ARCHIWUM 2012 - 2013

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

27 czerwca  szóstoklasiści pożegnali mury naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się  polonezem w wykonaniu  najstarszych klas. Uczniowie, którzy osiągnęli  najlepsze wyniki w nauce i sporcie zostali wyróżnieni srebrnymi tarczami i nagrodami rzeczowymi. Wydarzenie  uświetnili zaproszeni goście i rodzice wychowanków. Następnego dnia  (28 czerwca) rok szkolny 2012/2013 pożegnali pozostali uczniowie. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. zdjęcia>>>

POWIEW WAKACJI

W dniach 24-25.06. członkowie szkolnego koła  modelarsko-żeglarskiego "Zęza" odbyli szkolenie wodniackie nad zalewem w Węgrowie. Nauka wiosłowania, żeglowania a nawet pływania motorowego dała możliwość poczucia wakacyjnej przygody. Zajęcia prowadzili panowie Wojciech Dunaj i Artur Zdanowski. zdjęcia>>>
Wojciech Dunaj

NOWI LAUREACI KONKURSU!

Dnia 25 czerwca uczniowie naszej szkoły Julia Gajewska z kl. III B i Kacper Gierłowski z kl. III F, wzięli udział w podsumowaniu Diecezjalnego Międzyszkolnego Konkursu „Populus Tuus - Hereditas Tua” – „ Lud Twój – dziedzictwem Twoim”. Konkurs ogłoszony został z okazji jubileuszu 50 lecia kapłaństwa i 75 lecia urodzin biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kosowie Lackim.
Spośród 103 uczniów z 31 szkół, którzy nadesłali swoje prace Julia Gajewska zajęła II miejsce, a Kacper Gierłowski otrzymał wyróżnienie. Nagrody wręczał sam bohater konkursu ks. Biskup Antoni Dydycz. Wyróżnione prace znalazły miejsce na wystawie pokonkursowej i w książeczce wydanej z tej okazji.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
s. Katarzyna Chmielnicka

ZAPACH WAKACJI

Dnia 24 czerwca 2013r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony zbliżającym się wakacjom. Uczniowie z klasy III e  zachęcali swoich kolegów do aktywnego wypoczynku, a także przypomnieli, jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje. Inscenizacja i zaprezentowane piosenki wprowadziły widzów w wesoły, letni nastrój. Na uroczystości pani wicedyrektor Alina Zalewska nagrodziła też laureatów licznych konkursów, organizowanych w naszej szkole. zdjęcia>>>
Urszula Kalata

WYSTĘP W PRZEDSZKOLU ŚW. ANTONIEGO

14 czerwca Grupa Teatralna BAJ dała kolejny występ. Tym razem naszą widownią były Panie i Przedszkolaki z Przedszkola Św. Antoniego. Zaprezentowane przez nas przedstawienie "Dwa światy", którego bohaterami są pieski i kotki, bardzo spodobało się młodym widzom. Zdjęcia na naszej stronie internetowej >>>

Danuta Chylińska


PANI MAŁGORZATA KONOPIŃSKA NASZYM PRZEDSTAWICIELEM W BRUKSELI

W polskiej szkole ważną rolę odgrywa edukacja europejska, której głównym celem jest poznanie geografii, historii i kultury państw członkowskich oraz podstaw funkcjonowania instytucji unijnych. Pragniemy dobrze przygotować naszych uczniów do życia we współczesnym świecie, aby byli otwarci na inne kultury oraz znali wkład Polski w rozwój Europy. W naszej szkole od 2002 r. istnieje Szkolny Klub Europejski Eurolandia, który prezentował swoje osiągnięcia na wielu powiatowych konferencjach, poświęconych Unii Europejskiej oraz brał udział w  licznych konkursach o tematyce unijnej. Od 2002 r. jestem opiekunem klubu, a za zaangażowanie i aktywną działalność zostałam zaproszona na wyjazd studyjny do Brukseli, zorganizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Celem wizyty było przybliżenie działania UE, funkcjonowania instytucji unijnych i poznanie programów dotyczących różnych sfer życia obywateli Europy.
Wyjazd studyjny do Brukseli odbył się w dniach 11-12-13 czerwca 2013 roku. Wzięło  w nim udział 20 nauczycieli – opiekunów SKE z całej Polski. Opiekunem grupy była p. Ewa Modzelewska z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej.
Pierwszego dnia odbyło się seminarium przedwyjazdowe w Warszawie, w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, którego dyrektor pani Ewa Synowiec serdecznie powitała nauczycieli z różnych regionów naszego kraju. Następnie p. Rafał Rudnicki, Szef Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej opowiedział o działalności Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz zaprezentował ofertę Punktu Informacyjnego UE.
Kolejne prezentacje dotyczyły programu Euroscola oraz eTwiningu. Spotkanie zakończyły wystąpienia nauczycieli, którzy w ciekawy sposób mówili o swoich działaniach na rzecz edukacji europejskiej, dzielili się pomysłami i doświadczeniem. Następnie wraz ze wszystkimi uczestnikami wyjazdu studyjnego udaliśmy się na lotnisko. Po przylocie do Brukseli i zakwaterowaniu w hotelu, wybraliśmy się na zwiedzanie miasta.
W dniu 12 czerwca grupa wzięła udział w spotkaniach w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Pan Filip Zoń, prelegent z ramienia Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji opowiedział o roli i funkcjonowaniu KE, pan Dominik Sobczak z Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych przedstawił politykę UE dotyczącą dofinansowania prac badawczych, a pani Jolanta Świątkowska z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej omówiła politykę spójności KE. Po lunchu udaliśmy się do Parlamentu Europejskiego. Grupa z zainteresowaniem wysłuchała p. Michała Czaplickiego, który w oryginalny sposób omówił rolę i pracę Parlamentu Europejskiego. Następnie wszyscy przeszli do Parlamentarium – muzeum UE. Znajdujące się tutaj wystawy obejmują interaktywną podróż po Europie, magiczną trójwymiarową mapę świetlną kontynentu, ścianę z wiadomościami wideo o historii UE i twórcach zjednoczonej Europy. W Sali ,,Życie codzienne” w serii krótkich filmów można wysłuchać historii 54 obywateli Europy o tym, jak UE wpływa na ich życie i pracę zawodową. Pierwszy dzień wizyty zakończyła uroczysta kolacja w restauracji Chez Leon, która słynie z owoców morza.
W czwartek, 13 czerwca udaliśmy się do Komisji Europejskiej, by zapoznać się z pracą tłumaczy w UE. Spotkanie z p. Dorotą Nofską- Sierant z Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Ustnych spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, gdyż dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca tłumacza. Prelegentka udzieliła nam wskazówek, jak przygotować się do publicznych wystąpień, aby przekaz był zrozumiały dla odbiorcy. Z kolei program Europe Direct przedstawiła p. Sylwia Żywiecka-Wygralak z DG ds. Komunikacji. Po uroczystym obiedzie odbyło się spotkanie z młodym stażystą Maciejem Dzikiem, który opowiedział o stażu w KE. Wizyta zakończyła się spotkaniem z p. Grzegorzem Radziejewskim, członkiem gabinetu Komisarza Janusza Lewandowskiego. Następnie grupa udała się na lotnisko i w godzinach wieczornych wylądowaliśmy na Okęciu w Warszawie.
Mam nadzieję, że wykorzystam zdobytą wiedzę w pracy z dziećmi w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego, a nasza szkoła stanie się liderem edukacji europejskiej. zdjęcia>>>
Małgorzata Konopińska

