Zakup obiadów na miesiąc listopad

Obiady na miesiąc listopad będzie można wykupić w dniach 21.10 – 28.10.2020. Wpłaty dokonane po tym terminie nie będą  przyjmowane. Koszty wyżywienia wynoszą:

Dzieci – 19 dni x 3,30 zł = 62,70 zł

Pracownicy – 19 dni x 8,60 = 163,40 zł

Wpłaty proszę kierować na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który dokonywana jest wpłata. W przypadku pracownika szkoły należy dodać dopisek – pracownik.

Proszę o wpłaty w wysokości podanej w ogłoszeniu.

Osoby, które mają odliczenia z poprzedniego miesiąca mogą pomniejszyć wpłatę o ilość niewykorzystanych posiłków. O kwotę zwrotu można zapytać telefonicznie pod numerem telefonu 25 792 3512

Kierownik świetlicy

Agnieszka Antońska


Akademia z okazji Dnia Papieskiego


P R O T O K Ó Ł
z posiedzenia Jury konkursów  poświęconych 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II ,,Pamięć i Tożsamość”

Program online z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. W tym roku  z powodu pandemii nie możemy go uczcić „na żywo”.  W związku z tym uczniowie klasy 3b i 5d pod kierunkiem wychowawców: Pani Danuty Chylińskiej, Pani Marii Krasnodębskiej oraz P. Edyty Doktorskiej – Rafałek przygotowali program w trybie online.
Zapraszamy do jego obejrzenia: https://youtu.be/UJzqIDusvKg
FOTORELACJA Z PROGRAMU ARTYSTYCZNEGO PRZYGOTOWANEGO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 1>>> 2>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

Dzień Edukacji Narodowej
 - 14 X 2020 r. środa -
jest wolny od zajęć edukacyjnych.

REGULAMIN KONKURSU  SZKOLNEGO  Z OKAZJI 100. ROCZNICY  URODZIN JANA PAWŁA II


REGULAMIN ORGANIZACJI ZAJĘĆ W CZASIE REŻIMU SANITARNEGO
ORAZ ZASADY PRZYGOTOWANIA SZKOŁY DO PRACY
Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ
W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM  COVID-19
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W WĘGROWIE

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II – „Pamięć i Tożsamość”

Dnia 12.10.2020 roku odbył się w naszej szkole szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II – „Pamięć i Tożsamość”. Miał on na celu upamiętnić postać naszego Patrona szkoły - Jana Pawła II w 42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i 15 rocznicę Jego śmierci. Nawiązywał do hasła Totus Tuus, które było maryjnym zawołaniem biskupim Karola Wojtyły. Uczniowie z klas V - VII pisali test wyboru składający się z 30 pytań mając do wyboru 1 lub 3 odpowiedzi poprawne. Do konkursu przystąpiło 7osób. Zwycięzcami konkursu zostali:
 
I miejsce -   Przemysław Sekuła       ucz. kl. VII b
II miejsce - Marysia Łakoma             ucz. kl. VII b
III miejsce - Weronika Ryczkowska  ucz. kl. VII c
wyróżnienie - Michał Przybysz         ucz. kl. V c
 
Wręczenie nagród odbędzie się 16 X 2020r. podczas okolicznościowej Akademii poświęconej Janowi Pawłowi II w WOK-u. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji. Konkurs przygotowała i przeprowadziła
Bożena Grażyna Gierłowska

„ZDROWIE NA TALERZU”

Zasady zdrowego odżywiania dzieci są znane, przynajmniej w teorii niemal wszystkim rodzicom. Wielu rodziców karmi swoje pociechy według własnego uznania. Warto uświadomić sobie, że złe nawyki żywieniowe mają wpływ na całe późniejsze życie. Źle zbilansowana dieta dziecka zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób przewlekłych w późniejszym okresie życia.
W dniu 6 października 2020 roku w świetlicy szkolnej zorganizowany został dzień pt. „Zdrowie na talerzu”. Dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich wspólnie z wychowawcami robiły koktajle owocowo-warzywne , szaszłyki warzywne, owocowo-warzywne pociągi oraz kolorowe i zdrowe kanapki. Wszystkie smakołyki zostały zjedzone w „mgnieniu oka”. Celem tego dnia było promowanie zdrowego odżywiania. O jego zaletach mówiła na spotkaniu z dziećmi pani Agata Tabor- szkolna pielęgniarka. Wspólnie ustalono zasady zdrowego odżywiania. Są to:
1.      Odżywiaj się regularnie.
2.      Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone.
3.      Bazuj na warzywach.
4.      Jedz owoce.
5.      Ogranicz spożywanie węglowodanów (wyklucz cukier z diety).
6.      Pij dużo wody.
Uwieńczeniem tego dnia było wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej. zdjęcia>>>

DWA TRZECIE MIEJSCA NASZYCH UCZENNIC

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie podsumowany został IV Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon”, który w tym roku - ze względu na pandemię COVID-19 - odbył się w formule online.
Z roku na rok Konkurs cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy liczba nadsyłanych zgłoszeń. Do konkursu przystąpiło 300 młodych wykonawców, z których setka dostała się do ścisłego finału. Wśród finalistów były uczennice naszej szkoły – PAULINA ŁADOOSZ i NELA ZAWADZKA, które uplasowały się na trzecich miejscach (każda w swojej kategorii wiekowej).
Zgłoszenia wysłane były w ubiegłym roku szkolnym, gdy Paulina była uczennicą klasy trzeciej, a Nela klasy szóstej.
BRAWO DZIEWCZYNY! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

„PAMIĘTAMY DZIŚ- PAMIĘTAMY JUTRO”

78. ROCZNICA ZAGŁADY WĘGROWSKICH ŻYDÓW

22 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny uczestniczyli w obchodach  78.rocznicy zagłady węgrowskich Żydów  których organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej wspólnie  z Samorządem Miasta Węgrowa. Uroczystość uświetnili licznie przybyli goście: poseł na Sejm RP pan Maciej Górski, panią senator  Marię Koc reprezentował pan Michał Piotrowski -Przewodniczący Komitetu Terenowego, władze powiatowe ( pani  Ewa Besztak-Starosta Powiatu Węgrowskiego, Przewodniczący Rady Powiatu pan Leszek Redosz  i członek Rady Powiatu pan Artur Lis) władze miasta( Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza pani Halina Ulińska, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Zofia Paczóska , radni : pani Barbara Szymańska, pani  Halina Kowalczyk, pan Maciej Robak), mieszkańcy miasta i  młodzież ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
Po złożeniu kwiatów i uczczeniu minutą ciszy pamięci pomordowanych , obejrzeliśmy występ uczniów ze SP Nr 2 im. J.Pawła II (Nela Zawadzka, Amelia Kowal, Dominika Składanowska, Aleksandra Wołynko, Natalia Zielińska i Mateusz Skwierczyński), których przygotowała pani Agnieszka Krawczykowska. zdjęcia>>>
 Zespół do Spraw Promocji
Zdjęcia:  Izabela Siekierzyńska, Agnieszka Zarzycka, Agnieszka Krawczykowska

DZIEŃ SZPILEK

18 września na szkolnym Facebooku zamieściliśmy post, w którym zachęcaliśmy wszystkich, a w szczególności wszystkie panie, do przyłączenia się do akcji, która pozwoli zebrać fundusze na leczenie podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową. Akcja polegała na tym, aby zrobić sobie zdjęcie w szpilkach i 25.09 opublikować je jako post na Instagramie lub Facebooku i otagować  je #DzienSzpilek. Za taką fotkę Moliera2 i partnerzy zabawy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei.
Post nasz cieszył się dużym poparciem internautów – ponad 1500 osób udostępniło go, a 332 osoby polubiły. Do akcji włączyły się również Panie z naszej szkoły. Niektóre stwierdziły, że mogą w takiej akcji uczestniczyć nawet raz w tygodniu, a w przyszłym roku na pewno wezmą w niej udział ponownie. Oto szpileczki niektórych pań.
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne obchody rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego – w tym roku jest to już 81. rocznica. Zaistniałe okoliczności zmusiły nas do uczczenia jej wyłącznie w formie wirtualnej.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowały p. Agnieszka Zarzycka i p. Danuta Chylińska. film>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto podkreślające kluczową rolę edukacji przedszkolnej, która ma duży wpływ na rozwój dziecka. Święto zostało ustanowione przez Sejm w 2013r. Dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Z tej okazji „świetliczaki” z klas II i III wykonały dla młodszych kolegów drobne upominki, które zostały wręczone w dniu 21 września.
Kochane przedszkolaki z okazji Waszego święta, życzymy Wam uśmiechu od ucha do ucha, nieustannego odkrywania świata, rozwijania swoich talentów oraz radosnego pobytu w szkole. zdjęcia>>>
Agnieszka Antońska, Grażyna Kryńska, Elżbieta Żołędowska

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest - od 2009 roku – 15 września. Cała historia zaczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to opowieść o małej dziewczynce, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować kreatywność, odwagę, wyobraźnię  uczniów. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.
 Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej klas włącza się w obchody tej wartościowej akcji. Uczniowie, nie tylko założyli ubrania w kropki, ale również uczestniczyli w różnorodnych zajęciach lekcyjnych i świetlicowych zaproponowanych Im przez nauczycieli. Oczywiście na wszystkich zajęciach motywem przewodnim była KROPKA. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły
Samorząd Uczniowski
foto: I. Dąbrowska, E. Siwińska, D. Snopczyńska, Z. Szczęsna, E. Żołędowska

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH ABSOLWENTÓW

Z  przyjemnością informujemy, że ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły odnoszą sukcesy sportowe.
Mikołaj Skórka został zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk, a Piotr Kuć zakwalifikował się do Kadry Mazowsza na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w  Zamościu.
GRATULUJEMY CHŁOPAKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W SPORCIE I ŻYCIU OSOBISTYM.
Danuta Chylińska

KLIP Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

27 sierpnia 2020 r. młodzież z diecezji drohiczyńskiej brała udział w warsztatach filmowych. Uczestniczyli w nich również uczniowie naszej szkoły:  Maksymilian Pawlak – kl. VIII a,  Weronika Ojdana, Róża Dulba - Kamińska, Oliwia Szpakowska, Antonina Gierłowska, Wiktoria Bałdyga – kl. VII a, Kornelia Oleszczuk – kl. VII c oraz Anna Dulba -Kamińska – kl. VI a.
Uwieńczeniem warsztatów było nagranie klipu „Złoto”, który można obejrzeć: https://www.youtube.com/embed/5rXTuHzRpxU
Gratulujemy młodym artystom i życzymy, aby rozwijali swoją pasję. zdjęcia>>>
      Danuta Chylińska

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W MASECZKACH I Z OBOSTRZENIAMI

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i konieczność zachowania bezpieczeństwa sanitarnego, odbyła się zupełnie inaczej niż zwykle. Tak, jak większość szkół zrezygnowaliśmy z tradycyjnej gali rozpoczynającej nowy rok szkolny. Jedynie uczniom klas 0 – IV towarzyszyli rodzice. Pozostali uczestniczyli w kameralnych spotkaniach z wychowawcami, którzy zapoznali ich z obowiązującymi obecnie w szkole procedurami oraz życzyli sobie i wychowankom bezpiecznego roku szkolnego 2020/2021. zdjęcia>>>
                                                                                               Danuta Chylińska

ŻYCZENIA

Z okazji inauguracji roku szkolnego 2020/2021 wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w klasie zerowej lub pierwszej, życzymy by spełniły się Wasze marzenia o szkole. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo uśmiechów i sukcesów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole przyniesie ze sobą ciekawe doświadczenia, a zdobyta wiedza umożliwi Wam osiąganie sukcesów. Rodzicom zaś życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Życzymy dobrej współpracy z dyrekcją i nauczycielami.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

NAGRODY BURMISTRZA

W dniu 31.08.2020 r. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela zaprosił na spotkanie absolwentki szkół podstawowych w Węgrowie, które uzyskały najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty w roku 2020. W spotkaniu wzięli udział również rodzice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie Pani Teresa Święcicka.
Burmistrz złożył gratulacje Natalii Stankiewicz oraz Marii Rychlik absolwentkom Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, a także Oldze Matusik absolwentce Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie i życzył sukcesów w szkole średniej. Dziewczęta uzyskały najwyższy łączny wynik z trzech części egzaminu wynoszący – 258%. Podziękował również ich rodzicom i kadrze za udział w sukcesie uczennic. zdjęcia>>>
tekst i foto: Urząd Miasta Węgrowa

Harmonogram kursów autobusów szkolnych

List Burmistrza Miasta Węgrowa z okazji rozpoczęcia roku

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020 / 2021

LISTY UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS ORAZ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Klasa 1A
Klasa 1B
Klasa 1C
Klasa 1D
Oddział przedszkolny

Ogłoszenie

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021,
 prosimy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
 o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym.


Obiady w szkole

Szanowni Państwo

Informuję, że od dnia  7 września czynna będzie stołówka w naszej szkole.  Ze względu na wymagania sanitarne i konieczność zachowania dystansu społecznego obiady będą wydawane w czasie czterech przerw obiadowych. Pierwsza przerwa obiadowa zaczyna się po 3 godzinie lekcyjnej.

Ze względu na bezpieczeństwo i konieczność ograniczenia do minimum obecności osób  spoza szkoły prosimy Państwa o  zakup kart obiadowych przez internet. Należność za obiady proszę wpłacać na konto 
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ul. Kościuszki 16, 07-100 Węgrów

88 1020 4476 0000 8502 0251 0964

 w tytule wpisując imię i nazwisko ucznia oraz klasę i miesiąc.
 Karty obiadowe będą do odebrania u wychowawców klas. W wyjątkowych sytuacjach będzie można wykupić obiady w kasie szkoły.

Karty obiadowe we wrześniu można wykupić do dnia 4 września. Koszt wyżywienia
dla uczniów -  18 x 3,30 zł. = 59,40 zł.

dla pracowników – 18 x 8,60 zł. = 154,80 zł.

W przypadku nieobecności w szkole obiad można odwołać do godziny 1500 w dniu poprzedzającym  nieobecność. Nie będzie możliwości odbioru obiadu w menażce.

Kierownik świetlicy


Szanowni Państwo

Od dnia 1 września uruchamiamy zapisy do świetlicy szkolnej na rok 2020/2021 dla uczniów klas pierwszych oraz rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Wniosek  o przyjęcie do świetlicy jest do pobrania ze strony Szkoły zakładka „świetlica”.

Wypełnione i podpisane wnioski proszę składać do skrzynki umieszczonej przy wejściu do szatni klas młodszych do dnia 10 września 2020 r.

Rodzice, którzy złożyli wnioski wcześniej nie składają wniosków ponownie.

Kierownik Świetlicy
Agnieszka Antońska

WIELKI SUKCES MARIKI

W dn. 22 i 23 sierpnia 2020 r. w Warszawskim Klubie Tenisowym MERA odbył się turniej z cyklu Tenis 10 Cup, turniej o puchar Agnieszki Radwańskiej. Wzięła w nim udział jedna z lepszych tenisistek w naszej szkole – uczennica kl. III a - Marika Pietruczanis. Dziewczynka zajęła I miejsce w kategorii pomarańczowej. Jest to najlepszy wynik, jaki dotychczas osiągnęła młoda tenisistka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
foto: H. Pietruczanis

PODZIĘKOWANIA ZA WSPÓLNĄ PRACĘ

W dn. 21 VIII 2020 r. podziękowania takie otrzymali opuszczający naszą szkołę nauczyciele.
Pani Małgorzata Konopińska - wieloletnia nauczycielka plastyki i języka polskiego przeszła na emeryturę, natomiast nauczyciele religii: s. Katarzyna Chmielnicka i ks. Grzegorz Konopacki, w nowym roku szkolnym, podejmą pracę w innych miejscowościach.
W imieniu społeczności szkolnej podziękowania za świetnie wykonywaną pracę i zaangażowanie oraz życzenia powodzenia na dalszą drogę życia przekazał dyrektor szkoły p. Krzysztof Litka.
Bohaterowie tego spotkania również podziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi za dotychczasową współpracę.
Odchodzącym nauczycielom życzymy, by przyświecało Im motto:
„Największą sztuką życia jest śmiać się zawsze i wszędzie, nie żałować tego co było i nie bać się tego co będzie”. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
Foto: A. Tabor, J. Zawadzka

OGŁOSZENIE

W dniu 17. 08. 2020 r. sekretariat i księgowość szkoły nieczynne z powodu remontu.


