskie, wojewódzkie, diecezjalne, powiatowe, regionalne, szkolne itp.
W bieżącym roku Ola już trzykrotnie stanęła na podium:
- XI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki w kat. junior – III miejsce
- XI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czyżewa w kat. kobiet do lat 13 – III miejsce
- Memoriał Szachowy ks. Białeckiego 2018 w kat. młodziczek – I miejsce
Gratulujemy Oli i trzymamy za nią mocno kciuki! zdjęcia>>>
 
UCZEŃ z PASJĄ

ANNA PIOTROWSKA 🎼🎶🎵🎼🎶🎵

Uczennica naszej szkoły Anna Piotrowska, w dniach 24-25.02.2018r. uczestniczyła w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turzynie Uczniów Szkół Muzycznych.
Mimo, że Ania nie uczęszcza do szkoły muzycznej, a gry na pianinie uczy się w ognisku muzycznym działającym przy Węgrowskim Ośrodku Kultury pod okiem pani Mai Rumockiej, zachwyciła międzynarodowe jury i otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
Od wielu lat Ania odnosi liczne sukcesy w konkursach pianistycznych zdobywając I, II i III miejsca oraz liczne wyróżnienia.
Do największych jej sukcesów należy zaliczyć udział w konkursach:
- KONKURS PIANISTYCZNY „JESIEŃ MUZYKĄ MALOWANA” w Węgrowie; 2013r. – I miejsce, 2014r. – I miejsce, 2015r. – III miejsce, 2016r. – I miejsce, 2017r. – III miejsce
- MAZOWIECKI KONKURS PIANISTYCZNY im. MUZIO CLEMENTIEGO w Warszawie; 2014r., 2015r. – wyróżnienia
- OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIANISTYCZNY „ZACZAROWANY FORTEPIAN” w Łajskach; 2014r. – III miejsce, 2015r. – I miejsce, 2016r. – I miejsce, 2017r. – II miejsce zdjęcia>>>