KONKURS „MAGICZNE ZWIERCIADŁO” ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 6 czerwca 2013r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie, podczas  spotkania z Rafałem Lasotą – autorem książek dla dzieci,  nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego. Zadaniem uczestników było samodzielne napisanie dalszego ciągu bajki „Magiczne Zwierciadło”, którą  zapoczątkował pan R. Lasota. Jest to historia dwóch węgrowskich chłopców, których zainteresowała  legenda o zwierciadle Twardowskiego.
Na konkurs napłynęło około 100 prac z całego powiatu. I miejsce zajęła  IZABELA CZARNOCKA z klasy IIIf. Opowiadanie laureatki, jej nazwisko oraz nazwa naszej szkoły zostały umieszczone w książce w/w autora pt.: „Roześmiane cienie”.
Na uwagę zasługują również trzy wyróżnienia, które otrzymali Szymon Małyska z klasy Ib oraz  Angelika Kuśmierczyk i Sebastian Skórka z klasy IIIc.
Laureatce i wyróżnionym SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Dorota Godlewska

DZIEŃ SPORTU

W poniedziałek 03.06.2013 roku , w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Monika Demczuk – dyrektor szkoły. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy czwarte, klasy piąte, klasy szóste. Łącznie wystartowało 14 drużyn, które zmagały się w następujących konkurencjach:
• Tor wielozadaniowy;
• Bieg z piłeczką tenisową;
• Bieg w workach:
• Bieg w parach z piłką;
• Rowerowy tor przeszkód.
Klasyfikacja końcowa
Klasy czwarte
I miejsce - klasa IVA
II miejsce – klasa IVD
III miejsce – klasa IVC
IV miejsce – klasa IVE
V miejsce – klasa IVB
Klasy piąte
I miejsce – klasa VA
I miejsce - klasa VE
III miejsce – klasa VD
IV miejsce – klasa VC
Klasy szóste
I miejsce – klasa VIA
II miejsce – klasa VIE
III miejsce – klasa VID
IV miejsce – klasa VIC
V miejsce – klasa VIF
zdjęcia>>>    
Paweł Szczepanik

XV MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W dniach 30.05-02.06.2013r. w Teresinie pod Sochaczewem odbył się turniej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju wystartowało 9 zespołów z województwa mazowieckiego. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem naszej drużyny, która po bardzo dobrym meczu o trzecie miejsce pokonała faworyzowany zespół z Radomia 14:11.Jest to pierwszy medal w historii zdobyty dla naszej szkoły w piłce ręcznej na Igrzyskach. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Piotrowski, Mateusz Mazurek, Bartosz Kuć, Jakub Grzymała, Damian Lipski, Adrian Goduń, Adam Antoński, Łukasz Mazurek, Krystian Jackowski ,Michał Dobosz, Kamil Karaban, Mikołaj Sobotka, Jakub Boguszewski, Michał Ufnal. Trenerem jest Paweł Kuć. Gratulujemy! zdjęcia>>>
Paweł Szczepanik

PREMIERA "TAJEMNICZEGO OGRODU..."

23 maja w WOK-u odbyła się premiera przedstawienia „Tajemniczy ogród – 10 lat później”. Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy – p. Danuta Chylińska. Akompaniament – p. Barbara Rostek Śladowska.
Obsada: Mary – Zuzanna Tomasiuk,  Anna (przyjaciółka Mary) – Izabela Kułak, Dick– Hubert Todorski, pokojówka Marta – Natalia Mućk, ogrodnik Ben – Miłosz Gątarz, lord Archibald – Aleksandra Wikieł, Colin – Weronika Wołynko, Keit(bliska przyjaciółka Colina, tak jak on studentka medycyny) – Sandra Przesmycka, Emily (niepełnosprawna dziewczynka, której Colin podarował swój wózek inwalidzki)- Dominika Boruc, matka Emily – Julia Zalewska, Dorothy (siostra Emily) – Kinga Marchela.
Przedstawienie zostało bardzo dobrze przyjęte przez publiczność. Wysoko oceniona została gra  aktorów i barwna scenografia. Więcej na stronie internetowej Grupy Teatralnej BAJ. >>>
Danuta Chylińska