OGŁOSZENIE

W dniach 13-14 sierpnia 2020 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - WYNIKI

Terminy egzaminów poprawkowych:

Fizyka – 25.08.2020r., sala nr 23, godz. 10.00
Język polski – 25.08.2020r., sala nr 20, godz. 11.00

INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW - KLASA INTEGRACYJNA

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

WYPRAWKA PIERWSZAKA

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020 / 2021


OD UCZNIA KLASY SPORTOWEJ DO MISTRZA POLSKI

Swoją przygodę ze sportem Adam Antoński rozpoczął bardzo wcześnie. W 2008 r. podjął naukę w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie  - w klasie sportowej. Następnie w latach 2014 – 2017 uczęszczał do Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Jako uczeń węgrowskich szkół odnosił sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych: w piłce ręcznej – II i III miejsce na Mazowszu (2013-2014),w pływaniu i w lekkoatletyce. Od 2017 r. był uczniem LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Z siatkówką związał się rozpoczynając naukę w liceum - jako zawodnik klubu UMKS MOS Wola Warszawa. W 2019 roku zdobył z drużyną juniorów Mistrzostwo Mazowsza oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski. Za sukcesy te otrzymał wyróżnienie w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku, w kategorii junior, organizowanym przez miasto Węgrów. W lutym 2020 roku drużyna MOS Wola, w której Adam gra na pozycji środkowej, ponownie zdobyła Mistrzostwo Mazowsza, a w lipcu wywalczyła Mistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej Juniorów. Sukcesy młodego Mistrza docenione zostały również przez władze miasta. Na spotkaniu, które odbyło się 10 lipca 2020 r.,  Burmistrz p. Paweł Marchela podziękował złotemu medaliście, że godnie reprezentuje Węgrów oraz złożył  gratulacje i życzenia dalszych sukcesów sportowych. Przyłączamy się do życzeń i gratulacji. Wielkie gratulacje dla pozostałych siatkarzy, sztabu szkoleniowego i rodziców za wkład włożony w ten sukces. zdjęcia>>>
Warto obejrzeć filmik z powitania Mistrzów Polski: https://www.facebook.com/moswola/videos/267644531195086/
Danuta Chylińska
foto: Urząd Miasta Węgrowa, Facebook

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W piątek 26 czerwca 2020r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne zakończenie roku szkolnego. Ze względu na stan epidemiologiczny nie mogliśmy spotkać się na wspólnej uroczystości. W godzinach przedpołudniowych z rąk wychowawców indywidualnie odebrali świadectwa, nagrody i dyplomy uczniowie z klas I – VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, zaś uczniowie klas VIII pożegnali swą Alma Mater o godz. 14.00. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Krzysztof Litka, który w swoim przemówieniu podziękował uczniom za trud włożony w zdobywanie wiedzy. Wyrazy wdzięczności przekazał również Rodzicom i nauczycielom za pracę jaką włożyli w wychowanie i kształcenie dzieci. Następnie głos zabrali: Burmistrz Miasta Węgrowa, pan Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa, pani Zofia Paczóska i Proboszcz parafii rzymsko – katolickiej pod wezwaniem świętego Piotra z Alkantary i świętego Antoniego z Padwy, ksiądz kanonik Romuald Kosk.
W dalszej części uroczystości nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru nowym członkom pocztu, ślubowanie uczniów klas ósmych oraz wręczenie nagród tym, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 na zakończenie szkoły podstawowej. Nagrodę Dyrektora za najwyższą średnią ocen otrzymała Maria Rychlik, uczennica klasy 8b. Z rąk Burmistrza Miasta stypendium naukowe odebrała Nadia Polkowska, uczennica klasy 8b, zaś stypendia sportowe - uczniowie klasy 8a: Maciej Świątek, Mikołaj Skórka i Daniel Kuczyński. Tytuł „Sportowiec roku 2019/2020” otrzymali: Marta Wąsowska, uczennica klasy 8a oraz Mikołaj Skórka, uczeń klasy 8a. Pamiątkowe puchary wręczyła Przewodnicząca Rady Miejskiej, pani Zofia Paczóska.
Uroczystość zakończył dźwięk dzwonka, który absolwenci usłyszeli po raz ostatni w murach Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
Opiekunka Samorządu Uczniowskiego
Agnieszka Krawczykowska
Zdjęcia: Danuta Chylińska, Hanna Wyrębek, Arkadiusz Roguski      klasy 1-7>>>     klasy 8 cz. 1>>>      klasy 8 cz. 2>>>

NAGRODZONO NAJLEPSZYCH

Od kilku lat młodzież wybitnie uzdolniona może ubiegać się o stypendia specjalne Burmistrza Miasta Węgrowa. Otrzymują je uczniowie za szczególne osiągnięcia naukowe oraz artystyczne i sportowe. W bieżącym roku szkolnym łącznie nagrodzono 28 uczniów. Cieszymy się, że większość z nich, to uczniowie naszej szkoły.

Stypendia otrzymali:

W kategorii osiągnięcia naukowe

Nadia Polkowska

W kategorii osiągnięcia artystyczne

Nela Zawadzka, Alicja Wojtyra

W kategorii osiągnięcia sportowe

Anna Piotrowska, Mateusz Piotrowski, Kacper Piotrowski, Piotr Tomyślak, Nel Matusik, Iga Mikołajewska, Aleksandra Skrzypek, Natalia Chudoń, Weronika Ojdana, Wiktoria Bałdyga, Róża Dulba – Kamińska, Nadia Bronisz, Jakub Kurkus, Wojciech Połaski, Wiktor Tabor, Dawid Szymczakowski, Patryk Wrzeszcz, Daniel Kuczyński, Maciej Świątek, Mikołaj Skórka, Patryk Duszak, Kuba Kupiec, Adrian Zawadzki, Łukasz Lipka

Tradycją stało się również przyznawanie pucharu Przewodniczącej/Przewodniczącego Rady Miasta Węgrowa.

Corocznie, za szczególne osiągnięcia sportowe, nagradza się dwoje ósmoklasistów.

Puchary otrzymali

Marta Wąsowska, Mikołaj Skórka

NAGRODZONYM I ICH RODZICOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Danuta Chylińska


Lista kandydatów przyjętych do kl. I sportowej w roku szkolnym 2020/2021

Lista kandydatów przyjętych do kl. IV sportowej w roku szkolnym 2020/2021MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…

To tytuł publikacji podsumowującej obchody 100-lecia powstania szkoły. W organizację obchodów zaangażowało się wielu uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Realizacja planów możliwa była przy dużym wsparciu sponsorów.
Ostatnim przedsięwzięciem był konkurs na wiersz o szkole. Prezentacja nagrodzonych wierszy oraz wręczenie nagród miało nastąpić w maju - podczas promocji broszurki „MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…” Niestety udaremniła to pandemia. Dyplomy za uczestnictwo w konkursie i nagrody książkowe uczniowie otrzymali na zakończenie roku szkolnego, a wiersze zostały zamieszczone również na stronie internetowej szkoły, w zakładce ze znaczkiem – pióro i kałamarz.
Broszurki otrzymali już: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi; laureaci konkursów: na film/prezentację lub wiersz o szkole; zaproszeni, na uroczyste zakończenie klas ósmych, goście oraz ósmoklasiści.
Zapraszamy do lektury.
https://drive.google.com/file/d/1JWC5BczhgiYlT-YdCci6BEIkwXXmBUuK/view?usp=sharing
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

Laureaci konkursu COVID

W czasie pandemii w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny on-line pod tytułem: „Działania profilaktyczne, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się KORONAWIRUSA COVID_19”.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział.
Oto lista laureatów:
1 miejsce- Stanisław Dominik VID
2 miejsce- Wojciech Dominik III A
3 miejsce- Anna Dulba – Kamińska VA
Wyróżnienia:
Tyszka Klaudia VI C
Marcel Kamiński IIE
Wojciech Brzezik IIB
Pielęgniarka szkolna dziękuje Radzie Rodziców za zakupienie nagród. zdjęcia>>>
Pielęgniarka szkolna
Agata Tabor

PIONIER 2019

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa PIONIER ma na celu urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności.
13 grudnia 2019 r. zainteresowani uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z biologii. W konkursie udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Niektórzy osiągnęli bardzo dobre wyniki:
- Nela Zawadzka  kl. VI e – wyróżnienie za zajęcia 11. miejsca
- Wiktor Tabor kl. VI a – wyróżnienie za zajęcie 12. miejsca
GRATULACJE! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

Testy za nami !!! 

W dnu 19 czerwca 2020r. W naszej szkole odbyły się egzaminy sprawnościowe do klasy pierwszej sportowej. Przyszli sportowcy mieli do wykonania 5 prób:  
1.. Bieg zwinnościowy (4x10m); 
2. Skok w dal z miejsca- próba mocy (siły nóg); 
 3. Skłony w przód z leżenia tyłem- próba siły mięśni brzucha; 
4. Skłon tułowia w przód- siła gibkości; 
5. Bieg 50 m – próba szybkości; 
A oto kilka zdjęć z tego wydarzenia, życzymy wszystkim wspaniałych wyników i powodzenia.

Paweł Kuć


OGŁOSZENIE
Zakończenie roku szkolnego 2019 / 2020

BEZPIECZNE WAKACJE

Co roku o tej porze w naszej szkole odbywał się apel o tematyce wakacyjnej. W tym roku jest to niemożliwe z powodu pandemii. W związku z tym uczniowie kl. II b wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami przygotowali apel w formie filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=_fW_sDSSSFM&feature=youtu.be

Danuta Chylińska

PODWÓJNY SUKCES ZOSI

O sukcesach Zosi Wasążnik z kl. 3a pisaliśmy już wielokrotnie. Dziewczynka jest bardzo aktywna i chętnie podejmuje różne przedsięwzięcia z zakresu sportu, plastyki, śpiewu, recytacji … W konkursach i zawodach, w których bierze udział,  najczęściej zajmuje czołowe miejsca. Tak też było ostatnio. Zosia wzięła udział w II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Spośród blisko 700 zgłoszeń Jury do dalszego etapu konkursu wybrało 87 uczestników, w tym naszą uczennicę. Podczas przesłuchań Zosia recytowała wiersz Doroty Gellner pt.”Strachy”. 
Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski, a w jury zasiada, znana wszystkim, Roksana Węgiel. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty. 
Natomiast podczas zawodów Warszawskiej Ligi Biegowej na AWF w dn. 21.06.2020 r. wywalczyła trzeci już złoty medal w biegu na 400 m, zapisując się tym samym na drugiej pozycji w klasyfikacji wszech czasów tego biegu z czasem 1:13.97.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

„ZACZROWANY FORTEPIAN” ON - LINE

W czerwcu w Ośrodku Kultury w Wieliszewie odbył się Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Zaczarowany Fortepian”, który po raz pierwszy odbył się w formule ON-LINE. W 7. edycji konkursu, adresowanego do młodych pianistów nieuczęszczających do szkół muzycznych i niebędących ich absolwentami, wzięło udział 28 wykonawców. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
W kategorii do 9 roku życia I miejsce ex aequo zajęli: Jaś Bardadyn – kl. 2a oraz Lena Serafińska – kl. 3a.
Zaś w kategorii 10 – 13 lat I miejsce zajęła Ania Piotrowska – uczennica kl. 6a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

NA NELĘ ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ

Nela Zawadzka – uczennica kl. VI e wielokrotnie wspierała różne przedsięwzięcia charytatywne. Najczęściej były to koncerty, z których dochód przeznaczany był na ratowanie zdrowia i życia dzieci. Nela śpiewała już dla Natalki, Kacperka, Stasia i wielu innych maluchów. Tym razem - dla ciężko chorej małej Hani - zaśpiewała piękną piosenkę pt. "Ulepimy dziś bałwana", której warto posłuchać.

https://www.youtube.com/watch?v=821V1D2UT14&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2oiTEh7V13X6eKmoMtr_FR7rnVFKuOHxTZqnVxvSouLgOqTzRI8G2PFaw

Danuta Chylińska

Konkurs „Mój las” rozstrzygnięty

XXXIII edycja konkursu „Mój las” dobiegła końca. Jego organizatorzy to: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej. Jak co roku konkurs odbywał się w kilku kategoriach wiekowych. Niestety, w tym roku nie mogło się odbyć uroczyste podsumowanie konkursu. Przekazano jedynie wyniki. Wśród nagrodzonych nie zabrakło naszych uczniów!
W I kategorii (klasy I-III) „Leśne smakołyki” wyróżnienie zdobyli:
Oliwier Wasążnik kl. Ia – opiekun p. Dorota Snopczyńska
Kinga Rostek kl. Ib – opiekun p. Magdalena Pietruczanis
Natalia Bardadyn kl. IIIe – opiekun p. Małgorzata Kamińska
W II kategorii (klasy starsze) pt. „Leśni lotnicy” mamy jeszcze większy sukces!
III miejsce zdobyła:
Amelia Kowal kl. VIe – opiekun p. Barbara Czapska   
Wyróżnienie:
Anna Piotrowska kl. VIa – opiekun p. Barbara Czapska
Gratulujemy wszystkim i cieszymy się z ich sukcesów!
Barbara Czapska

DEBIUTANCKI SINGIEL PAULINKI ŁADOSZ

O sukcesach Paulinki Ładosz z klasy III a pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy, że jest to dziewczynka, która chętnie i pięknie śpiewa oraz gra na pianinie. Młoda wokalistka, oprócz udziału w konkursach, chętnie wspiera różne przedsięwzięcia charytatywne.
Niewątpliwym sukcesem jest nagranie przez Paulinkę debiutanckiego singla „Jak marzenia”, do którego słowa i muzykę przygotował Juliusz Kamil. Muzyk ten jest też autorem słów i melodii do piosenki „Żyj”, którą to Roksana Węgiel wyśpiewała sobie I miejsce w I edycji The Voice Kids Polen.
Życzymy Paulince sukcesu na miarę tego, jaki osiągnęła słynna Roxie.
Teledysk z udziałem Pauliny można obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=uDEtAwJ9Fmw
Danuta Chylińska
foto: J. Ładosz

OGŁOSZENIE

Test sprawności fizycznej do klasy I sportowej

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

odbędzie się w hali

19 czerwca 2020r.

w godz. 16.15, 16.45, 17.15.

(szczegółowe informacje zostały przekazane rodzicom telefonicznie).

Prosimy o zapoznanie się z procedurami organizacji testu zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły.


Wytyczne i procedury

Znalezione obrazy dla zapytania: sportowiec rysunek


PROCEDURY ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH


WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA W 2020 ROKU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - HARMONOGRAM


O czym należy pamiętać podczas egzaminu

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA CZAS PANDEMII


ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Szanowni Państwo

Od dnia 8 czerwca rozpoczynamy zapisy dzieci z klas I -VII do świetlicy szkolnej.
Sytuacja w kraju wymusiła zmianę sposobu i terminu składania wniosków.
Wypełnione wnioski (wniosek w załączniku lub wydrukowany w szkole) wrzucamy do skrzynki umieszczonej przy drzwiach wejściowych od strony hali sportowej.
Pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy mają uczniowie:
- dojeżdżający do szkoły autobusami,
- oczekujący na rodziców pracujących zawodowo,
Wnioski składamy do dnia 19 czerwca.
Kierownik Świetlicy

Zwrot nadpłaty za wyżywienie

Szanowni Państwo

W marcu decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostały zawieszone zajęcia w szkole.
W związku z powyższym powstała nadpłata za obiady wykupione na ten miesiąc. Nadpłatę będzie można odebrać w kasie szkoły od dnia 8 czerwca w godzinach 830 – 1530. Po odbiór pieniędzy zapraszamy rodziców:
8 czerwca – klas I i II,
9 czerwca – klas III i IV,
10 czerwca – klas  V i VI,
15 czerwca – klas VII i VIII oraz oddział przedszkolny.
Do szkoły wchodzimy pojedynczo od strony hali sportowej. W szkole obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.
Kierownik Świetlicy
Agnieszka Antońska

Praca zdalna świetlicy

Świetlica to wyjątkowe miejsce w szkole. Tutaj dzieci odpoczywają po trudach dnia codziennego, rozwijają swoje zainteresowania, zdolności, pasje, odrabiają lekcje. Jest to miejsce gdzie realizowana jest funkcja opiekuńcza, wychowawcza i dydaktyczna. Dlatego też w tym trudnym dla nas wszystkich okresie nauczyciele świetlicy starają się pomóc swoim wychowankom w rozwijaniu zdolności na każdym polu zainteresowań poprzez kontakt zdalny, przygotowując wiele ciekawych propozycji zabaw i prac plastycznych. zdjęcia>>>
Małgorzata Izdebska

Wyniki „Olimpiady wiedzy o Janie Pawle II – Olimpus”

Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II odbyła się w dn.12.05 -13.05.2020. Test on-line pisało 13 osób, w tym 12 osób z kl.4-6 (poziom pierwszy) i 1 osoba z kl.7 (poziom drugi).
Uczniowie z niemałym wysiłkiem stawili czoła , aby móc wziąć udział w konkursie, bo trudności z zalogowaniem sprawiały, że czasu pozostawało niewiele na odpowiedź. Największą wiedzą o naszym Patronie Polaku - Janie Pawle II wykazali się uczniowie;
1.Przemysław Sekuła uczeń kl.VIb otrzymał 212 punktów/na 240 możliwych - 15 Dyplom laureata
2.Maria Świętochowska uczennica kl.IVa otrzymała 210 punktów/na 240 możliwych - 16 Dyplom laureata
3.Maria Łakoma uczennica kl.VIb otrzymała 200 punktów /na 240 możliwych - 21 Dyplom laureata
Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły i wykazanie się wiedzą o największym Polaku naszych czasów - Janie Pawle II w 100-tną rocznicę Jego urodzin.
Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok.
Bożena Gierłowska


Z okazji Dnia Dziecka

wszystkim Dzieciom dużym i małym

życzymy, aby miały beztroskie,

przepełnione szczęściem i radością dzieciństwo.

 Dyrekcja,  Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie


OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna informuje, że od dnia 27 maja 2020 r. istnieje możliwość zwrotu przeczytanych książek.

Przy wejściu do hali sportowej, w przedsionku, wystawione jest pudełko, do którego można wkładać książki z biblioteki.

Należy włożyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.


ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS LITERACKI

W ramach obchodów setnej rocznicy powstania szkoły podstawowej w Węgrowie w naszej szkole przeprowadzono konkurs literacki na wiersz „MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…”. Na konkurs wpłynęło 30 wierszy. Wyróżniono i nagrodzono 17.
W kategorii kl. IV - V
I miejsce:                    Jakub Bartnik - kl. IVc
II miejsce:                  Krzysztof Rusjan - kl. Va    
III miejsce:                Oliwia Solka -  kl. Ve, Zuzanna Zalewska - kl. Ve
Wyróżnienia:             Nina Serafińska - kl. Ve, Matylda Konczerewicz - kl. Ve, Kacper Piotrowski - kl. Va, Mateusz Piotrowski - kl. Va
W kategorii kl. VI - VII
 I miejsce:                    Julia Chróścicka – kl. VIf
II miejsce:                  Emilia Bartnik – kl.VIIb, Nela Zawadzka – kl. VIe, Paulina Brzezik – kl VIc
III miejsce:                Wiktor Tabor – kl. VIa
Wyróżnienia:             Ignacy Skórka – kl. Via, Małgorzata Królak – kl. VIf, Zuzanna Brzoza – kl. VIc, Maciej Kowalski – kl. VIe
W Regulaminie konkursu zapisane było, że najciekawsze wiersze zostaną opublikowane. I tak też stało się. Kilkanaście wierszy można znaleźć w broszurze „MOJA SZKOŁA, A W NIEJ”.
Prezentacja nagrodzonych wierszy oraz wręczenie nagród miało nastąpić 25 marca 2020 r. podczas promocji broszurki „MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…” – opisującej obchody 100 – lecia powstania szkoły podstawowej w Węgrowie. Niestety udaremniła to pandemia. Dyplomy za uczestnictwo w konkursie i nagrody książkowe uczniowie otrzymają na zakończenie roku szkolnego, a wiersze zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły, w zakładce ze znaczkiem – pióro i kałamarz. Zapraszamy do lektury.
Danuta Chylińska
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

Wyniki konkursu plastyczno – technicznego

„Maseczka w roli głównej”

Z powodu koronawirusa zakrywanie nosa i ust w Polsce stało się obowiązkiem. Dzieci wymagają szczególnej troski, ważne jest też by same uczyły się  ją roztaczać. Niektórzy uczniowie z naszej szkoły podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie plastyczno – technicznym „Maseczka w roli głównej”, który polegał na wykonaniu maseczki ochronnej własnego pomysłu. Wyróżnienia otrzymali: Maciej Kowalski kl. VI e, Jakub Treder z kl. VI e, III miejsce – Oliwia Szpakowska kl. VI a, II miejsce – Oliwia Wasiluk kl. VI f  i Natalia Zielińska kl.
VI e, I miejsce Szymon Głażewski kl. IV a i Maja Nowak kl. IV c. Wszystkim dziękuję za udział, życzę dalszych sukcesów i gratuluję. zdjęcia>>>
Joanna Zawadzka

Informacja dla ósmoklasistów

ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
Folder Szkoła Branżowa
Folder Technikum
Folder LO
List do rodziców
List do uczniów
Wniosek o przyjęcie do szkoły
Informacje dla rodziców i uczniów

"WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO"

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego - rekrutacja uzupełniająca

"WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO KLASY PIERWSZEJ"

Lista dzieci przyjętych klas pierwszych - rekrutacja uzupełniająca


Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

„Umiłowany Ojcze Święty,
Świeć nam przykładem swego męstwa,
Bądź wzorem pracy i modlitwy,
Sensem cierpienia, koroną zwycięstwa.
Ty ukochałeś Zbawiciela,
Króla pokoju i miłości,
W cierpieniu Go naśladowałeś,
Teraz królujesz z Nim w wieczności.”
W ramach obchodów 100 lecia urodzin patrona naszej szkoły świętego Jana Pawła II w dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w kościele św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy uczniowie z rodzicami uczestniczyli w uroczystej Eucharystii dziękując Bogu za dar życia świętego Jana Pawła II. Eucharystię poprzedziła Adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie  dla dzieci i młodzieży przygotowane pod kierunkiem katechetów: ks. Sylwestra Grzeszczuka, p. Bożeny Gierłowskiej i p. Moniki Kałuskiej.
Zespół katechetyczny

AKADEMIA ONLINE Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja obchodzimy 100. rocznicę Jego urodzin. Planowaliśmy zorganizować uroczyste obchody Dnia Patrona, by złożyć hołd temu wybitnemu człowiekowi, który od 2001 roku jest patronem naszej szkoły.  Niestety, z powodu pandemii nie mogliśmy tego zrealizować. Postanowiliśmy zrobić to w trybie online.
Akademię online, którą przygotowała p. Danuta Chylińska można obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=JTC91lcrc4Y&feature=share&fbclid=IwAR1Vh5_DVt5xOsSKawMfNSlTsuyeBX6DLD84tzTklln8-NXPJbD9vuWVvHI

Zespół do Spraw Promocji Szkoły

Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II.

W dniach 12-13.05.2020 uczniowie naszej szkoły pisali Olimpiadę wiedzy o największym Polaku - Janie Pawle II. Po raz pierwszy przyszło im się zmierzyć z tekstem on-line. Grupa 11 uczniów z kl. 4-7 miała  niemałe trudności, aby przystąpić do konkursu, gdyż serwery  były przeciążone. Uczniowie po zalogowaniu mieli 30 minut na rozwiązanie testu konkursowego. Udzielali odpowiedzi na 30 pytań tekstowych. Klasy 4, 5, 6 pisały poziom 1 skali trudności, kl.7 drugi poziom skali trudności. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi - od A do D, a każde pytanie miało co najmniej jedną poprawną odpowiedz. Wyniki testu poznamy w czerwcu. Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w 100-rocznicę urodzin naszego Patrona - Jana Pawła II.
Bożena Gierłowska

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W dniach od 8.V - 15.V.2020r. obchodzimy Tydzień Bibliotek. Biblioteka to instytucja kultury, która gromadzi, przechowuje i udostępnia zbiory. Jednym ze zbiorów bibliotecznych są książki. Zapraszam uczniów na krótką podróż po historii książki - wynalazku, który odmienił oblicze ludzkości. Aby dowiedzieć się jak wyglądały pierwsze książki trzeba cofnąć się w czasie do starożytności. W roku 3000 przed naszą erą Sumerowie opracowują pismo i poszukują sposobu jego uwiecznienia. Wpadają na pomysł zapisywania tekstów na glinianych tabliczkach, które uznawane są za pierwsze książki. Kształty tabliczek najczęściej były kwadratowe lub prostokątne. Sumerowie stworzyli też bibliotekę, która uchodzi za najstarszą znaną nam bibliotekę . Znajdowała się w Świątyni Nippur i składała sie z tysięcy tabliczek glinianych. Pierwszymi bibliotekarzami byli prawdopodobnie kapłani. Nieco później Egipcjanie wynaleźli papirus. Powstały w tym czasie pierwsze zwoje papirusowe. Tekst zwoju odczytywano rozwijając jedną stronę, a zwijając drugą, treść ujęta była w formie stronic, które odsłaniano stopniowo podczas czytania. Początkowo zwoje sporządzano ze skóry. Z biegiem czasu pojawiły się nowe materiały: papirus, pergamin i płótno. Na zwojach pisano trzciną i atramentem. Formą książki, która weszła do powszechnego użytku u schyłku starożytności był kodeks. Złożony na pół arkusz, na którym pisano wiadomości stanowił składkę, a kilka składek zaczęło tworzyć książkę, których formę znamy do dziś.
W średniowieczu materiałem pisarskim był pergamin wytwarzany ze skór zwierząt , zwykle owiec. Pergamin był drogim materiałem pisarskim. Dopiero pod koniec epoki konkurentem pergaminu stał się papier, który stopniowo go wypierał. Książki w średniowieczu przepisywane były ręcznie . Oprawiane w skórę lub drewno (stąd powiedzenie przeczytać książkę „od deski do deski”) , ozdabiane drogimi kamieniami. Książki były bardzo drogie. Nie wszystkich stać było na kupno książki. Wiek XV przynosi wynalezienie druku. Gutenberg opracował ruchome czcionki - wynalazek, który zrewolucjonizował cały świat. Książka stała się powszechna na masową skalę. Pierwszym dziełem drukarskim była Biblia. W XV wieku powstało wiele drukarń w krajach europejskich, dzięki temu książka stała się tańsza i dostępna dla szerszego grona odbiorców. Książka trwała w niezmiennej formie do XX wieku, kiedy to nastąpiła kolejna komunikacyjna rewolucja przyczyniając się do powstania nowej formy książki tzw. Audiobook (książka do słuchania) i Ebook (publikacja książkowa zapisana w formie elektronicznej). Jak myślicie , jaki będzie następny etap w rozwoju książki?
Bożena Sakowska

100 - LECIE URODZIN JANA PAWŁA II

W tym roku przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. W naszej szkole ogłosiliśmy dwa konkursy związane z wielkim Polakiem . Pierwszy nawiązywał do tematu „Jan Paweł II Papieżem wszystkich ludzi”. Prac napłynęło bardzo dużo. Ze wszystkich ciekawych i interesujących wykonanych różnymi technikami wybraliśmy 15. Możemy je podziwiać na zdjęciach.
Drugi z konkursów proponował namalowanie portretu Jana Pawła II. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i powstały fantastyczne prace. Papież namalowany, narysowany zawsze z uśmiechem na ustach. Przedstawiamy 26 najciekawszych pomysłów na portret.
Dorota Białobrzeska-Portka

NELA – ZOSTAŁA W DOMU, ZAŚPIEWAŁA I ZAJĘŁA I MIEJSCE

Świat ogarnęły pandemia i kwarantanna, więc kultura przeniosła się do sieci. Artyści „występują” w internecie, a fani oglądają ich występy w domach. Jednocześnie ludzie, siedzący w domach, szukają sposobów na atrakcyjne spędzanie czasu lub zapewnienie rozrywki innym. Tak było w przypadku pomysłodawców I Domowego Festiwalu Piosenki. Festiwal przebiegał w III kategoriach:
• dzieci i młodzież (cover) - do 17 lat włącznie
• dorośli (cover) - od 18 lat
• piosenka autorska.
Chęć udziału w festiwalu wyraziło 387 wokalistów, spośród których do półfinału jury wybrało po 20 uczestników z każdej kategorii. Następnie przez kilka dni internauci głosowali na swojego kandydata. Do finału przeszło po 12 wokalistów, z każdej grupy, spośród których jury wyłoniło zwycięzców. Wśród nich była uczennica naszej szkoły Nela Zawadzka – laureatka I miejsca w kategorii dzieci i młodzież (cover) - do 17 lat włącznie. Nela zaprezentowała ciekawą interpretację piosenki  Meli Koteluk – „Janie – live looping cover”. Występ młodej wokalistki można obejrzeć: 
https://youtu.be/96qVFzsXMrk     zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
Zespół do Spraw Promocji Szkoły

Szanowni Państwo,
Z uwagi na przywrócenie stacjonarnej działalności Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie osoby zainteresowane uzyskaniem aktualnych orzeczeń i opinii dzieci i młodzieży, proszone są o dokonywanie zapisów na wizyty w poradni .
Uruchamia się zapisy na badania diagnostyczne dotyczące wydawania:
opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego
orzeczeń o potrzebie indywidualnego nauczania
orzeczeń o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych
orzeczeń o potrzebie indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego
Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z Poradnią
tel: 25 792 47 00
e-mail: sekretariat@poradnia.wegrow.pl
Jednocześnie informujemy, że zajęcia logopedyczne, terapeutyczne oraz konsultacje psychologiczno-pedagogiczne nadal odbywać się będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Z poważaniem,
Beata Gashi
Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgrowie

Regulamin konkursu plastycznego "229. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA"

Zachęcam uczniów do korzystania z portalu Biblioteka internetowa „Wolne lektury” pl. Można na nim znaleźć i przeczytać on - line między innymi książki przygodowe, historyczne, opowiadania, bajeczki, wierszyki oraz lektury szkolne.
Dzieciom młodszym polecam do przeczytania książkę Waldemara Cichonia „Cukierku, ty Łobuzie!”. Książka opowiada o przygodach niesfornego kotka, który ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. Historia małego bohatera jest pełna wesołych przygód niespodziewanych wydarzeń. Książkę zdobią wspaniałe kolorowe i śmieszne ilustracje.
Uczniów starszych zachęcam do przeczytania książki pt. „Władca Lewawu” napisanej przez Dorotę Terakowską. Książka opowiada o trzynastoletnim chłopcu Bartku z krakowskiego domu dziecka. Bartek lubi chodzić na Wawel. Pewnego dnia odkrywa w Zamku tajemnicze przejście, które prowadzi do miasta zwanego Wokark . Mieszkańcy tego miasta są niskimi, ładnymi i dobrymi ludźmi. Cała książka jest tajemnicza i ciekawa. Polecam.
Bożena Sakowska

ZDALNE NAUCZANIE W CZASIE PANDEMII…

20 marca weszły w życie nowe przepisy dotyczące zdalnego nauczania, które początkowo miało być realizowane do 10 kwietnia. Potem wydłużono je do 26 kwietnia, a teraz ponownie przedłużono do 24 maja. Nowe przepisy określają zasady prowadzenia nauczania na odległość i stwarzają możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Ta niecodzienna sytuacja jest poważnym wyzwaniem dla nauczycieli, którzy - przy ogromnym wsparciu rodziców - muszą temu sprostać. Aby jak najlepiej wywiązać się z tego trudnego zadania nauczyciele korzystają z dobrodziejstw Internetu (pomocne strony, konferencje, możliwość kontaktu, itp.) oraz, w rozmowach telefonicznych, wymieniają się pomysłami. Propozycje Internetu są olbrzymie, ciekawe… Dla większości uczniów możliwość „obcowania z komputerem” tak całkiem legalnie jest czymś ciekawym. Niestety, jak wypowiadają się rodzice, często jest to trudne do zorganizowania. W domu jeden laptop, a potrzebujących skorzystania z niego wielu. A zresztą – czy przesiadywanie przed monitorem jest ….?W ramach zdalnego nauczania uczniowie klasy II b realizują zadania wynikające z Podstawy Programowej. Oprócz tego uczniom proponuje się inne rodzaje aktywności. Często są to prace, na które na co dzień brakuje czasu lub kiedyś wykonywano w szkołach – zanim „weszły” do nich komputery. Do ich zrealizowania wykorzystywane są dostępne w domach produkty, A co najważniejsze dzieci często realizują je wspólnie z rodzicami i rodzeństwem, a później chętnie prezentują je na zdjęciach. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

Od dnia 22 kwietnia 2020 r. do odwołania wejście główne do szkoły pozostaje zamknięte z powodu remontu.

W przypadku konieczności pozostawienia dokumentów, prosimy o kierowanie się do wejścia od strony hali sportowej, gdzie znajduje się skrzynia na dokumenty.