DZIEŃ PATRONA 2013

Dnia  17.05.2013r. o godz. 9.50 w holu naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona, obchodzony w rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Dzień Patrona to największe  święto naszej szkoły. To czas na podsumowanie pracy, poszukiwanie nowych rozwiązań, odpowiedzi na pytania, jakie niesie codzienne życie społeczności szkolnej. To zwrócenie uwagi na problemy młodych ludzi, ale również na potrzebę rozwoju nauczycieli,  ich kłopoty i troski.  Nauczanie Jana Pawła II niesie wiele rozwiązań, które służą budowaniu wspólnoty szkolnej, wychowaniu młodego pokolenia i umacnianiu autorytetu nauczyciela.
Dnia  17.05.2013r. o godz. 9.50 w holu naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona, obchodzony w rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Na  wstępie p. dyrektor Monika Demczuk przywitała nauczycieli, uczniów oraz przybyłych gości: Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Małgorzatę Piórkowską, Dziekana Dekanatu Węgrowskiego ks. prałata Leszka Gardzińskiego, proboszcza parafii św. Piotra z Alkantary i Antoniego z Padwy ks. kanonika dr Romualda Koska oraz przedstawiciela Wydziału spraw społecznych p. Piotra Szaniawskiego.  W Swoim wystąpieniu p. dyrektor przypomniała historie szkoły jednocześnie odnosząc się do nauki Patrona.
W dalszej kolejności uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. „Błogosławiony Jan Paweł II – Świadek wiary, nadziei i miłości”  przygotowany przez p. Wiesławę Kuryłek i ks. Radosława Żukowskiego. O oprawę muzyczna zadbał chór szkolny pod kierunkiem p. Barbary Rostek – Śladowskiej.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście składając gratulacje i życzenia z okazji tak doniosłego święta  naszej szkoły. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Małgorzata Piórkowka przekazała szkole 44 tomy „ Wielkiej encyklopedii Jana Pawła II”
Na zakończenie wręczono nagrody laureatom szkolnych konkursów: „ Wiedzy  o Janie Pawle II” i  recytatorskiego „ Pamięci Jana Pawła II”. zdjęcia>>>

Ks. Radosław Żukowski  


PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 16  maja 2013 roku naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z Przedszkola nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie.  Dzieci zwiedziły szkołę. W pracowni  języka angielskiego obejrzały przygotowaną przez p. Agnieszkę Książek i uczniów klasy I b inscenizację, dotyczącą prawidłowych  nawyków żywieniowych pt. „Owoce i warzywa jemy, więc zdrowo żyjemy”.  Przedstawienie obejrzały wcześniej „zerówki” szkolne. zdjęcia>>>
Magdalena Pietruczanis

"CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE"

aj i czerwiec to miesiące każdego roku szkolnego, kiedy to uczniowie  niemal wszystkich klas wyjeżdżają na wycieczki szkolne jedno i kilkudniowe. Uczniowie klasy IVc i IVd  pod opieką p. B. Jakubisiak, p. A. Zarzyckiej, p. A. Adamczuk i p. M. Konopińskiej, w bieżącym roku wybrali się  na dwudniową wycieczkę do „Grodu Foluszek”, Golubia Dobrzynia i Torunia.
W Ośrodku  Edukacji Historycznej  „Gród Foluszek"  uczniowie przebrani w stroje z epoki , poznawali tajniki dawnego życia uczestnicząc w zajęciach, które, oprócz ładunku wiedzy teoretycznej, były  spotkaniem  z żywą historią w ramach specjalnie przygotowanego do tego celu grodziska. Spotkanie z archeologiem i historykiem regionalnym przybliżyły uczniom średniowieczne dzieje, legendy i obyczaje regionu. Pierwsze lekcje fechtunku w walce na kije , posługiwanie się  mieczem, łukiem czy kuszą pozwoliły uczniom poznać tajniki władania bronią, przy okazji mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze. Kolejnym punktem wycieczki było  zwiedzanie  dawnej twierdzy krzyżackiej w  Golubiu Dobrzyniu.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Toruń. Zobaczyliśmy  Ratusz Staromiejski , który jest jednym  z największych ceglanych budynków tego typu w Europie ,Bramę Mostową  zbudowaną w 1432 roku, Bramę Klasztorną, nazywana również Bramą św. Ducha, Bramę Żeglarską, Katedrę Świętych Janów, Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę , mury obronne, Pomnik Flisaka i Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy tajniki wyrobu pierników. zdjęcia>>>
Agnieszka Zarzycka

WYCIECZKI

W kwietniu i w maju br. uczniowie klas piątych zwiedzali zespół poreformacki z kościołem i klasztorem a uczniowie klas szóstych – Bazylikę Mniejszą. Celem tych wycieczek edukacyjnych było dokładne poznanie niezwykłych zabytków, które pozostawił nam w spadku wiek  XVI i XVII.W ciekawy i przystępny sposób opowiadali o nich panowie: Jan Mielniczek i Marek Sobisz.
Wszystko, co nam pozostawiła przeszłość, jest wyjątkowej klasy. Jako pierwsi przekonali się o tym uczniowie klas piątych, którzy podziwiali piękny zespół poreformacki z kościołem i klasztorem projektu Tylmana van Gamerena, wzniesiony przez Carla Ceroniego.
W ołtarzu głównym zwraca uwagę wspaniały Chrystus na krzyżu, dzieło znakomitego rzeźbiarza gdańskiego Andreasa Schlutera. Wielkie wrażenie wywarły na uczniach freski sławnego włoskiego malarza Michała Anioła Palloniego zdobiące wnętrze klasztoru oraz obrazy namalowane przez Jana Niezabitowskiego. Zwiedzający mieli również okazję zobaczyć nagrobek dawnego właściciela Węgrowa – Jana Dobrogosta Krasińskiego. Weszli też, za zgodą rodziców, do podziemi klasztornych, gdzie znajdują się trumny ofiar jednej z epidemii, która dotknęła mieszkańców naszego miasta.
Uczniowie klas szóstych natomiast zwiedzali Bazylikę Mniejszą .Również oni byli pod wrażeniem kunsztu malarskiego Michała Anioła Palloniego. Podziwiali nie tylko piękne freski, ale też wspaniałe obrazy artysty. Na dłużej zatrzymali się przy portrecie Jana Dobrogosta Krasińskiego. Fundator Węgrowa zwrócony jest w lewą stronę, spogląda jednak na nas, a ruchem prawej dłoni wskazuje odsłonięte okno z widokiem na rynek węgrowski, kościół farny, ratusz..
Nie mogło się oczywiście obejść bez wizyty w zakrystii, gdzie uczniowie zobaczyli słynne XVI – wieczne zwierciadło zwane Lustrem Twardowskiego, z którym wiążą się najbardziej znane legendy Węgrowa.
Młodzież była bardzo zadowolona z takiej formy poznania zabytków naszego miasta i doceniła ich znaczenie dla współczesnych. Dlatego też zwiedzanie klasztoru i bazyliki wejdzie na stałe do kalendarza naszej szkoły. zdjęcia>>>
Bożena Sakowska
Zatwierdziła: Agnieszka Komorowska

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MATMIX 2013” ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs odbył się 14 maja 2013 r.  Wzięło w nim udział 18 uczniów klas trzecich uczących się w naszej szkole. Test zawierał 23 zadania konkursowe, za które uczniowie mogli otrzymać 23 punkty.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Gołębiewski Bartłomiej  kl. IIIf - 22 pkt.
Żurawicki Jakub kl. IIIc – 22 pkt.
II miejsce: Kuśmierczyk Angelika kl. IIIc – 21pkt.
III miejsce: Frączek Aleksandra kl. IIIa – 20 pkt.
Gratuluję zwycięzcom!
Wręczenie nagród książkowych na najbliższym apelu.
Ewa Niegowska

KONKURS IM. K. MAKUSZYŃSKIEGO

W dniu 13.05.2013 w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Wzięło w nich udział 17 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się następujące osoby:
1.Zofia Czerska kl. IIb
2.Szymon Małyska kl. I b
3.Martyna Trendziuk kl. Ib
 Dnia 24.05.2013 w Węgrowskim Ośrodku Kultury przeprowadzono eliminacje powiatowe. Uczennica Zofia Czerska zajęła I miejsce w kategorii klas I-III i będzie reprezentować  naszą szkołę podczas XXX Finału Konkursu Recytatorskiego  dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Finał odbędzie się 5.06.2013 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
Bożena Sakowska  
Zatwierdziła: Agnieszka Komorowska

WIZYTA W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ

Dnia 13 V 2013 roku uczniowie klasy IV A udali się z wizytą do Przychodni Weterynaryjnej. Dzieci zapoznały się z trudną i ciekawą pracą weterynarza.
Barbara Ruta

SZLAKIEM ORLICH GNIAZD

Nasza przygoda zaczyna się około 152 miliony lat temu, kiedy ciepłe morze jurajskie ustąpiło z terenów współczesnej Polski, pozostawiając osady wapienne i sól  (Wieliczka)Przez kolejne wieki woda opadowa i zlodowacenia ukształtowały piękny i niepowtarzalny krajobraz Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Liczne ostańce oraz jaskinie krasowe, zamieszkiwane przez wymarłe gatunki zwierząt i człowieka pierwotnego ,są dziś obiektem eksploracji i badań naukowych.  Ukształtowanie terenu sprawiło, że stał się on miejscem, na którym osiedlały się plemiona wchodzące w skład państwa polskiego. Powstawały tu zamki i warownie obronne umiejscawiane na wzniesieniach wokół Krakowa  (siedziby króla) . Dzisiaj to już historia warta przekazania następnym pokoleniom. I tak też się stało. Panie Barbara Nowotniak i Aneta Lachowska zorganizowały wycieczkę „Szlakiem Orlich Gniazd”. Dzieci z klas IV-VI naszej szkoły mogły podziwiać siedziby znamienitych rodów polskich, wkomponowane w okoliczne skały i pejzaż, poznawać historię i współczesność naszego kraju.
Specjalne podziękowania dla pilota naszej wycieczki Pana Wojciecha Wysokińskiego, Pana kierowcy Wojciecha Tempczyńskiego i Firmy GLOB - organizatora wspaniałej wyprawy. zdjęcia>>>
Artur Zdanowski

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2013 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie artystycznym, przygotowanym przez p. Zofię Szczęsną, Małgorzatę Konopińską i Barbarę Rostek – Śladowską, wzięli udział uczniowie klasy IIId, IVa i IVf. Zaprezentowany montaż słowno muzyczny pt. "Witaj, majowa jutrzenko." przypominał wszystkim o historycznych wydarzeniach z roku 1791. Uczniowie, przebrani w stroje z epoki, odgrywali scenki historyczne, zaś młodsze dzieci pięknie recytowały wiersze. Niezwykły nastrój wprowadziły pieśni patriotyczne. Ten sam program uświetnił obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w naszym mieście. zdjęcia>>>
Magdalena Pietruczanis

MISTRZOSTWA REGIONU SIEDLECKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

29.04.2013 w naszej szkole odbył się finał regionu siedleckiego w mini siatkówce dziewcząt. W finale wystartowało 6 szkół: SP Węgrów, SP2 Mińsk Mazowiecki, SP Sobolew, SP Mrozy, SP 5 Siedlce, SP 6 Siedlce. Zawody zakończyły się zwycięstwem naszych dziewcząt. Drużyna z Węgrowa odniosła komplet zwycięstw nie tracąc ani jednego seta. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Agata Styś, Monika Mroczek, Julita Szlendak, Paulina Krajewska, Daria Zamaro, Aleksandra Plewka, Magdalena Piasecka, Zuzanna Oprządek, Olga Zawistowska, Karolina Śledziewska. Gratulujemy dziewczętom !!! zdjęcia>>>
Paweł Szczepanik

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Data 22 kwietnia nieodłącznie kojarzy się z Dniem Ziemi, który w Polsce obchodzony jest od 1980r. po to, by zwrócić uwagę na problemy związane z planetą, na której mieszkamy. W naszej szkole, dnia 23 kwietnia 2013r., odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IIIc oraz nauczycielki Dorotę Godlewską i Agnieszkę Kowalczyk. Dzieci zaprosiły swoich kolegów i koleżanki do udziału w przygodzie, która nauczy rozsądnego korzystania z zasobów Ziemi i dbania o nie. Zaprezentowały eko–baśń pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”, a także przekazały kilka rad jak zostać przyjacielem naszej planety. zdjęcia>>>
Agnieszka Kowalczyk