Wejście od strony hali czynne w godzinach 8.00-15.00


W związku, z zawieszeniem do 26 kwietnia 2020 r. zajęć w szkołach,
nauka w tym czasie odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.


WYNIKI REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

WYNIKI REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ

"Zgodnie z wytycznymi RODO, listy uczniów przyjętych do klasy I i oddziału przedszkolnego były dostępne na stronie do dnia ogłoszenia wyników rekrutacji uzupełniającej, tj. 15 maja 2020 r."


Biblioteka szkolna zaprasza do konkursu plastyczno – technicznego

 „Maseczka w roli głównej”

Regulamin konkursu


Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

we współpracy z Panią Pielęgniarką

ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt.: „Działania profilaktyczne, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się KORANOWISUSA COVID_19”


„Niech stale towarzyszy wszystkim
światło wielkanocnego poranka”
Jan Paweł II
Radosnych i głęboko przeżywanych świąt
Zmartwychwstania Pańskiego, będących umocnieniem
ducha i ciała oraz nadziei w sercu na lepsze jutro
Życzy
Krzysztof Litka
dyrektor szkoły

Dyrekcji, Nauczycielom i Wszystkim Pracownikom

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie

z okazji świąt Wielkiej Nocy wielu łask, błogosławieństwa

oraz radości z głębokiego, osobistego spotkania

ze Zmartwychwstałym Jezusem, który ma moc, by przemieniać

nasze życie i czynić je szczęśliwszym życzy Rada Rodziców.

Wesołego Alleluja!

 

Mazowiecka Policja Apeluje

NOWE  OBOSTRZENIA  I  ZASADY

pdf>>>  pptx>>>


„Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?” 

Komunikaty Mazowieckiej Policji skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów, związane z sytuacją epidemiologiczną


AKCJA SZYCIA MASECZEK OCHRONNYCH

W związku z epidemią koronawirusa Urząd Miejski w Węgrowie zainicjował akcję szycia maseczek ochronnych. Od 25 marca 2020 r. w akcję zaangażowali się pracownicy miejskich przedszkoli, szkół i żłobka. Do akcji przystąpiła również nasza szkoła, a trudu szycia maseczek podjęli się pracownicy administracji i obsługi. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji

Ogłoszenie 

Od dnia 26 marca do 10 kwietnia 2020 r. szkoła czynna w godzinach od 8.00 do 15.00.


Informacja dla Uczniów, Rodziców, Nauczycieli o sposobie i trybie realizacji zadań

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

(Dz.U. z 2020 r., poz. 493.)


Przypominamy, że 27 marca 2020 r. mija termin składania dokumentów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. 

W związku z aktualną sytuacją informujemy, iż dokumenty rekrutacyjne należy składać do skrzynki znajdującej się w przedsionku wejścia głównego do szkoły.

Informujemy również, że test sprawności fizycznej dla kandydatów do kl. I sportowej odbędzie się w terminie późniejszym.


Apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych


Zawieszenie zajęć edukacyjnych

od 12.03.2020 r.

do 10.04.2020 r.

 

12, 13.03.2020 r. odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńcze.


OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
OGŁASZA NABÓR DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Rekrutacja rozpoczyna się
 2 marca 2020r. i trwać będzie do 27 marca 2020r.

W celu zapisania dziecka rodzic/prawny opiekun zgłasza się
do sekretariatu szkoły z kompletem dokumentów, których druki można pobrać z sekretariatu lub ze strony internetowej szkoły www.sp.wegrow.pl.

Terminy rekrutacji do oddziału przedszkolnego

a) od 2 marca 2020r. do 27 marca 2020r. – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola dla osób zamieszkałych na terenie miasta Węgrowa.

b) do 8 kwietnia 2020r. – weryfikacja wniosków przez Komisję Rekrutacyjną.

c) do 10 kwietnia 2020r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

d) do 17 kwietnia 2020r. – potwierdzenie przez rodziców dzieci woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

e) do 20 kwietnia 2020r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Wykaz dokumentów składanych obowiązkowo:

1)      Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

2)      Kwestionariusz zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

3)      Do wglądu:

- dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna, zapisującego dziecko do oddziału przedszkolnego,

- akt urodzenia dziecka (dotyczy tylko dzieci spoza obwodu szkolnego miasta Węgrowa).

 

Wykaz dokumentów składanych opcjonalnie (oświadczenia):

1)      Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.

2)      Oświadczenie o wielodzietności  rodziny kandydata.

3)      Oświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego.

4)      Oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej.


OGŁOSZENIE

 

O NABORZE DO KLAS PIERWSZYCH

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Zapisy dzieci do szkoły rozpoczynają się
2 marca 2020 r. i trwać będą do 27 marca 2020 r.

Test sprawności fizycznej do klasy sportowej odbędzie się

2 kwietnia 2020r.

 

W celu zapisania dziecka rodzic/prawny opiekun zgłasza się do sekretariatu szkoły z kompletem niżej wymienionych dokumentów:

 

- WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SZKOŁY wraz z odpowiednimi załącznikami:

- kwestionariusz zgłoszenia dziecka do szkoły,

- 2 zdjęcia legitymacyjne podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia dziecka.

Wykaz dokumentów składanych opcjonalnie:

- oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka,

- oświadczenie o wielodzietności  rodziny kandydata,

- zgoda w postaci oświadczenia na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej o profilu gimnastyka sportowa (tylko dla kandydata do kl. sportowej – załącznik nr 4),

- zgoda w postaci oświadczenia na udział w teście sprawności fizycznej (tylko dla kandydata do kl. sportowej – złącznik nr 3).

 

Do wglądu:

- dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna, zapisującego dziecko do pierwszej klasy,

- akt urodzenia dziecka (dotyczy tylko dzieci spoza obwodu szkolnego miasta Węgrowa).

 


(DRUKI MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY www.sp.wegrow.pl
LUB Z SEKRETARIATU od dnia 2 marca 2020 r.).


Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowania uzupełniającego w roku szkolnym 2020/2021 do klas I publicznych szkół podstawowych,

 dla których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów.

 Załącznik do Zarządzenia nr 210/2020 Burmistrza Miasta Węgrowa z dnia 30 stycznia 2020r.

 

l.p.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1

Złożenie dokumentów o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

 

Złożenie dokumentów o przyjęcie do oddziału sportowego szkoły podstawowej.

od  2 marca 2020r.
do 27 marca 2020r.

 

od  2 marca 2020r.
do 27 marca 2020r.

22 – 28 kwietnia 2020r.

2

Przeprowadzenie testów sprawności fizycznej.

2 kwietnia 2020r.

do 8 maja 2020r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

do 9 kwietnia 2020r.

do 12 maja 2020r.

4

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do klasy pierwszej i klasy pierwszej sportowej.

do 10 kwietnia 2020r.

do 14 maja 2020r.

5

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

do 17 kwietnia 2020r.

do 15 maja 2020r.

6

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

do 21 kwietnia 2020r.

do 18 maja 2020r.


OGŁOSZENIE

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

ogłasza nabór do klasy sportowej

na rok szkolny 2020/2021.

Test sprawności fizycznej odbędzie się

2 kwietnia 2020r. o godz. 16.30

w hali sportowej.

W dniach 2 – 27 marca 2020r. należy złożyć odpowiednią dokumentację w sekretariacie szkoły

(szczegóły na stronie internetowej szkoły w ogłoszeniu o naborze uczniów do klas pierwszych).


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W piątek 6 marca odbyły się w naszej szkole mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny z powiatu węgrowskiego: Miedzna, SP 3 Łochów , SP 2 Węgrów. Nasze uczennice w składzie: Amelia Szaniawska, Nikola Matusik, Dominika Świniarska, Monika i Marta Wąsowska, Sandra Podgórska, Lena Bałdyga, Julia Okulus, Alicja Okulus, Kasia Marchelewicz pokazały swoje możliwości i wygrały oba spotkania 2- 0 zajmując tym samym I miejsce w powiecie. Na II miejscu uplasowała się drużyna z Łochowa, a na trzecim z Miedznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Barbara Murawska

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 5 marca 2020r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Przybyłych gości przywitał dyrektor szkoły, pan Krzysztof Litka, który przedstawił najważniejsze informacje o placówce. Następnie wszyscy obejrzeli występy utalentowanych uczniów naszej szkoły: Oliwii Bozińskiej, Zofii Wasążnik, Julii Gierłowskiej, Błażeja Mateusiaka, Pauliny Ładosz, Anny Piotrowskiej i Dominiki Składanowskiej, po których udali się na halę sportową. Tam swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z klasy drugiej sportowej.
Kolejnym etapem było zwiedzanie obiektu. Przedszkolaki zobaczyły salę patrona, stołówkę, świetlice oraz nowocześnie wyposażone sale lekcyjne i terapeutyczne. Podczas spaceru czekało na nie wiele atrakcji. W sali integracji sensorycznej mogły bawić się na podwiesiu: bujały się w worku z piłeczkami, w hamaku, na huśtawce, przechodziły przez maglownicę, wdrapywały się na ściankę wspinaczkową, jeździły na cykloergometrze i skakały na małej trampolinie. Największą atrakcją w tej sali okazał się „magiczny dywan”, który jest pierwszą w naszej szkole interaktywną podłogą, zawierającą 56 atrakcyjnych gier oraz zabaw. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo - ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć.
W pracowni Mindball można było stoczyć „pojedynek mózgów”,  poruszając piłeczkę po stole siłą umysłu. W salach lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne przedszkolaki mogły grać w gry edukacyjne, rozwiązywać zadania i kolorować obrazki. W sali gimnastycznej dla klas młodszych czekał na dzieci tor przeszkód oraz basen z piłeczkami. Chętni uczestniczyli też w zabawach z chustą animacyjną. W czasie, gdy maluchy świetnie się bawiły, rodzice mogli porozmawiać z dyrektorem szkoły, nauczycielami i terapeutami.
Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i zapraszamy do rozpoczęcia nauki w naszej szkole! zdjęcia>>>
Bożena Gierłowska

KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA”

W pierwszym półroczu roku szkolnego grupka 17 artystów z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TĘCZA’’. Uczniowie malowali i rysowali ukazując  piękno naszego kraju. Prace wykonane różnymi technikami, w dwóch kategoriach wiekowych, wysłaliśmy w grudniu. W marcu dostaliśmy informację zwrotną. Dwóch uczniów otrzymało wyróżnienia na tle szkoły : Maciej Gałązka z klasy V a i Roksana Grenda z klasy VII c. Dwoje uczniów nagrodzono za wykonanie znakomitej pracy. Są to : Aleksandra Wołynko z klasy VI e i Karolina Gałązka z klasy VII c. Wszystkim biorącym udział w konkursie  serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Dorota Białobrzeska-Portka


Udana wyprawa do Ulan-Majorat

W miniony weekend ( 28.02-01.03.2020r.) zawodnicy UKS” Niedźwiadek” brali udział w IX Międzynarodowym - XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Ulan-Majoracie. Nasz klub reprezentowały trzy zespoły: chłopcy i dziewczęta z klasy 6a sportowej, oraz młodzicy z klasy 7a i 8a sportowej. Drużyna chłopców prowadzona przez Pawła Kucia przeszła przez turniej jak burza, odnosząc komplet 6 zwycięstw. W drodze do finału w pierwszej rundzie zagraliśmy w grupie C z KS PGE VIVE Kielce II wygrywając 17:6 i Akademią Małych Mistrzów „Artura Siódmiaka” z Białegostoku wygrywając 20:11 W drugiej fazie trafiliśmy do grupy G wraz z KS PGE VIVE Kielce I oraz  UKS „49” Białystok, który pokonujemy 16:5. Z Kieleckim zespołem natomiast wygrywamy 21:10  zapewniając sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju .W półfinale trafiamy na UKS Wilanowie z Warszawy, którą po bardzo dobrym meczu pokonujemy 15:7.W finale  zwycięstwo w całej imprezie przypieczętowaliśmy zwycięstwem nad  drużyną UKS „50”Białystok15:9. W mistrzowskiej ekipie zagrali: Wojciech Połaski, Jakub Kurkus, Wiktor Tabor, Patryk Wrzeszcz,  Dawid Szymczakowski, Godwin Elendu, Jakub Piotrowski, Ignacy Skórka, Jakub Panufnik i Adrian Zawadzki. Najlepszym zawodnikiem  turnieju został wybrany WOJCIECH POŁASKI. Najlepszy zawodnik drużyny PATRYK WRZESZCZ, natomiast królem strzelców został JAKUB KURKUS. Druga nasza drużyna reprezentowana przez dziewczęta z klasy 6a sportowej, również spisała się bardzo dobrze. Nasze zawodniczki rozegrały 6 spotkań i uległy tylko drużynie z Kraśnika w półfinale tego turnieju. Jednak ta porażka nie załamała naszych dziewcząt, które w walce o brąz wygrały z SPR „Łukovia” Łuków 6:5
A oto droga podopiecznych Michała Gierasimiuka po ten upragniony medal : UKS Niedźwiadek - LUKS „Lider” Winnica 14:5
UKS „Orlęta” Zwoleń - : UKS Niedźwiadek 9:9, UKS „Sprint” Ulan-Majorat- : UKS Niedźwiadek 1:11, UKS”Jedynka” Przysucha -  UKS Niedźwiadek 8:8, KMKS Kraśnik II - : UKS Niedźwiadek 11:4, UKS Niedźwiadek – SPR „Łukovia” Łuków 6:5
 Najlepszą zawodniczką drużyny została IGA MIKOŁAJEWSKA.
Skład naszego zespołu: Iga Mikołajewska, Weronika Ojdana, Paulina Konarska, Aleksandra Skrzypek, Natalia CHudoń, Wiktoria Bałdyga, Róża Dulba-Kamińska, Nadia Bronisz, Zuzanna Kruszewska, Oliwia Szpakowska. Trzeci zespół prowadzony przez Pawła Szczepanika  pechowo przegrywa w grupie z zespołem Bursa Puławy jedną bramką i traci szansę na walkę o medale ostatecznie zajmują 9 miejsce w turnieju. zdjęcia>>>
Paweł Kuć

ZIMOWE OBOZY SPORTOWE

W dniach 10.02. -14.02.2020 r. w naszej szkole odbyły się zimowe obozy sportowe dla klas I – III. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego: Pawła Kucia, Roberta Kupisza, Łukasza Sobotkę, Michała Gierasimiuka, Marcina Tempczyka i Jacka Bałdygę. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem obozu czuwały panie: Bożena Brzozowicz, Dorota Snopczyńska i Bożena Gierłowska.
Uczniowie pod okiem trenerów doskonalili swoje umiejętności sportowe m. in. z zakresu piłki nożnej, ręcznej, siatkowej, koszykówki, mini hokeja  i tenisa stołowego. Na torach przeszkód trenowali szybkość, zwinność, gibkość i wytrzymałość. Dużą radość sprawiły wszystkim wyjazdy na lodowisko do Siedlec, gdzie mogli rozwijać umiejętność jazdy na łyżwach.
Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali czekolady i zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Bożena Brzozowicz, Dorota Snopczyńska, Bożena Gierłowska

„W karnawale, w karnawale

dookoła wielkie bale,

gdy orkiestra pięknie gra,

dobry humor każdy ma!”

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń  i zabaw tradycja. W naszej szkole bal karnawałowy  został zorganizowany  6 lutego 2020 r. Szkolne korytarze zamieniły się w krainę lodu,  na których pojawiły się kolorowe postacie, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Olafy i Elzy …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich . Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało   na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka , tańce w parach, konkursy min. na króla i królową balu.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za pomoc w zorganizowaniu

NAJLEPSZEGO BALU W HISTORII SZKOŁY!!!

zdjęcia>>>

Samorząd Uczniowski


Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV - VI

W drugiej połowie stycznia  odbyły się w naszej szkole Konkursy Wiedzy z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział  25 uczniów  z  klas czwartych,  21 uczniów z klas piątych i 35 uczniów  z klas szóstych.
W kategorii klas czwartych:
Miejsce I zajęła Maja Kupisz (4a).
Miejsce II zajęła Maria Świętochowska (4a).
Miejsce III zajęła Alicja Ojdana (4a).
Wyróżnienie: Michał Przybysz (4c)  i Zofia Borys (4c).
W kategorii klas piątych:
Miejsce I  zajął Jakub Głowacz (5b).
Miejsce II zajęli ex aequo  Maciej Gałązka (5a) i Alicja Wojtyra (5a).
Miejsce III zajął Adrian Oleksiński (5b).
Wyróżnienie: Amelia Sitek (5a).
W kategorii klas szóstych
Miejsce I zajęli: Piotr Jurczak (6g) , Wiktor Tabor (6a), Robert Zdunek  (6c).
Miejsce II zajęły ex aequo   Otylia Kupisz (6b) i Julia Chróścicka (6f).
Miejsce III zajął  Oliwier Szwed (6f).
Wyróżnienie: Natalia Burczyńska (6g) i Aleksandra Wołynko (6e)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Kamila Kwiatek

,,Podróż wyobraźnią w przyszłość”

W ubiegłym roku szkolnym trzy uczennice z klasy II a i dwie z III a wzięły udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,, Podróż wyobraźnią w przyszłość ! Twoja miejscowość, nasz świat za 100 lat !”zorganizowanego  przez Fundację Tworzymy Kraków. Po długich oczekiwaniach w styczniu 2020r. dotarły  do naszej szkoły wyniki . Z ogromną radością chcemy poinformować, że cała nasza piątka znalazła się w gronie Zwycięzców, a ich prace zostaną zamknięte na 100 lat w rzeźbie architektonicznej ,, Kapsuła Czasu” w Krakowie. Uczennice Zofia Wasążnik i Maria Świętochowska otrzymały Złote Certyfikaty, a ich prace zostaną w wersji oryginalnej  zamknięte w Kapsule, zaś Zuzanna Laskowska, Weronika Wierciochowska i Agata Dejnarowicz otrzymały Srebrne Certyfikaty, a ich prace będą zamknięte w wersji cyfrowej. Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawczyń p. Bożeny Gierłowskiej i p. Doroty Snopczyńskiej, które dostały Certyfikaty Ambasadora Serca Kapsuły Czasu. Za udział uczniów w konkursie Certyfikat Serca Kapsuły Czasu otrzymała również nasza szkoła.
Wszyscy jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczennic. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Bożena Gierłowska
Dorota Snopczyńska

KSIĄŻKI TO SKARB

Takie słowa wypowiedziała jedna z uczennic kl. II b – Magda – podczas spotkania z p. Joanną Zawadzką, która pracuje w bibliotece szkolnej. Celem spotkania była edukacja czytelnicza, która prowadzona jest w klasie od dawna - zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Tym razem o wsparcie  poproszono p. Asię, która przeprowadziła z uczniami pogadankę, przeczytała fragment lektury „Kubuś Puchatek”, zaprezentowała jedną z bajek o Kubusiu, a na koniec zachęcała uczniów do wykonania portretów bohaterów lektury. Pięknie wykonane prace p. Asia oceniła na 6. Mam nadzieję, Gościowi udało się zachęcić drugoklasistów do przeczytania książki. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

Wśród zamkowych komnat

W ostatnim czasie na zajęciach rozmawialiśmy o polskich zamkach i pałacach. Dowiedzieliśmy się, na czym polega różnica między zamkiem a pałacem. Poznawaliśmy kolejne etapy, przez jakie musiał przejść młody chłopak, aby mógł być pasowany na rycerza oraz czym był kodeks rycerski. W grupach „budowaliśmy” zamki i pałace z pudełek, papieru i innych zgromadzonych materiałów (zdjęcia).
Zwieńczeniem tego bloku tematycznego była nasza wycieczka do średniowiecznego zamku – Muzeum Zbrojowni w Liwie, na którą pojechaliśmy w środę  29 stycznia 2020 r.. Najpierw Pan przewodnik zaprowadził nas do zamkowych piwnic, gdzie oglądając makietę zamku i podzamcza z okresu średniowiecza poznaliśmy jego historię. Następnie przeszliśmy do komnaty rycerskiej i tam mogliśmy obejrzeć elementy stroju rycerza, broń, którą się posługiwał oraz zwyczaje rycerskie. Uczniowie mogli założyć hełm, napierśnik, pas rycerski, kolczugę czy metalowe rękawice, a także wziąć do ręki tarczę, miecz, szablę czy kiścień. W komnatach na piętrze poznaliśmy różne rodzaje broni - od średniowiecznej do współczesnej. Na koniec zwiedzania weszliśmy na wieżę zamkową i tam usłyszeliśmy legendę o żółtej damie, którą podobno o północy można do dziś zobaczyć na zamku.
Wycieczka była wspaniała, co uwieczniliśmy na zdjęciach. Polecamy!
Uczniowie klasy III a oraz wychowawca Bożena Gierłowska

OBCHODY DNIA BABCI I DNIA DZIADKA W KL. II b

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. W tych dniach babcie i dziadziusiowie są bardzo zajęci. Odwiedzają swoje wnuczęta w przedszkolach i szkołach, by uczestniczyć w Imprezach Im poświęconych. W klasie II b uroczystość taka odbyła się 5 lutego. Zebranym w salce gimnastycznej gościom dzieci zaprezentowały: montaż słowno – muzyczny, dwa przedstawienia („Kogo bał się las?” i „Przyjaciele zajączka”) oraz taniec „Babuszki – staruszki”. Na zakończenie dzieci wręczyły Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Rozbawieni Goście gratulowali nauczycielkom i uczniom wspaniale przygotowanej Imprezy. Występy został wysoko oceniony również przez p. dyrektor Agnieszkę Kowalczyk, która obdarowała uczniów cukierkami. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska, Edyta Doktorska-Rafałek

SREBRNY WIRTUOZ DLA PAULINKI

W dn. 3 II 2020 r. w Sanoku odbył się XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”. Celem Konkursu jest prezentacja osiągnięć artystycznych młodych wykonawców. Udział w nim wzięła uczennica naszej Szkoły – Paulina Ładosz. Dziewczynka znalazła się w gronie laureatów, którzy otrzymali „Srebrnego Wirtuoza”. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

28.01.2020r. uczniowie z klasy IIa i IIId wzięli udział w głośnym czytaniu, które odbyło się w bibliotece szkolnej. Dzieciom czytał zaproszony strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie p. Michał Gotowicki . Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania z książki pt. „Przygody  Mikołajka”. Po wysłuchaniu opowiadania mogli zadawać pytania dotyczące straży.
Pan Michał zaprosił do odwiedzenia straży. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska

Dzień Babci i Dziadka

24.01.2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez uczniów klas czwartych, pod kierunkiem wychowawczyń: Doroty Wrzosek, Magdaleny Kobylińskiej, Klaudii Pędzich i Marii Krasnodębskiej.
Tego dnia uczniowie wierszem, piosenką i tańcem złożyli podziękowanie zaproszonym gościom - swoim babciom i dziadkom za dobre serce,  uśmiech i  poświęcany im czas.
Miłą niespodzianką okazała się krzesełkowa loteryjka, w której zarówno babcie, jak i dziadkowie wygrali atrakcyjne nagrody.
Wielką radość sprawiła również fotobudka, dzięki której dziadkowie wraz ze swoimi wnukami mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Zwieńczeniem części artystycznej były życzenia i podziękowania złożone przez dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Litkę oraz zaproszenie wszystkich gości do szkolnej stołówki na słodki poczęstunek. zdjęcia>>>
Dziękujemy:
Pani Annie Janczewskiej - Marcheli za przepiękne dekoracje.
Panu Marcinowi Tempczykowi za nagłośnienie.
Pani Agnieszce Antońskiej oraz Paniom kucharkom za udostępnienie stołówki i przygotowanie poczęstunku.
Wszystkim Paniom za upieczenie przepysznych ciast.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie wspaniałych nagród:
Pani Katarzynie Zabadale - dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury
Pani Małgorzacie Rusjan - Restauracja Domek
Pani Magdzie Grodzkiej - Akademia Netnail
Pani Renacie Gawor - Salon Piękności Michell
Magdalena Kobylińska

Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Rosyjskiego AZBUKA

13 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole Konkurs z Języka Rosyjskiego AZBUKA. Wzięło w nim udział 43 uczniów siódmych klas. Uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte sprawdzające znajomość alfabetu rosyjskiego oraz ogólną wiedzę o języku, geografii i kulturze rosyjskiej. Miejsce I w Konkursie zajęły ex aequo Dominika ZAJDEL (7c) i Alicja TUREK (7e). Miejsce II zajęła Adrianna MICHAŁOWSKA (7c), a miejsce III – Emilia BOROWA (7c). Komisja Konkursowa przyznała także wyróżnienia Gabrieli KONIK (7e) i Julii OKULUS (7a). Gratulujemy doskonałych wyników, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań edukacyjnych oraz życzymy dalszych sukcesów!
Ewa Jaskulska

MY RÓWNIEŻ GRALIŚMY W 28. FINALE WOŚP

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem: „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów - diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Nasza Szkoła również przyłączyła się do tej GRY. Przekazaliśmy stroiki i inne ozdoby, które prezentowane były na zorganizowanej w naszej Szkole WYSTAWIE BOŻONARODZENIOWEJ. Swoje prace ofiarowali: Maja Bartoszewska, Bartek Barbachowski, Oliwia Domańska, Antonina Gałązka, Zosia Turniak i Julia Kulbicka. W zorganizowanym w Węgrowskim Ośrodku Kultury Finale WOŚP uczestniczyli również uczniowie naszej Szkoły. Byli wolontariuszami, śpiewali, tańczyli i licytowali. Wielkie podziękowania Uczniom i Rodzicom, którzy wsparli WOŚP. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

NEL MATUSIK WRÓCIŁA Z SOBOTY Z DWOMA MEDALAMI

W dniu 10.01.2020 r. zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Skrzatów rozgrywane na kortach Centrum Tenisowe Sobota.
Uczestniczyła w nich nasza utalentowana tenisistka - Nel Matusik, która zajęła III miejsce w grze pojedynczej (ulegając w półfinale turniejowej jedynce Mai Pawelskiej), a w grze podwójnej, grając w parze z Oliwią Kuszel, zajęła II miejsce.Gratulujemy!  Trzymamy kciuki i czekamy na złoto. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

POWIATOWY KONKURS „PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH” - BOŻE NARODZENIE 2019

Na kilka tygodni przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia z zapałem przystępujemy do wyczarowania pięknych kart bożonarodzeniowych. Sami z naturalnych materiałów próbujemy ułożyć na małym skrawku papieru elementy kart. Jest to spore wezwanie aby praca miała ładny i niepowtarzalny wzór. Najładniejsze z kart przekazujemy na Powiatowy Konkurs „Plastyka w Obrzędach i Zwyczajach”. W tym roku 21 uczniów wykonało przepiękne prace i one właśnie reprezentowały naszą szkołę na konkursie. Komisja konkursowa nagrodziła sześciu uczestników: wyróżnieniami - Alicję Gołębiewską z klasy Vd, Katarzynę Marchelewicz z klasy VIIa, Marię Łakomą z klasy VIb, Antoninę Gierłowską z klasy VIa, Macieja Kowalskiego z klasy VIe oraz trzecią nagrodą - Julię Skwierczyńską z klasy Ve. Nagrody zostały wręczone podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Mariackim w Węgrowie 22 grudnia.
Nagrodzonym gratulujemy. zdjęcia>>>
Dorota Białobrzeska-Portka

WĘGROWSKIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

W listopadzie i grudniu kolejny już raz w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs po raz pierwszy miał troszkę inny charakter. Do szopki należało wprowadzić elementy związane z naszym miastem lub okolicami. Na konkurs napłynęło 10 prac. Wszystkie mogliśmy podziwiać na wystawie przed świętami. Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. W klasach 0 – III pierwsze miejsce dla Zofii Wąsowskiej z klasy IIIa, Alicji Ojdany z klasy Ia, Oliwiera Wasążnika z klasy Ia oraz drugie miejsce dla Jakuba Brzezika z klasy Ic i Wiktorii Grabskiej z klasy IIc.
W klasach IV – VIII pierwsze miejsce dla Małgorzaty Małyski z klasy Vb, drugie miejsce dla Oliwii Gierej z klasy VIb i Julii Wąsowskiej z klasy VIg, trzecie miejsce dla Alicji Odowskiej z klasy Vb i Macieja Kowalskiego z klasy VIe.
Uczestnikom gratulujemy super pomysłów. zdjęcia>>>
Dorota Białobrzeska-Portka

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "JESIENNE DUSZKI LEŚNE SKRZATY"

W listopadzie uczniowie z klas IV – VI z liści, nasion i innych darów przyrodniczych wyczarowywali prace plastyczne w formie kolażu. Na kartkach papieru zatańczyły skrzaty, duszki i leśne stworki. Z całej szkoły wybraliśmy i wysłaliśmy pięć prac. Przed Świętami otrzymaliśmy wspaniałą informację o laureatce. Amelia Sitek z klasy V a zdobyła drugie miejsce w tym konkursie. Laureatce gratulujemy i czekamy na więcej. zdjęcia>>>
Dorota Białobrzeska-Portka

„Węgrów - miasto wielu kultur i religii”

W grudniu uczniowie klasy Va, Vb, Vc, Vd zwiedzali ekspozycję muzealną „Węgrów - miasto wielu kultur i religii”.
Wystawa jest opowieścią o ciekawej historii miasteczka Węgrów. Jest zaproszeniem do odbycia podróży w czasie, aby poprzez strefy poznać bogatą przeszłość miasta a także kultury - religie, które na przestrzeni minionych pięciu wieków współistniały obok siebie. Węgrów jest doskonałym przykładem zgodnego spotkania się różnorodności i budowania relacji międzyludzkich opartych na poszanowaniu odmienności. Po wystawie uczniów oprowadzał kustosz p. Marek Sobisz , który w ciekawy sposób zaprezentował eksponaty znajdujące się w muzeum. zdjęcia>>>
Bożena  Sakowska

10 LAT DZIAŁALNOŚCI Fundacji JAK PIES Z KOTEM

A wszystko zaczęło się w Węgrowie…
Wolontariuszki poznały się w schronisku dla psów w Węgrowie i postanowiły…
… więcej informacji na temat działalności Fundacji można znaleźć w prezentacji zamieszczonej na stronie internetowej naszej Szkoły oraz na stronie Fundacji.
Fundacja od kilku lat współpracuje z naszą Szkołą. W ramach tej współpracy zaproponowano nam udział w konkursie na plakat promujący 10 lat działalności Fundacji JAK PIES Z KOTEM.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele prac, a 41 najlepszych przesłano do Fundacji.
20 grudnia laureatom konkursu wręczono nadesłane nagrody, a wręczyły je p. Danuta Chylińska i p. Agnieszka Kowalczyk. zdjęcia>>>
Zespół do Spraw Promocji Szkoły
LISTA NAGRODZONYCH
KL. I – III
I miejsce:    Agata Dejnarowicz
II miejsce:   Daria Krasowska
III miejsce:  Aleksandra Zabadała
Wyróżniania:  Zofia Wasążnik, Wojciech Dominik
KL. IV – I
I miejsce:    Gabriel Mikiel
II miejsce:   Emilia Wyszogrodzka
III miejsce:  Aleksandra Nojszewska
Wyróżniania:  Iwona Turemka, Bartosz Tchórzewski

MALI CUKIERNICY Z KLASY II c

Kontynuując tradycje bożonarodzeniowe, dzieci z klasy II c postanowiły również i w tym roku samodzielnie wykonać świąteczne pierniczki. Wcześniej przygotowane ciasto wałkowały, a następnie wycinały z niego przeróżne kształty. Sprawiało im to wiele radości. Upieczone pierniczki przepięknie ozdobiły i zaniosły do swoich domów wraz z dołączonymi do nich życzeniami świątecznymi. zdjęcia>>>
Elżbieta Siwińska

Gwiazdka z Nieba

9.12.2019r. uczniowie klasy Id i Ic uczestniczyli w świątecznym czytaniu bajek. Dzieci wysłuchały bajki Liliany Bardijewskiej „Gwiazdka z Nieba” czytanej przez zaproszonego do biblioteki szkolnej gościa p. Bożenę Kosiorek dyr Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o bardzo małym misiu i śnieżynce Śmieszynce, którzy poznali się w Wigilijną Noc i razem wyruszyli na poszukiwanie Świętego Mikołaja.
Na zakończenie dzieci wręczyły gościowi pamiątkowy dyplom. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska

Zimowa przerwa świąteczna

od 23.12.2019 r. do 03.01.2020 r.