KONKURS „CUDA PANA JEZUSA WYRAZEM ZBAWCZEJ MIŁOŚCI”

W kwietniu, w naszej szkole, odbył się konkurs plastyczny zatytułowany "Cuda Pana Jezusa wyrazem zbawczej miłości", zorganizowany z okazji Roku Wiary. Prace laureatów wzięły udział w kolejnym etapie na szczeblu diecezjalnym. Jego organizatorami były: Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie oraz Zespół Szkół im. Heleny Mniszek w Sabniach.
Na konkurs wpłynęło 328 prac przygotowanych przez uczniów 62 szkół podstawowych i specjalnych z terenu województwa mazowieckiego i podlaskiego. Jury nagrodziło 35 prac w 7 kategoriach oraz wyróżniło 43 prace.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii uczniów kl. I-III Magdalena Piasecka z kl. IIIf zajęła II miejsce.
Wyróżnienia zdobyli :
Wojciech Joniuk z kl. II a
Antonina Bieńkowska z kl. III b
W kategorii nauczycieli s. Katarzyna Chmielnicka zdobyła I miejsce za konspekt lekcji.
W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył Biskup drohiczyński Antoni Dydycz, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Białymstoku - wicekurator Wiesława Ćwiklińska i Delegatury Kuratorium Mazowieckiego w Siedlcach - wicedyrektor Sylwia Osipiuk, którzy objęli konkurs honorowym patronatem. Obecni byli także: proboszcz parafii Grodzisk ks. kan. Antoni Sieczkiewicz, inni duszpasterze, siostry zakonne i katecheci, którzy przybyli wraz z dziećmi nagrodzonymi w konkursie.
Nagrody dla laureatów szkolnego etapu ufundował ks. Proboszcz parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. kan. Romuald Kosk.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce
-        Maja Czajkowska kl. III b
II miejsce
-        Weronika Grabarczyk kl. Id
-        Anna Niszcz kl. III b
III miejsce
-        Grzegorz Tabor kl. II a
-        Karol Mieszało kl. II a
Wyróżnienia:
Maciej Lipka II a, Klaudia Sekuła II c, Zalewska Aleksandra II c, Gabriela Adamczuk III b, Kinga Urban II c, Julia Gajewska III b, Maja Dejnarowicz II d, Malwina Kowalczyk II c, Julia Borowa II b, Weronika Pogorzelska II c, Paulina Drzewiecka III b, Natalia Wróbel II c, Julia Gzocha II b.
 Konkurs zorganizowała i przeprowadziła s. Katarzyna Chmielnicka z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!!! zdjęcia>>>
Magdalena Pietruczanis

AUTOCHODZIK W NASZEJ SZKOLE

W ramach wychowania komunikacyjnego uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w cyklu zajęć na temat bezpiecznego zachowania się na ulicy. Bardzo pomocny w tych zajęciach okazał się zestaw edukacyjny „Autochodzik” wypożyczony przez naszą szkołę z WORD z Siedlec. Jest on dostosowany do percepcji dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3. Składa się ze 102 miękkich i bezpiecznych elementów. W jego skład wchodzą dwa samochody osobowe, autobus, znaki drogowe, sygnalizatory, słupki, zebry, strzałki i pachołki mieszczące się w przenośnej torbie, która po rozpakowaniu tworzy namiot „stację paliwową”. Dla ułatwienia przygotowania i prowadzenia zajęć dołączone zostały 3 płyty CD: - instrukcja montażu, - scenariusze zajęć,- odgłosy ulicy. Według WORD jest to najlepszy program edukacyjny z zakresu nauki dzieci o bezpieczeństwie w ruchu ulicznym.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach z udziałem „Autochodzika”. Nauczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Tak urozmaicone zajęcia na długo pozostaną w ich pamięci. zdjęcia>>>
Tekst/foto: M. Korzeniewska

Powtórka z ...

11 kwietnia hol szkolny po raz kolejny zamieniliśmy w teatr. Nauczycielom i uczniom, którzy nie mogli uczestniczyć w V Szkolnych obchodach Dnia Teatru, zaprezentowaliśmy dwa przedstawienia: „Bajkowe perypetia” i „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”. Tym razem rolę Czerwonego Kapturka grała Iza, która nie mogła występować w przedstawieniu premierowym, a w rolę Śpiącej Królewny wcieliła się Zuzia – było to zastępstwo za nieobecną koleżankę. Konferansjerkę poprowadziła Amelka Kamińska. Każde z wystawianych przedstawień nagrodzone zostało siarczystymi brawami. Sprawiło nam to wielką przyjemność. Zdjęcia na naszej stronie internetowej >>>
Danuta Chylińska 

TURNIEJ BRD

W dniach 9-10.04 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W załączeniu krótki film z drugiego dnia w którym rywalizowali gimnazjaliści.
Cyrkowych wręcz umiejętności jazdy rowerem wielu może tylko pozazdrościć... film>>>
Wojciech Dunaj

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pt. „Spotkanie z książką”. Celem zajęć było propagowanie czytelnictwa oraz literatury dziecięcej. Dzieci poznały bibliotekę szkolną oraz zaznajomiły się z twórcami książki. Wytypowali swoją ulubioną książkę przyczepiając jej tytuł na drzewku. Wśród  uczniów klas pierwszych najpopularniejszą książką okazał się „Kot w butach”. Na koniec dzieci obejrzały teatrzyk pt. „W książkowej krainie” przygotowany przez czwartoklasistów. zdjęcia>>>

Bożena Sakowska


SUKCES MŁODYCH SZACHISTÓW

W marcu uczniowie naszej Szkoły brali udział w VI Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.
W zawodach wzięło udział 115 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa mazowieckiego.
Rozegrane zostały trzy turnieje systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund po 15 minut z podziałem na poszczególne typy szkół: gimnazjum, szkoła podstawowa (IV-VI), szkoła podstawowa (I-III).
Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była klasyfikacja drużynowa.
Tutaj miłą niespodziankę sprawili uczniowie klas III, którzy wywalczyli dla naszej Szkoły miejsce na podium. Dominik Nasiłowski, Dawid Pietruczanis i Jakub Żurawicki zajęli III miejsce. Chłopcy uczą się królewskiej gry pod skrzydłami Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides”.