 Dyżury w świetlicy szkolnej:

Poniedziałek (23.12.2019 r.)         700-1600
Wtorek – Wigilia (24.12.2019 r.) świetlica nieczynna
Piątek (27.12.2019 r.)                   700-1600
Poniedziałek (30.12.2019 r.)         700-1600
Wtorek – Sylwester (31.12.2019 r.) świetlica nieczynna
Czwartek (02.01.2020 r.)              700-1600
Piątek (03.01.2020 r.)                   700-1600

24.12.2019 r. i 31.12.2019 r.
SZKOŁA BĘDZIE NIECZYNNA


„Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich,

niech, pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich”.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,

życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń

oraz

Błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym Nowym Roku

Wszystkim Pracownikom, Rodzicom i Uczniom

 

                                                            składa

                                                    DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

                                                        IM.JANA PAWŁA II W WĘGROWIE


Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Wszystkim Pracownikom
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie,
radosnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia,
pokoju i nadziei płynącej z betlejemskiego żłóbka oraz pomyślności
w Nowym Roku  – życzy Rada Rodziców.

OGŁOSZENIE

W poniedziałek 13 stycznia 2020 roku odbędzie się Szkolny Konkurs z Języka Rosyjskiego AZBUKA dla uczniów siódmych klas. Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do pani Ewy Jaskulskiej do czwartku 9 stycznia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy!


Spotkanie z Aleksandrą Żurawicką - szachistką z osiągnięciami rangi międzynarodowej.

W dniu 12 grudnia 2019 roku do świetlicy na spotkanie z uczniami klas starszych przybyła Aleksandra Żurawicka uczennica klasy VIID, wielokrotna medalistka szachowa, uczestniczka turniejów lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Dzieci dowiedziały się o wpływie szachów na rozwój, pamięć, koncentrację i naukę młodego człowieka, poznały zasady turniejów szachowych i wysłuchały wspomnień Oli, która na spotkanie przyniosła swoje ostatnie trofea: puchary i medale zdobyte w ostatnich miesiącach.
Na koniec odbyła się partia szachowa: zespół uczniów (białe) kontra mistrzyni (czarne). Zwyciężczyni wytłumaczyła wszystkim zgromadzonym w jaki sposób należy używać zegara szachowego oraz informowała przeciwników o konsekwencjach ich ruchu. zdjęcia>>>
Dorota Żebrowska

WĘGROWSKI DZIEŃ INTEGRACJI

Kilka dni temu w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Węgrowski Dzień Integracji z Osobami z Niepełnosprawnością. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas integracyjnych i kl. III f. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Po obejrzeniu spektaklu „Śnieżynka”, można było podziwiać młode artystki z naszej Szkoły, które śpiewały i grały na fortepianie. W przerwie między występami był poczęstunek, po którym dzieci zabawiane były przez animatorów, którym udało się rozbawić całą salę. Na koniec czekała kolejna atrakcja – przy wyjściu czekał Mikołaj, który obdarowywał wszystkich upominkami. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji Imprezy. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

WARSZTATY ROBIENIA BOMBEK w kl. II c i II d

12 grudnia klasa II c i II d spotkały się z pracownikiem Węgrowskiego Ośrodka Kultury – p. Sylwią Kowieską, która pokazała dzieciom, jak ozdabiać bombki metodą decoupage. Wszyscy z zainteresowaniem i starannością wykonywali swoje prace. Zapewne będą to najpiękniejsze bombki, jakie zawisną na choinkach w domach dzieci. Pani Sylwii dziękujemy za poświęcony nam czas. zdjęcia>>>
Barbara Jakubisiak, Elżbieta Siwińska

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY CHOINKI JEDTYNKI 2019

Jeszcze nie myśleliśmy o świętach a już uczniowie z klas V – VII rysowali, malowali i wyklejali piękne prace związane z Bożym Narodzeniem. Taka to już tradycja w naszej szkole, że pomagamy jak umiemy. Każdy z nas potrafi rysować i mogliśmy to wykorzystać przesyłając nasze prace. Udział w akcji przyniósł około 100 prac, z których wybraliśmy i wysłaliśmy 30. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy. zdjęcia>>>
Dorota Białobrzeska-Portka

Tradycją naszej szkoły stała się mikołajkowa zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka „Pod kasztanami” w Siedlcach, prowadzona pod hasłem „Ty też możesz pomóc innym”. W akcji brała też udział Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. W naszej szkole zbiórka trwała w dniach od 20 listopada do 6 grudnia. Zbierano słodycze, zabawki, książki, gry, przybory szkolne i środki higieny. Uczniowie, ich rodzice i wychowawcy swoim zaangażowaniem w akcję po raz kolejny pokazali, że ich serca są wrażliwe na potrzeby innych.
We wtorek 10 grudnia zebrane przez nas oraz przez Szkołę Podstawową nr 1 dary zostały dostarczone do Domu Dziecka w Siedlcach. Mamy nadzieję, że dzięki tej mikołajkowej akcji uśmiech zagości na wielu dziecięcych twarzach. Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Rodzicom i Uczniom za aktywny udział w zbiórce.
Organizatorzy akcji:
- Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami:
   M. Kobylińską, p. A. Zarzycką,  p. A. Krawczykowską
- p. B. Gierłowska

Mikołajki

06.12.2019r. w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się spotkanie z Mikołajem i Rodzicami.
Dzieci zaprezentowały wszystkim gościom wiersze i piosenki; o zimie, choinkach i o Mikołaju. Dużą radość sprawiły dzieciom prezenty, które otrzymały od Świętego Mikołaja. zdjęcia>>>
Ewa Przybysz

Mikołajki w świetlicy

Dnia 6 grudnia w świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili Mikołajki. Tego dnia w świetlicy panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci słuchały i śpiewały piosenki o Mikołaju. Wykonywały również prace plastyczne mikołaje i renifery, z okazji tego dnia. Zrobiły też wspólnie długi kolorowy łańcuch, który zdobi wejście do naszej świetlicy. Pod choinką znalazły się upominki mikołajkowe, które zostały rozdane dzieciom. Wszyscy bardzo ucieszyli się z prezentów, więc pozostały czas spędzili na wspólnych zabawach mikołajkowych. zdjęcia>>>
Paulina Gołoś

RELACJA Z WYCIECZKI DO GŁĘBOCZYCY  klas: II a i kl. II b

Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze, o co zadbali Gospodarze i towarzyszący uczniom nauczyciele: p. Bożena Brzozowicz, p. Danuta Chylińska. P. Edyta Doktorska - Rafałek oraz p. Łukasz Sobotka. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził pokaz powstawania bombek i możliwość samodzielnego ozdabiania ich. Dla wielu wielkim przeżyciem było spotkanie z Mikołajem. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

MIKOŁAJKI w klasie II d

6 grudnia klasę II d odwiedził Mikołaj. Dzieci otrzymały prezenty, za które podziękowały prezentując krótki program artystyczny. Oto krótka fotorelacja ze spotkania z niecodziennym gościem. zdjęcia>>>
Barbara Jakubisiak

MIKOŁAJKI W KL. II b

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Jest to dzień radosny, obfitujący w prezenty.
W klasie II b Mikołaj pod choinką pozostawił dwie skarpety wypełnione upominkami, wśród których były zaproszenia imienne na wycieczkę do BOMBKOLANDII w dniu 10 grudnia.
W rolę Mikołaja wcielił się Bartek, któremu pomagały Milenka i Nikola. Mikołaj i Jego asystentki świetnie wywiązali się z powierzonego Im zadania.
Dodatkową atrakcją był popcorn i cukierki - krówki, którymi częstowały członkinie Samorządu szkolnego.
W tym dniu dzieciom dopisywał humor. Kto chciał mógł nawet przymierzyć skarpety św. Mikołaja.
Kolejny równie oczekiwany dzień to 24 grudnia. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
Edyta Doktorska-Rafałek

Wycieczka do BOMBKOLANDII

Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie klas Ia i IIId  pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do Bombkolandii - Krainy Świętego Mikołaja. W trakcie pobytu  na dzieci czekało wiele atrakcji. Dowiedziały się i zobaczyły jaką pracę trzeba wykonać by powstała szklana ozdoba choinkowa. Samodzielnie zdobiły za pomocą brokatu dwie bombki oraz malowały farbami gipsowe odlewy o bożonarodzeniowych motywach, które mogły zabrać ze sobą do domu. Napisały też listy do Świętego Mikołaja, następnie wrzuciły je do skrzynki pocztowej. Każdy miał okazję pozbyć się złych uczynków spisując je i niszcząc w „Maszynie do Mielenia Złych Uczynków”. Na dowód tego dzieci otrzymały „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków” potwierdzający, że grzeszki zostały anulowane. Wielką atrakcją było spotkanie z Mikołajem w jego gabinecie, rozmowa z nim i prezenty, które otrzymały.
Ta wycieczka była niesamowitym przeżyciem dla każdego dziecka, a powstałe tam dzieła będą zapewne pięknym elementem domowej dekoracji świątecznej. zdjęcia1a>>>    zdjęcia3d>>>
 Urszula Kalata
Dorota Snopczyńska

NIECODZIENNY GOŚĆ W KL. II b

5 grudnia uczniowie z niecierpliwością czekali na przybycie gościa, a miał nim być pracownik kopalni. Uczniowie od razu skojarzyli, że będzie to górnik. Byli bardzo zdziwieni, gdy w drzwiach ujrzeli kobietę w stroju górniczym. Była to pani Agnieszka Ambroż, która z chęcią przyjęła zaproszenie. Pani Agnieszka wprawdzie nie pracuje przy wydobyciu węgla, ale bardzo dobrze zna pracę górników i opowiedziała o niej dzieciom. Swoją opowieść uatrakcyjniała pokazem slajdów i eksponatów. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali oraz zadawali wiele pytań, na które p. Ambroż wyczerpująco odpowiadała. Dodatkową atrakcją były prezenty, którymi gość obdarzył uczniów. Były to miniaturki czako (górniczych czapek), odblaskowe breloczki oraz książeczki pt. „Barbórka Tosi”. W podziękowaniu za niezwykłe spotkanie wręczyliśmy pani Agnieszce podziękowanie, bibułkowe kwiatki oraz pamiątkowe gadżety nawiązujące do 100-lecia powstania Szkoły. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Chciałoby się, aby trwało dłużej. Na pożegnanie dzieci nie szczędziły przytulasków i prosiły o ponowną wizytę. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
Edyta Doktorska-Rafałek

WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste  święta w polskiej tradycji. Przygotowujemy się do nich długo i starannie. Uczniowie klas pierwszych i drugich pod kierunkiem p. Wiesławy Kuryłek oraz przy ogromnym zaangażowaniu rodziców już od listopada pracowali nad powstaniem BOŻONARODZENIOWEJ WYSTAWY. Otwarcie nastąpiło 3 XII 2019 r. Piękne prace cieszyły wszystkich, którzy licznie zgromadzili się na szkolnym korytarzu. Piękne szopki, choinki, bombki i przeróżne ozdoby zachwyciły zwiedzających. WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA została zorganizowana w celu kultywowania pięknych polskich tradycji adwentowych i bożonarodzeniowych. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy przyczynili się do jej powstania: dzieciom, p. Iwonie Dąbrowskiej, która pomogła w przygotowaniu dekoracji oraz zawsze niezawodnym rodzicom.
Życzymy niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę dobrą nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy ZBAWICIELOWI, niech się umocni nadzieją na NOWY ROK!
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!
Wiesława Kuryłek

Warsztaty dekorowania żywej, pachnącej lasem choinki w doniczce.

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie – 2 grudnia 2019r. – uczestniczyły w kreatywnych warsztatach Bożonarodzeniowych.
Warsztaty te dotyczyły dekorowania żywych choinek w doniczce pachnących lasem. Każde dziecko z radością ubierało swoją choineczkę wykorzystując różne materiały dekoracyjne i ozdoby, które tworzyły z kolorowych drucików kreatywnych. Ozdabiały też drewniane zawieszki choinkowe. Na koniec pięknie przystrojoną choineczkę dzieci zabrały do domu. zdjęcia>>>
Ewa Przybysz

Spotkanie z ratownikiem medycznym

02.12.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, gościły węgrowskiego ratownika medycznego – Pana Sebastiana Duszaka. Na spotkaniu pan Duszak pokazał dzieciom, w teorii     i w praktyce, jak udzielać pierwszej pomocy, oraz jak zawiadomić telefonicznie pogotowie ratunkowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Niektóre nawet odważyły się wykonać resuscytację na fantomie. Za czynny udział w spotkaniu wszystkie dzieci uzyskały imienne dyplomy ratownika. zdjęcia>>>
Ewa Przybysz

NASZE UCZENNICE NA KORTACH UKS RAKIETĄ ZĄBKI

W niedzielę – 1 grudnia 2019 r. uczennice naszej Szkoły brały udział w Turnieju Tenis 10 na kortach UKS Rakietą Ząbki i odniosły tam sukces. Marika Pietruczanis zajęła II miejsce, a Paulinka Niszcz III w kategorii pomarańczowej. W tym samym turnieju udział brała również Ania Gołębiewska, która uplasowała się na V miejscu. Gratulacje dla dziewczynek i rodziców, którzy wspierają młode tenisistki. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
foto: H. Pietruczanis

WYRÓŻNIENIE DLA PAULINKI

29 listopada 2019r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie odbyło się podsumowanie VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Witolda Lutosławskiego Zambrów 2019. W Konkursie uczestniczyła uczennica naszej Szkoły - Paulinka Ładosz, która otrzymała wyróżnienie. W konkursie tej rangi jest to nie lada osiągnięcie. Gratulujemy! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
foto: J. Ładosz

Dzień Pluszowego Misia.

Dnia 25.11.2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia.  Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie brały czynny udział w zajęciach i zabawach zorganizowanych przez Panią Joannę Zawadzką z biblioteki szkolnej. Uczestnikom najbardziej podobały się zabawy ze śpiewem. zdjęcia>>>
Ewa Przybysz

MOJA SZKOŁA, A W NIEJ… 

W marcu bieżącego roku Zespół do Spraw Promocji Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie ogłosił konkurs na film lub prezentację o Szkole - MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…W wyznaczonym terminie dostarczono 2 filmy i 5 prezentacji. Najwyżej ocenione prace zostały nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej Szkoły. Nagrody w konkursie ufundowała Miejska Komisja ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgrowie, a wręczyli je p. Grażyna Perkowska – przewodnicząca wspomnianej Komisji, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej – p. Agnieszka Zarzycka oraz dyrektor Szkoły p. Krzysztof Litka.
Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji.
Danuta Chylińska 

Regulamin Konkursu na wiersz o szkole

MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…


Zwiedzali Bazylikę Mniejszą w Węgrowie

W dniach 12 , 13 i 18 listopada uczniowie z klas VIIa , VIIb , VIIc i VIIe zwiedzali Bazylikę Mniejszą w Węgrowie. Po bazylice młodzież oprowadzał p. Jan Mielniczek. Dzieci mogły podziwiać malowidła zwane freskami wykonane przez włoskiego malarza Michała Anioła Palloniego. Oprócz fresków bazylika posiada dwa olejne obrazy namalowane przez Palloniego .Jeden z nich przedstawia fundatora świątyni i właściciela miasta Jana Dobrogosta Krasińskiego, drugi konsekratora kościoła - biskupa łuckiego Wyhowskiego.
Na koniec uczniowie weszli do zakrystii gdzie mogli obejrzeć jeden z najsławniejszych zabytków zwierciadło kruszcowe w ciemnych ramach , zwane powszechnie ,,lustrem Twardowskiego''. Z uwagą wysłuchali kilku legend dotyczących lustra. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska

NEL MATUSIK W SZÓSTCE…

W dniach 13 -17 listopada w Warszawie odbyła się konsultacja tenisowa kadry Polski rocznika 2008, na którą Polski Związek Tenisowy powołał 6 chłopców i 6 dziewczynek z całej Polski, w tym uczennicę naszej Szkoły - Nel Matusik. 5 listopada Nel wygrała Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do lat 12 w Grodzisku Mazowieckim, a 11 listopada w OTK Super Seria w Krakowie zajęła III miejsce. Obecnie jedenastolatka zajmuje 23 miejsce na liście kwalifikacyjnej do lat 12. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych występach! zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
foto: Jowita Matusik

SUKCESY TENISISTEK z IIa

17 listopada 2019r. odbył się Turniej Tenis 10 o Puchar Tenisowej Szkoły Podstawowej w Grodzisku Mazowieckim. Brały w nim udział uczennice z klasy IIa: Marika Pietruczanis, Zuzia Zawadzka i Paulinka Niszcz. Dziewczynki dzielnie walczyły w kategorii pomarańczowej i wywalczyły miejsca na podium. Zuzia zajęła II miejsce, a Marika i Paulinka III miejsca. Gratulujemy!
Danuta Chylińska

DLA NIEJ…

14 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej zorganizowało niecodzienne spotkanie, na które składał się koncert patriotyczny „Dla Niej…” i sesja popularnonaukowa zatytułowana „Piłsudski, jakiego nie znamy”.
Sesję, pod kierunkiem p. Elżbiety Topolińskiej, przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Oni również poczęstowali zebranych, upieczonymi samodzielnie, ulubionymi sucharkami Piłsudskiego. Zaś koncert zaprezentowali uczniowie naszej Szkoły. Młodych artystów przygotowała p. Klaudia Pędzich.
Zebrani w Bibliotece samorządowcy, nauczyciele, rodzice i sympatycy Towarzystwa mogli obejrzeć również wystawę biżuterii i wystawę prac plastycznych wykonanych podczas sierpniowego pleneru MALUJ Z NAMI…, który poprowadziły panie: Małgorzata Konopińska, Agnieszka Krawczykowska i Agnieszka Zarzycka. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska

XII WĘGROWSKI BIEG NIEPODLEGLOŚCI

11 listopada to znacząca dla Polaków data. W tym dniu w całej Polsce obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Węgrów również świętował. Po mszy świętej i złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się XII Węgrowski Bieg Niepodległości – zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie i Stowarzyszenie Edukacyjne „Nauka – Rozwój”.
Tak, jak co roku Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców grodu nad Liwcem – szczególnie dzieci i młodzieży. Linię mety przekroczyło 338 zawodników. Tylko nielicznym nie udało się dobiec do mety, ale Im również należą się ogromne brawa. Jak twierdzą organizatorzy - Bieg przebiegał w duchu fair play. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, które wręczali Burmistrz Węgrowa p. Paweł Marchela oraz Sponsorzy.
Cieszymy się, że w Biegu uczestniczyło wielu uczniów i nauczycieli z naszej Szkoły i osiągnęli imponujące wyniki. Wszystkim gratulujemy!
Oto miejsca NAJLEPSZYCH:
Bieg na dystansie 600m – kategoria OPEN
1. Wasążnik Zofia
2. Gierłowski Mikołaj
3. Dominik Wojciech
4. Kocon Szymon
5. Zawadzka Zuzanna
6. Przybyszewski Damian
9. Zabadała Aleksandra
10. Łuszczyński Aleksander
11. Jurczak Wojciech
12. Buśko Dawid
20. Pietruczanis Marika
DZIEWCZĘTA:
1. Wasążnik Zofia
2. Zawadzka Zuzanna
3. Zabadała Aleksandra
CHŁOPCY:
1. Gierłowski Mikołaj
2. Dominik Wojciech
3. Kocon Szymon
Bieg na dystansie 900m – kategoria OPEN
1. Połaski Wojciech
2. Bałdyga Wiktoria
3. Panufnik Jakub
4. Ojdana Weronika
5. Burczyńska Natalia
6. Borejko Wiktor
7. Grenda Aleksandra
8. Dominik Stanisław
9. Mikołajewska Iga
DZIEWCZĘTA:
1. Bałdyga Wiktoria
2. Ojdana Weronika
3. Burczyńska Natalia
CHŁOPCY:
1. Połaski Wojciech
2. Panufnik Jakub
3. Borejko Wiktor
Bieg na dystansie 5km – kategoria OPEN
5. Gierasimiuk Michał
7. Szczepanik Paweł
Wyrażamy podziw dla wszystkich uczestników, że mimo niesprzyjającej pogody, tak licznie stawili się na starcie i wzięli udział w Biegu. A tym, którym szczególnie się powiodło składamy gratulacje. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska
Źródło / foto: UM Węgrów

101. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 Listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o tym ważnym wydarzeniu w historii naszego kraju i uroczyście je uczcili. W piątek 8 listopada  2019 roku w naszej szkole odbyły się apele związane ze Świętem Niepodległości. Część artystyczną dla klas starszych przygotowali uczniowie klasy VIc wraz z wychowawczynią p. Marzenną Kowalczyk. Przedstawili ciężką i daleką drogę do zwycięstwa w sposób oddający cześć i powagę, ale także jako wspomnienie radosnych chwil. Piękne, wzruszające wiersze przybliżyły młodzieży tamte czasy i wywołały chwilę zadumy i refleksji. Recytację dopełniły patriotyczne pieśni przygotowane przez p. Klaudię Pędzich. Młodsi uczniowie natomiast obejrzeli apel przygotowany przez klasę III d wraz z wychowawczynią p. Urszulą Kalatą. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypomniały jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego'' oraz ,,Roty''. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych uroczystości. zdjęcia>>>
Marzenna Kowalczyk, Urszula Kalata

TYDZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI!

W listopadzie, dzięki współpracy Szkoły Podstawowej z Węgrowskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Kreatywni'18, odbyły się obchody upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tego przedsięwzięcia został przeprowadzony konkurs wiedzy historycznej ,,Ojcowie Niepodległości” oraz konkurs plastyczny „Pamiętamy o Tobie, Ojczyzno”. Prace konkursowe można było podziwiać na wystawie w holu głównym szkoły.
W czwartek 7 listopada, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej „Pieśń o Tej, co nie zginęła”. Na szkolnej scenie wystąpiło kilkunastu uczestników, którzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, składający się z pieśni patriotycznych, pochodzących z różnych okresów historycznych. Celem tego przedsięwzięcia było wspieranie uzdolnionych muzycznie uczniów a także pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju poprzez popularyzację piosenek i pieśni patriotycznych. Na widowni oprócz uczniów i nauczycieli, wśród zaproszonych gości obecna była wiceburmistrz Węgrowa Pani Halina Ulińska, która wspólnie z dyrektorem szkoły Panem Krzysztofem Litką wręczyła nagrody laureatom konkursów.
Organizatorami powyższego przedsięwzięcia byli nauczyciele: Magdalena Wyrzyk, Beata Gadomska, Klaudia Pędzich oraz Radosław Łuszczyński. zdjęcia>>>
Radosław Łuszczyński

EKSPERYMENTUJĘ, OBSERWUJĘ, ODKRYWAM

W naszej szkole trwa realizacja projektu „ Kompleksowy program rozwoju szkół w Mieście Węgrów”.
Uczniowie z klas młodszych w małych grupach rozwijają swoje uzdolnienia i zainteresowania przyrodnicze, matematyczne i językowe oraz umiejętności związane z programowaniem. „Młodzi  naukowcy” odkrywają świat metodą eksperymentu, dzięki czemu w sposób plastyczny i przystępny poznają prawa fizyki i reakcji chemicznych.
Eksperymenty to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy. Zajęcia przypominają bajkowe laboratorium, w którym rozkwita papierowy kwiat, wybucha kosmiczny wulkan, balon pompuje się bez użycia ust czy pompki, a w szklance pojawia się tęcza. Zdziwienie i radość w oczach dzieci oraz pytania: „dlaczego?”, „ jak to się stało?”, „co się stanie, gdy…”- towarzyszą wszystkim zajęciom. zdjęcia>>>
Koordynator projektu
Hanna Skóra

8 listopada 2019 r. klasy 5b i 5e brały udział w wycieczce do Warszawy. Najpierw obejrzeliśmy spektakl muzyczny "Księga dżungli" w teatrze ROMA. Widowisko bardzo nam sie podobało - doskonała gra aktorska, efekty specjalne, śpiew, a także bliskość aktorów zapewniły nam niesamowite wrażenia. Następnie udaliśmy się do Hangaru 464, gdzie staraliśmy się pokonać prawa grawitacji, skacząc, robiąc przewroty i akrobacje pod czujnym okiem trenerów. I na koniec czas relaksu w Arkadii - posiłek i zakupy...
To była udana wycieczka! zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Beata Gadomska, Agnieszka Zarzycka, Joanna Zawadzka

Wychowawcy i uczniowie klas I – VIII.

 W listopadzie i grudniu zostanie przeprowadzony w naszej szkole konkurs na najładniejszą WĘGROWSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Warunkiem udziału jest pomysłowe wykonanie pracy nawiązującej do tradycji szopki bożonarodzeniowej i umieszczenie elementów architektury naszego miasta lub okolic. Dodatkowo nawiązać można do postaci historycznych lub legendarnych związanych z Węgrowem i jego okolicami.

Prace przynosimy do 6 grudnia do sali numer 30 (III pawilon) do p. Doroty Białobrzeskiej – Portka.

Każda praca powinna być podpisana z tyłu szopki: imię, nazwisko, klasa.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Regulamin


4.11.2019 r. - DZIEŃ SZALIKA i APASZKI

Samorząd Uczniowski
Zdjęcia: Agnieszka Zarzycka, Danuta Chylińska, Dorota Snopczyńska, Zofia Szczęsna


STUDENCI Z KLASY II b

W listopadzie klasa IIb rozpoczęła udział w projekcie „Akademia Leśna” pod patronatem Uniwersytetu Dzieci. Celem Akademii Leśnej jest wzbogacenie wiedzy dzieci o lesie, jako ekosystemie o szczególnym znaczeniu dla roślin, zwierząt i ludzi. Podczas zajęć uczniowie będą także uczestniczyć w wielu badawczych aktywnościach, które wzmocnią ich naturalną ciekawość, rozwiną umiejętność krytycznego myślenia, a także wzmocnią kompetencje społeczne.
Pierwsze zajęcia już za nami. Zapoznaliśmy się z celami projektu oraz poznaliśmy metody na szybsze uczenie się, a uczniowie, jak przystało na studentów, otrzymali również Indeksy. zdjęcia>>>
Edyta Doktorska-Rafałek

AKCJA WAŻENIA PLECAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM JANA PAWŁA II W WĘGROWIE

Założeniem akcji przeprowadzonej przez TSSE 22 i 23.10.2019r. było uświadomieni uczniom i ich rodzicom jakie skutki niesie ze sobą nadmierne obciążenie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów i ich zawartości. W szkole badaniami objęto 16 oddziałów klasowych (po 2 oddziały z każdej klasy). Ogółem zważono 315 plecaków z czego 161 należało do dziewcząt i 154 do chłopców. Najcięższy plecak ważył 9,1 kg w klasie VII , najlżejszy 2,4 kg w klasie I. Zgodnie z zaleceniami GIS waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka. Ortopedzi twierdzą, że na zdrowy kręgosłup ma wpływ nie tylko waga plecaka, ale także sposób  jego noszenia i dźwigania. Jeżeli waga plecaka nie powoduje przechylenia sylwetki do przodu lub skrzywienia ciała to ciężar  nie powinien zaszkodzić zdrowiu. Jeżeli sylwetka ucznia zmienia się pod wpływem  dźwigania ciężkiego plecaka oznacza to, że plecak jest dla ucznia za ciężki i wymaga ,,przeglądu” rodzica. 
Pielęgniarka szkolna – Agata Tabor

Dyrektor przypomina, że na terenie szkoły znajduje się ponad 400 metalowych szafek, które są wykorzystywane przez uczniów do przechowywania rzeczy. Dzieci z klas I-III uczą się przeważnie w jednej sali, w związku z czym mogą tam zostawiać podręczniki i przybory. Większość podręczników, z których korzystają uczniowie, występuje w wersji elektronicznej, tak więc nie ma konieczności przynoszenia ich w wersji papierowej.

Materiały do zapoznania się dla uczniów i rodziców:

Informacja dla uczniów

Wady Postawy


P R O T O K Ó Ł z posiedzenia Jury konkursu plastycznego ,,Pamiętamy o Tobie Ojczyzno”

 

P R O T O K Ó Ł z posiedzenia Jury  konkursu historycznego ,,Ojcowie Niepodległości”

P R O T O K Ó Ł z posiedzenia Jury Festiwalu Pieśni Patriotycznej


KONKURS CHOINKI JEDYNKI 2019

Zapraszam uczniów do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Polskie Radio program Pierwszy. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką na formacie bloku A4 lub A3. Tematem pracy jest magia świąt Bożego Narodzenia.
W poprzednim roku szkolnym uczeń naszej szkoły Michał zaprezentował piękną pracę, która zdobyła uznanie jury i znalazła się w gronie nagrodzonych. Prace należy przynieść do p. Doroty Białobrzeskiej - Portka do sali numer 30. Do prac należy dołączyć oświadczenie. Wszystkie prace proszę przynieść najpóźniej do 13 listopada.
Regulamin

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

Dnia 24 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wpisała się ona na stałe w kalendarz imprez szkolnych jako ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uświetnili ją swoją obecnością przybyli goście: Burmistrz Miasta Węgrowa - pan Paweł Marchela, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – pani Jolanta Roguska, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury – pani Barbara Jakubisiak, proboszcz i dziekan węgrowski ks. prałat Leszek Gardziński, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Katarzyna Marchela, rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela wręczył pierwszoklasistom bilet na wspólne wyjście do kina. Po uroczystej przysiędze, złożonej na sztandar szkoły, pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Mistrzami ceremonii byli: dyrektor szkoły, pan Krzysztof Litka oraz wicedyrektor , pani Agnieszka Kowalczyk. W tym pełnym emocji dniu naszym najmłodszym uczniom towarzyszyli koledzy ze starszych klas. Jako członkowie Samorządu Uczniowskiego byli współorganizatorami tej wyjątkowej uroczystości. Słowami przewodniczącej zapewnili swoich młodszych kolegów i koleżanki o swej życzliwości i chęci pomocy. Z tej okazji obdarowali bohaterów spotkania upominkami ufundowanymi przez rodziców oraz firmy : "Tekmar” państwa Agnieszki i Marka Boczkowskich, " Auto Naprawa Piotr Ojdana" ,Powiatowy Bank Spółdzielczy w Węgrowie, "Promotor Polska" , "Mimar" i "BLS Błażej Sulich". Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swój program artystyczny, śpiewali piosenki, tańczyli i deklamowali wiersze, wywołując łzy wzruszenia u wszystkich zgromadzonych. Zwieńczeniem tego odświętnego dnia był poczęstunek przygotowany przez rodziców, na który zostali zaproszeni pierwszoklasiści oraz goście, a po nim - zabawa taneczna . Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości! zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Samorząd Uczniowski (Agnieszka Zarzycka, Agnieszka Krawczykowska, Magdalena Kobylińska), Wioleta Ojdana

MALI PRZYJACIELE

Dnia 17 X 2019 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie. Przedszkolaki i ich panią Jolantę Oborską przywitał dyrektor szkoły p. Krzysztof Litka wraz z wicedyrektor p. Agnieszką Kowalczyk. Pani Wiesława Kuryłek wcieliła się w rolę przewodnika i zapoznała dzieci ze środowiskiem szkolnym. Odwiedziły one swoich starszych kolegów z klasy II a, którzy z radością i entuzjazmem powitali miłych gości. Sześciolatki poznały pracę pielęgniarki, zwiedziły stołówkę, świetlicę oraz piękną Salę Patrona. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że większość z nich już od nowego roku wejdzie w progi naszej szkoły. W ten sposób pragniemy zminimalizować ich strach i zlikwidować lęk przed nowym wyzwaniem, jakim jest nauka w szkole. zdjęcia>>>
Wiesława Kuryłek

 Na plakat promujący 10 lat działalności Fundacji JAK PIES Z KOTEM
organizowanego przez „Fundację JAK PIES Z KOTEM”

OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

„Wstańcie, chodźmy!” – to hasło XIX Dnia Papieskiego, który w całej Polsce obchodzony był w niedzielę 13 października. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane zostało nauczanie św. Jana Pawła II.
W naszej Szkole Dzień Papieski został uhonorowany w bardzo ciekawy sposób. A jego pomysłodawcą był ksiądz Sylwester Grzeszczuk, który zebranym przed Szkołą nauczycielom i uczniom, przybliżył istotę tego święta. Następnie wszyscy odśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń Papieża i zatańczyli taniec „Belgijkę”.
Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze. zdjęcia>>>
tekst: Danuta Chylińska
foto: Jolanta Serafińska

UROCZYSTE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

15 października 2019 r. odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszenie burmistrza Miasta Węgrowa p. Pawła Marcheli przyjęli: dyrektorzy; emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji węgrowskich placówek oświatowych; przedstawiciele związków zawodowych; przewodniczący Rad Rodziców; księża oraz przedstawiciele władz samorządowych.
Uroczystość rozpoczął burmistrz Miasta Węgrowa p. Paweł Marchela, który wszystkim pracownikom oświaty złożył życzenia oraz wręczył nagrody za szczególne zaangażowanie w codzienną pracę na rzecz młodego pokolenia.
Następnie dyrektorzy szkół i przedszkoli, wyróżniającym się nauczycielom, wręczyli nagrody.
Wśród nagrodzonych byli również nauczyciele naszej Szkoły.
Nagrodę burmistrza Miasta Węgrowa otrzymali: Krzysztof Litka, Agnieszka Antońska, Danuta Chylińska, Magdalena Pietruczanis, Agnieszka Zarzycka
Nagrodę dyrektora Szkoły otrzymali: Anna Adamczuk, Barbara Czapska, Iwona Dąbrowska, Edyta Doktorska – Rafałek, Grażyna Dragan, Beata Gadomska, Bożena Gierłowska, Urszula Kalata, Agnieszka Kowalczyk, Anna Kowalczyk, Agnieszka Krawczykowska, Wiesława Kuryłek, Aneta Lachowska, Hanna Skóra, Anna Urban, Dorota Wrzosek, Joanna Zawadzka. zdjęcia>>>
GRATULUJEMY NAGRODZONYM!
Zespół do Spraw Promocji Szkoły
Foto: Urząd Miasta Węgrowa