Magdalena Pietruczanis


DNI TEATRU SZKOLNEGO

W środę uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podziwiać występy teatralne grupy BAJ, prowadzonej przez Panią Danutę Chylińską oraz przedstawienie przygotowane przez samorząd uczniowski pod tytułem „Z wizytą w Wielkiej Brytanii”. Teatrzyk Baj zaprezentował nowatorską aranżację popularnych i znanych bajek. Niezwykle dynamiczna akcja i przeplatające się wątki trzymały w napięciu widownię.
Kolejny spektakl to przygotowana przez Panie Hannę Czarnacką i Agnieszkę Krawczykowską lekcja „Z wizytą w Wielkiej Brytanii”. Młodzi aktorzy zaprezentowali historię, kulturę i sztukę Anglii. W lekkiej, wesołej atmosferze widzowie przebyli wieki od Szekspira do Beatlesów. Bartłomiej Sitek zaśpiewał solo utwór słynnego zespołu. Nie zabrakło oczywiście Rodziny Królewskiej oraz skeczy o „oszczędnych Szkotach”. O oprawę muzyczną spektakli zadbała jak zwykle perfekcyjna wirtuozka fortepianu Pani Barbara Rostek-Śladowska. BAJ>>>     Z wizytą w Wielkiej Brytanii>>>
Artur Zdanowski

WYSTĘP W SZKOLE

20 marca hol szkolny zamieniliśmy w salę teatralną. Przed występem opiekunka Grupy Teatralne BAJ wyjaśniła publiczności (uczniom klas 0 – III) znaczenie niektórych terminów teatralnych, np.: reżyser, scenografia, rekwizyt, scenariusz, kostium, itp.), a Ola Wikieł przypomniała zasady właściwego zachowania się w teatrze, kinie czy operze.
Po zaprezentowaniu przedstawienia „Dwa światy”, do którego scenariusz napisała opiekunka Grupy i udzieleniu wskazówek na temat właściwej opieki nad zwierzętami, odbyła się rozmowa z publicznością. Młodzi widzowie wymyślali inne tytuły dla zaprezentowanego przez nas przedstawienia. Wiele propozycji było bardzo trafnych. Zdjęcia i film na naszej stronie internetowej >>>
Danuta Chylińska

SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 19. 03. 2013 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami policji na temat bezpieczeństwa w drodze    do szkoły. Udział w nim wzięły klasy czwarte  i piąte. Uczniowie, wspólnie z prowadzącym, przypominali jakie są przepisy dotyczące przechodzenia przez jezdnię, gdzie i w jaki sposób przez nią przejść, jakie zachowania są niedozwolone. Pan policjant przypomniał także o konieczności zapinania pasów podczas jazdy do szkoły oraz ostrożnym wysiadaniu z samochodu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, ładnie wypowiadali się na poruszane tematy.
Barbara Ruta

TAM NAS JESZCZE NIE BYŁO...

Dotychczas nie występowaliśmy jeszcze w Przedszkolu nr 3 w Węgrowie. Nasz pierwszy występ odbył się 15 marca. Przedszkolakom zaprezentowaliśmy przedstawienie pt.  „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”. Aktorzy z radością przyjęli wiadomość o występie w tym Przedszkolu, ponieważ większość z nich do niego uczęszczała. Zdjęcia na naszej stronie >>>
Danuta Chylińska

KONKURS CZYTELNICZY

Dnia 13 marca odbył się drugi etap konkursu czytelniczego: "Umiejętność korzystania z wydawnictw informacyjnych", do którego przystąpiło 9 uczestników. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
1. Kacper Komuda kl. VI b - 27 pkt.
2. Julia Wąsowska kl. VI b  - 25 pkt.
3. Katarzyna Gołoś kl. VI e - 24 pkt.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział życząc sukcesów w nauce, laureatom zaś gratulujemy.
Joanna Zawadzka

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

Dnia 8 marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, święta przypadającego na dzień 10 marca (w tym dniu obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty). Uczniowie (klasy VI a, V d) - prezenterzy studia radiowego wraz z profesorem i magistrem (uczniami klasy VI d) z dużym poczuciem humoru przeprowadzili wnikliwą analizę kobiety. Zaprezentowane zostały również cechy "idealnej" żony. Życzenia wszystkim mężczyznom, małym i dużym, złożyły uczennice z klasy V a. Apel uświetnił pokaz taneczny zespołu Avocado.
Joanna Zawadzka

MISTRZOSTWA POWIATU WĘGROWSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

Dnia 4.03.2013 odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Węgrowskiego w siatkówce dziewcząt. Reprezentacja szkoły w składzie: Monika Mroczek, Julita Szlendak,  Agata Styś, Paulina Krajewska, Daria Zamaro , Olga Zawistowska, Anna Obudzińska,  Zuzanna Oprządek, Magdalena Piasecka, Aleksandra Plewka, trenowana przez Pana Roberta Kupisza spisała się w nich doskonale. Wygrywając wszystkie mecze, zdobyła Mistrzostwo Powiatu Węgrowskiego i będzie reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach regionalnych. Życzymy naszym dziewczynom powodzenia!!!
Paweł Szczepanik