OBCHODY 100 - LECIA SZKOŁY

W bieżącym roku przypada 100-lecie powstania szkoły podstawowej w Węgrowie. Ponieważ pierwsza placówka oświatowa mieściła się przy ulicy Kościuszki, w związku z tym splendor i obowiązek organizacji obchodów tej rocznicy przypadł Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, która mieści się właśnie przy ulicy Kościuszki.
W ramach obchodów 100-lecia powstania szkoły: zorganizowano Piknik RODZINNIE, ZDROWO I BEZNAŁOGOWO, przeprowadzono konkurs na film lub prezentację: "MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…”, posadzono drzewo, które mamy nadzieję, że będzie rosło przez następne 100 lat oraz dokonano  wkopania kapsuły czasu, którą nauczyciele wspólnie z uczniami wypełnili materiałami zawierającymi informacje dotyczące Szkoły.
Oficjalne obchody 100-lecie powstania szkoły odbyły się 14 października 2019 r. – w Dniu Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w nich zaproszeni Goście: przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, emerytowani pracownicy Szkoły, dyrektorzy placówek oświatowych oraz uczniowie i pracownicy Szkoły.
Po oficjalnym powitaniu zebranych przez dyrektora p. Krzysztofa Litkę i odśpiewaniu hymnu Szkoły głos zabrali: burmistrz p. Paweł Marchela; wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Jolanta Roguska, która przekazała życzenia i gratulacje również w imieniu p. Wicemarszałek Senatu RP p. Marii Koc oraz Rady Miejskiej Węgrowa; starosta p. Ewa Besztak, która na ręce p. Dyrektora przekazała okolicznościowy list gratulacyjny oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Marchela. W swoich przemówieniach Goście odwołali się do wspomnień, gratulowali jubileuszu oraz życzyli nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Jubileusz był okazją do zapoznania z historią szkoły, którą w autorskiej prezentacji przedstawił uczeń klasy VIII b – Szymon Małyska.
Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów oraz występ nauczycielek, które zaśpiewały pieśń „Gaudeamus igitur”.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się okolicznościowa wystawa zdjęć oraz kroniki Szkoły.
Jak przystało na jubileusz był też tort, a nawet 3 J. zdjęcia1>>>     zdjęcia2>>>
Danuta Chylińska

Zjazd Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

W dniach 09-10 X 2019r.  Jasna Góra gościła po raz XIX  uczniów szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Tradycją naszej szkoły stało się już październikowe „pielgrzymowanie” na spotkanie  z wielką rodziną szkół noszących zaszczytne imię naszego Wielkiego Świętego: Papieża Jana Pawła II.
Wyjątkowym duchowym przeżyciem pierwszego dnia pobytu o godz. 21 było uczestnictwo  w Apelu Jasnogórskim. Jako jedyny poczet sztandarowy mieliśmy zaszczyt modlić się przed samym cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.
Corocznie Jasna Góra gromadzi setki szkół i tysiące uczestników. Podobnie było w tym roku. W kulminacyjnym momencie, na uroczystej Mszy Św. na Jasnogórskich  Błoniach powiewało ponad 400 sztandarów szkół z całej Polski. Wspólnie modliło się i świętowało około 10 tys. uczestników. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „Wstańcie - chodźmy”. Miało szczególny charakter, ponieważ nawiązywało do dwóch jubileuszy: 100 rocznicy urodzin i 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Było dobrą okazją do przypomnienia sobie swoistego „testamentu” pozostawionego młodym przez naszego Ojca Św. Zawsze w swoim nauczaniu zachęcał młodzież do kierowani a się w życiu wartościami chrześcijańskimi, dostrzegania drugiego człowieka, do pracy, wytrwałości, odwagi.
W trakcie pobytu w Częstochowie zwiedziliśmy ciekawą, multimedialną wystawę „Śladami Jezusa” oraz Skarbiec.
Należy podkreślić, że nasz poczet sztandarowy dzięki charakterystycznym strojom przyciągał uwagę innych i robił na nich wrażenie. Niektórzy nam ich zazdrościli!
Do zobaczenia na pielgrzymkowym szlaku za rok! zdjęcia>>>
Tekst: Barbara Czapska
Zdjęcia: ks. Sylwester Grzeszczuk

14 października 2019r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.
W tym dniu dyżur pełni świetlica szkolna.

W dniu 09.10.2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem młodego pokolenia Tomaszem Sobanią, który nauczył się godzić pisanie książek z obowiązkami w szkole.
Po latach pracy w wieku 19 lat mógł się pochwalić dwoma wydanymi pozycjami książkowymi. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy VII c i VIII b.  Młodzież z zainteresowaniem słuchała młodego twórcy, który zachęcał ich aby pod żadnym pozorem nie rezygnowali z rozwijania swoich talentów. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska, Joanna Zawadzka

FLUORYZACJA

W ramach działań profilaktycznych- przeciw próchnicy  dnia 23.09.19r, uczniowie klas I uczestniczyli w pierwszej szkolnej fluoryzacji .Na początku zajęć pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej i zasad fluoryzacji. Następnie przy użyciu rekwizytu sztucznej szczęki dzieci uczyły się prawidłowego mycia zębów , po czym przystąpiły do mycia własnego uzębienia. Akcja pod nadzorem pielęgniarki będzie odbywać się 6x w roku szkolnym w odstępach czasowych co 6 tygodni. zdjęcia>>>
Agata Tabor

Warsztaty historyczne ,,Zawołani po imieniu”

W dniu 8 października  w Węgrowskim Ośrodku Kultury, odbyły się warsztaty historyczne poświęcone pamięci Polaków ratujących Żydów w czasie II WŚ. W warsztatach udział wzięli uczniowie  klasy 8A pod opieką nauczyciela historii p. Radosława Łuszczyńskiego. Warsztaty przeprowadzili pracownicy wydziału edukacyjnego  Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Warszawie,  w ramach projektu  ,,Zawołani po imieniu” upamiętniającego  obywateli polskich zamordowanych za niesienie pomocy Żydom w czasie okupacji niemieckiej.   Organizatorem powyższego przedsięwzięcia było działające przy naszej szkole Węgrowskie Stowarzyszenie Inicjatyw społecznych Kreatywni '18. zdjęcia>>>
Radosław Łuszczyński


EKOEDUKACJA – WRĘCZENIE NAGRÓD

Na początku września Fundacja Nasza Ziemia oraz firma Siemens ogłosiły w szkole ekologiczny konkurs plastyczny. Jego tematem przewodnim była ochrona lasów przed zaśmiecaniem przez człowieka. Dzieci z klas I-III narysowały rysunki odpowiadające wybranemu hasłu: „Las to nie śmietnik”, „Nie wywoź śmieci do lasu”, „Idziesz do lasu – swoje śmieci zabierz z powrotem”, zaś uczniowie klas IV-VIII mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej lub multimedialnej na temat „Las naszym dziedzictwem – zostawmy go czystym dla następnych pokoleń”.
1 października 2019r. w gabinecie dyrektora szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom.
W kategorii klas I-III:
I miejsce otrzymał uczeń klasy IIIa – Dawid Buśko,
II miejsce – uczennica klasy IIId, Wiktoria Majewska,
III miejsce – uczennica klasy Ic, Patrycja Rudnik,
wyróżnienie - uczennica klasy IIc, Julia Tkaczyk.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce zdobyła uczennica klasy Ve, Oliwia Solka,
II miejsce – uczeń klasy VIa, Wiktor Tabor,
III miejsce – uczennica klasy Va, Anna Dulba – Kamińska,
wyróżnienie - uczennica klasy Va, Amelia Sitek.
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce zdobyła Natalia Budko vel Cieśluk, uczennica klasy VIIe.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w artystycznych zmaganiach. Niech największą nagrodą dla nas będzie czyste środowisko. zdjęcia>>>
Agnieszka Kowalczyk

WYJĄTKOWI GOŚCIE

We wrześniu w klasie II a rozmawialiśmy o stworzeniu świata. Dzieci dowiedziały się, że Bóg jest dobry, ponieważ wszystko, co stworzył jest dobre i piękne. Zrozumiały znaczenie słów: Stworzyciel i Wszechmogący. Uczniowie patrzyli na obrazy otaczającego nas świata, próbując zobaczyć jego piękno, odkryć Stwórcę i wyrazić swoją wdzięczność. Katecheza przebiegała w radosnej atmosferze. Radość pogłębiła się jeszcze bardziej, gdy do klasy weszła mama jednego z uczniów niosąca dwa pojemniki. Dzieci na własne oczy zobaczyły największe lądowe ślimaki świata. Dowiedziały się, że achatina to rodzaj afrykańskich, roślinożernych ślimaków, których muszla osiąga rozmiary 10-30 cm, a masa ciała 0,5 kg. Jaja tych ślimaków mają wygląd i wielkość jaj ptasich. Wrażeń było co niemiara. W modlitwie końcowej dziękowaliśmy za cały świat stworzony przez Boga i wszystkie żywe istoty. zdjęcia>>>
Wiesława Kuryłek

80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

27 września 2019 roku w naszej  szkole, już tradycyjnie, odbył się uroczysty apel z okazji 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie przedstawili dramatyczne momenty związane z II wojną światową i działalnością Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość była hołdem złożonym wszystkim żołnierzom polskiego podziemia, którzy przyczynili się do zachowania polskości oraz wiary w Polskę wolną i niepodległą. Swoją obecnością apel uświetnili: Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela,  żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego:  pan Wiesław Ratajski (Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii  Krajowej Koła Obwodu „Smoła” ), pan Bogdan Ilczuk i pani Zofia Wangrat., radni miasta Węgrowa(p.B.Gashi, J.Roguska, B.Jakubisiak, A.Grabek, H.Kowalczyk, R.Łuszczyński).
Apel przygotowała pani A. Zarzycka, p. A. Krawczykowska,  K. Pędzich,  I. Dąbrowska, E. Chojecka i D. Chylińska. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Zarzycka, Joanna Zawadzka

PAMIĘTAMY-LAPIDARIUM

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody 77. rocznicy zagłady węgrowskich Żydów, które zorganizowało Miasto Węgrów wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Węgrowskiej, współorganizatorami byli Węgrowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Kreatywni '18 ,Miejska Biblioteka Publiczne w Węgrowie i Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
Oficjalne uroczystości przy Lapidarium uświetnił występ uczniów naszej szkoły, zaśpiewali oni pieśni w języku hebrajskim i jidisz. Ich występ zachwycił Naczelnego Rabina Polski Michael Schudrich (uczniów przygotowała pani Agnieszka Krawczykowska).
Również wielu uczniów uczestniczyło w II część uroczystości -sesji historycznej, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. Po wygłoszeniu referatów wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Pamiętamy - Lapidarium".
Na zakończenie obejrzeliśmy spektakl „Pamięć i tożsamość” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Gadomskiej. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Zarzycka

OGŁOSZENIE – ZMIANA TERMINU SPOTKANIA RADY RODZICÓW

Dnia 25.09.2019 r. (środa) o godz. 16:30 w Sali Patrona III pawilon
odbędzie się spotkanie Rady Rodziców, na którym zostanie wybrane Prezydium.
Obecność obowiązkowa.
Serdecznie zapraszamy.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA PLAKAT PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH


REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „FLAGI  KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH”


EKOEDUKACJA

20 września 2019r. w naszej Szkole gościliśmy wolontariuszy Fundacji Nasza Ziemia. Celem spotkania było uświadomienie, jak ważne jest powtórne wykorzystanie odpadów. Obecni na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, czym jest recykling i jak prawidłowo należy segregować odpady.
W celu podniesienia świadomości ekologicznej oraz wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za środowisko Fundacja, dla uczniów naszej Szkoły, ogłosiła  konkursy.
Klasy I – III mogły wykonać rysunek odpowiadający na jedno z haseł:
- „Las to nie śmietnik”
- „Nie wywoź śmieci do lasu”
- „Idziesz do lasu – swoje śmieci zabierz z powrotem”
Klasy IV – VIII mogły wykonać pracę plastyczną lub multimedialną odpowiadającą na hasło:
„Las naszym dziedzictwem – zostawimy go czystym dla następnych pokoleń”
Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września 2019r.
Laureatom konkursu nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach wiekowych:
Kategoria 1: klasy I – III
Kategoria 2: klasy IV – VI
Kategoria 3: klasy VII – VIII
Mamy nadzieję, że wzrosła świadomość uczniów i będą tak postępować, by środowisko, w którym żyjemy, było czystsze i zdrowsze. zdjęcia>>>
Danuta Chylińska, Agnieszka Kowalczyk, Edyta Doktorska-Rafałek

Bezpieczna droga do szkoły

11 września  bieżącego roku  w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz działań profilaktycznych „Kierowco, nie polujesz na zebrach” uczniowie  klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Węgrowie - podinspektorem Krzysztofem Gromkiem, z aspirantem Grzegorzem Zdzieborskim, sierżantem Mateuszem Wielgoszem oraz Komendantem Straży Miejskiej – panem Piotrem Kocem.
Podczas spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach pieszo oraz na rowerze. Odświeżyły sobie znajomość zasad prawidłowego segregowania śmieci. Komendant Straży Miejskiej wręczył uczestnikom spotkania pamiątkowe plany lekcji i odblaski, które umieszczone zostały na szkolnych plecakach. Następnie uczniowie wyszli przed szkołę i pod okiem fachowców uczyli się prawidłowo przechodzić przez jezdnię na drugą stronę. zdjęcia>>>
Tekst i zdjęcia: Iwona Dąbrowska, Dorota Snopczyńska, Magdalena Pietruczanis, Zofia Szczęsna

Pachnie siano, koniczyna,
Babie lato z wiatrem leci...
A ja wrzesień list zaczynam,
Ciepły list do wszystkich dzieci.
Chcę wam życzyć na początek,
By nauka szła jak z płatka,
Żeby tyle było piątek,
Ile pszczół na polnych kwiatkach.
(Jowita Korzeniewska „Wrzesień”)
2 września 2019 roku,  uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły na  inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Węgrowa - pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa – pani Halina Ulińska, proboszcz parafii rzymsko – katolickiej pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy i św. Piotra z Alkantary - ksiądz kanonik Romuald Kosk, proboszcz parafii ewangelicko – augsburskiej pod wezwaniem Świętej Trójcy - ksiądz Paweł Szwedo, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych - pan Hubert Kowalewski, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Marchela, rodzice oraz przedstawiciele mediów.
Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem i kwitnącym wrzosem. Nie zawsze jednak tak było. Był taki wrzesień, kiedy polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Rozpoczęła się II wojna światowa, której 80.rocznicę wybuchu obchodziliśmy w tym roku. Symboliczną minutą ciszy uczczono ofiary II wojny światowej.
Na zakończenie pierwszy dzwonek obwieścił rozpoczęcie roku szkolnego i zaprosił uczniów na spotkania z wychowawcami w klasach. zdjęcia>>>
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Agnieszka Zarzycka, Agnieszka Krawczykowska, Magdalena Kobylińska.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
dla uczniów klas I – VIII oraz oddziału przedszkolnego
odbędzie się dnia 2 września 2019r. (poniedziałek) o godz. 9.00.
Uroczystość będzie mieć miejsce na placu przed szkołą, a w przypadku deszczu – w hali sportowej.
Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego zostanie odprawiona w Klasztorze o godz. 8.00.

 Serdecznie zapraszamy.


OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie informuje, że w dniach od 02.09.2019 r. do 13.09.2019 r.
prowadzone będą zapisy uczniów klas I do świetlicy na rok szkolny 2019/2020.

Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy można odebrać u wychowawców świetlicy lub pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka świetlica).
Wypełnione wnioski należy złożyć u wychowawców świetlicy.

Dnia 16.08.2019 r. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie będzie nieczynna.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW ROK SZKOLNY 2019/2020

Wyprawka pierwszaka
rok szkolny 2019/2020

Wyprawka do oddziału "0"