KONKURS CZYTELNICZY

Do drugiego etapu konkursu czytelniczego: „Umiejętność korzystania z wydawnictw informacyjnych” zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Olga Śladowska kl. VI b - 29 pkt.
2. Joanna Matusik kl. VI b - 28 pkt.
3. Kacper Komuda kl. VI b - 27,5 pkt.
4. Julia Tomkiel kl. VI e - 27 pkt.
5. Katarzyna Gołoś kl. VI e - 27 pkt.
6. Julia Wąsowska kl. VI b - 26,5 pkt.
7. Kinga Salach kl. VI e - 26 pkt.
8. Weronika Wąsowska kl. VI e - 26 pkt.
9. Karolina Rządkowska kl. VI b - 25,5 pkt.
10. Natalia Niszcz kl. VI e - 25,5 pkt.
Wszystkich wymienionych uczniów zapraszamy do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 13.03.2013 r. o godzinie 9:00, do biblioteki.
Joanna Zawadzka

KONKURS

Dnia 27 lutego 2013 roku  podczas sesji Rady Miejskiej  zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu pt. „Bitwa pod Węgrowem przykładem patriotycznej postawy Polaków  w powstaniu styczniowym”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Nauka- Rozwój” oraz Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Prace dwóch uczennic z naszej szkoły zostały nagrodzone. Aneta Świętoń z kl. Va zajęła III miejsce,  Daria Grodkowska również z kl. Va zdobyła wyróżnienie. zdjęcia>>>
Agnieszka Zarzycka

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

5 marca w naszej szkole odbędzie się zbiórka elektrośmieci organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji Drohiczyńskiej w ramach projektu Elektroodpowiedzialni. Na parkingu przy hali sportowej w godzinach 9:50 – 12:00 będzie możliwość oddania do recyklingu przyniesionych przez dzieci czy przez rodziców elektroodpadów. W zbiórce elektrośmieci może wziąć udział każdy, kto znajdzie w domu niepotrzebny, zepsuty sprzęt elektroniczny. Dla ucznia naszej szkoły, który przyniesie najwięcej wagowo zużytego sprzętu elektrycznego czy elektronicznego organizatorzy przewidzieli nagrodę – niespodziankę.
Elektrośmieci np.: zużyte lodówki, suszarki, odkurzacze, żelazka, zegarki, wagi, zabawki elektryczne, gry video, kieszonkowe konsole do gier, komputery, drukarki, faksy, telefony, telewizory, magnetofony, itp.
Do udziału w akcji zapraszają p. Agnieszka Kowalczyk i p. Edyta Doktorska – Rafałek.
Danuta Chylińska

OWOCE W SZKOLE

Nasza szkoła w roku szkolnym 2012 / 2013 po raz drugi bierze udział w programie pt. „Owoce w szkole”.
Celem tej akcji jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez różne działania edukacyjne realizowane w naszej szkole.
W programie uczestniczą uczniowie klas I - III. Dzieci otrzymują  owoce i warzywa  3 razy w tygodniu. Są to: jabłka, gruszki, marchew, papryka, rzodkiewka oraz soki warzywne lub warzywno-owocowe.
W szkole przeprowadzane są różne działania edukacyjne, w których dzieci bezpośrednio poznają walory i proces uprawy owoców i warzyw  m.in.:
-        zabawy kulinarne: wykonywanie kanapek, sałatek owocowych i warzywnych;
-        degustacje przyniesionych owoców i warzyw;
-        zabawy edukacyjne mające na celu rozpoznawanie kształtów owoców i warzyw poprzez dotyk i nazywanie;
-        układanie puzzli ,,piramida zdrowia”;
-        teatrzyki kukiełkowe np. ,,Na straganie” (kukiełki wykonane z owoców i  warzyw);
-        wycieczki do ogrodu i sadu;
-        prace w ogrodzie ;
-        różne prace plastyczne z wykorzystaniem np.: plasteliny, bibuły, papieru kolorowego, nasion;
-        wystawy prac dzieci;
-        gazetka tematyczna;
Przeprowadzony został też konkurs plastyczny pt. ,,Zdrowy styl życia w rodzinie”  przy współpracy z Radą Rodziców i pielęgniarką szkolną p. Agatą Tabor.
W drugim półroczu przewidziany jest konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Owoce w szkole” oraz konkurs literacki dla klas III – układamy rymowanki o owocach i warzywach, czyli hasła zachęcające do spożywania warzyw i owoców.
Planowane są też spotkania z pielęgniarką szkolną i pogadanki na temat zdrowego żywienia.
Lekcje edukacyjne o tematyce prozdrowotnej prowadzone są podczas zajęć z edukacji przyrodniczej, ruchowej, plastycznej, technicznej, a także polonistycznej.
Tematyka prowadzonych działań towarzyszących dotyczy:
a)      prawidłowych nawyków żywieniowych, w tym spożywania owoców i warzyw,
b)      zdrowego stylu życia, w tym aktywności fizycznej i diety,
c)      przedstawienia roli witamin w życiu człowieka,
d)     omówienia skutków złego odżywiania,
e)      przedstawienia procesu uprawy i pielęgnacji roślin oraz przetwórstwa owoców i warzyw,
f)       estetyki i higieny spożycia owoców i warzyw,
g)      omówienie piramidy zdrowego żywienia.
Udział w programie, pozwala dzieciom kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Uczniowie bardzo chętnie spożywają warzywa i owoce oraz piją soki warzywno – owocowe. Dostarczane porcje witamin i soli mineralnych wzbogaciły ich jadłospis. Niektórzy uczniowie przełamali nawet opór przed nowymi smakami, a wspólny posiłek sprawia, że dzieci chętniej zjadają swoje porcje, gdyż zdają sobie sprawę, jaką ważną rolę w ich życiu odgrywają owoce i warzywa. zdjęcia>>>
Tekst/foto: D. Snopczyńska

PREMIERA „DWÓCH ŚWIATÓW”

„Dwa światy” to tytuł przedstawienia, które zaprezentowaliśmy 23 lutego podczas Rodzinnego Festynu zorganizowanego przez Fundację Jak Pies z Kotem i Węgrowski Ośrodek Kultury.
Jeden świat to świat przepychu, w którym zwierzątka są kochane, karmione frykasami, strojone w ubranka. Drugi zaś to  świat nędzy. W świecie tym zwierzęta są głodzone, bite, a nawet wypędzane z domu. Naszym zamiarem było pokazać, że ani jeden, ani drugi nie jest dobry. W drugiej części naszego występu udzieliliśmy wskazówek, jak właściwie należy opiekować się kotami i psami, a przedstawicielkom Fundacji wręczyliśmy karmę dla psów, którą otrzymaliśmy od producenta. Mimo nieobecności trzech osób występ powiódł się. Publiczność była bardzo zdziwiona, gdy jedną z ról odegrała opiekunka Grupy. Było to zastępstwo za nieobecną Natalkę. Zdjęcia na naszej stronie >>>
Danuta Chylińska

ŻYWE SZACHY – 150 LAT PO BITWIE POD WĘGROWEM

Co roku w naszym mieście odbywają się obchody kolejnych rocznic bitwy pod Węgrowem stoczonej w Powstaniu Styczniowym 1863 roku. Pamięć tamtych wydarzeń podtrzymywana jest w różny sposób. Organizowane są wieczornice, konferencje, inscenizacje w miejscach publicznych, koncerty, konkursy dla dzieci i młodzieży, uroczyste Msze Święte, wydawane są książki lub inne publikacje, pod pomnikiem upamiętniającym miejsce bitwy odbywają się uroczystości z udziałem władz i różnych organizacji.
W tym roku z okazji 150 rocznicy tamtych wydarzeń nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do uroczystych obchodów. Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy historycznej zorganizowany wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Węgrowskiej oraz postanowiliśmy pokazać przebieg bitwy w inny sposób…
Nasza inscenizacja choć nie była łatwa do przygotowania, pokazała widzom w historycznym skrócie jak przebiegały walki w naszym mieście, dlaczego do nich doszło i jaki był ich finał.
A rozegrało się to wszystko na szachownicy podczas partii szachowej, która zakończyła się (podobnie jak bitwa) remisem. Nie było przegranych i pokonanych, ani zwycięzców.
Była to żywa lekcja historii, w której brali udział uczniowie naszej szkoły przez kilka miesięcy przygotowywani przez panią Dorotę Żebrowską, a podczas ferii zimowych panią Dorotę Żebrowską i panią Monikę Doktorską przy pomocy Adama i Rafała Żebrowskich (absolwentów naszej szkoły – zaawansowanych szachistów) oraz poprowadzeni przez Księdza Krzysztofa Domaraczeńko. Aby widowisko było bardziej zgodne z faktami historycznymi obydwa wojska (zarówno po białej, jak i czarnej stronie) wyposażono w repliki broni białej używanej w XIX wieku, tj. szabli, bagnetów i kindżałów wykonane przez pana Nasiłowskiego oraz repliki kos.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Parafialny Uczniowski Klub Szachowy FIDES, który zorganizował i przeprowadził I Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji 150 Rocznicy Bitwy Pod Węgrowem. Pokaz inscenizacji szachowej (2 lutego 2013 roku) był jedną z kilku imprez towarzyszących turniejowi.
Inscenizacja („Żywe Szachy – Bitwa pod Węgrowem” zwana „Węgrowskie Termopile” rozegrana na dużej szachownicy) ponownie została wystawiona w naszej szkole 14 lutego 2013, po to by przekazać uczniom jej tło historyczne, oraz zainteresować dzieci tą jedną z najstarszych strategicznych gier świata i zachęcić je do rozwijania swojej koncentracji, osobowości, pamięci, logiki oraz wielu innych pozytywnych cech ludzkich jakie można ukształtować podczas gry w szachy. Być może nowo zainteresowane dzieci zechcą trenować pod okiem uprawnionych trenerów z klubu FIDES lub Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie. zdjęcia>>>
Dorota Żebrowska

SPOTKANIE INTEGRACYJNO - OSTATKOWE

We wtorek – 12 lutego 2013r. – uczniowie klasy Ie, wraz z wychowawczynią p. Danutą Chylińską i wolontariuszką p. Marysią Bielik, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie. Czekało tam na nich wiele atrakcji.
Uczestniczyli w ciekawych zajęciach plastycznych. Każdy sam decydował co i jaką techniką chce wykonywać. Po pracy twórczej dzieci zjadły przepyszny poczęstunek. Kolejną atrakcją było malowanie twarzy. Prośby dzieci były czasami bardzo wyszukane, więc panie, które je malowały, musiały wiele się napracować. Ostatnim punktem tego integracyjno – ostatkowego spotkania była zabawa taneczna. zdjęcia >>>
Danuta Chylińska

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Dnia 25 stycznia 2013 roku odbył się apel klasy VI B poświęcony bezpiecznym feriom. Uczniowie przedstawili zasady właściwego zachowania się podczas ferii zimowych w zabawnych scenkach dotyczących odpowiedniego zimowego ubioru, właściwego miejsca zabaw na sankach czy łyżwach. Przestrzegli także, iż zagrożenia podczas ferii to nie tylko zabawy na śniegu i lodzie, ale również nadmierne i nierozsądne korzystanie z komputera i Internetu. Apel uczniów klasy VI B uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem Pani Barbary Rostek-Śladowskiej, który wykonał znane i lubiane piosenki o tematyce zimowej. zdjęcia>>>
Magdalena Wyrzyk

WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu plastycznego z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Węgrowem 3.02.1863 roku pt. „Powstanie styczniowe w wyobraźni dzieci”.
Do konkursu zgłoszono w pięciu kategoriach ponad 200 prac , w tym 97 makiet. Następująco oceniono prace w poszczególnych kategoriach:
makieta mogiły powstańców z 1863 roku
I miejsce  – Paweł Korczak kl. IV d, Julia Cybulska kl. VI c
II miejsce – Michał Wierzbicki kl. VI e
III miejsce – Damian Andruchewicz kl. VI a, Agata Styś kl. V a
wyróżnienia – Jakub Ruszkowski kl. V a, Mariusz Postek kl. VI d, Mateusz Mazurek kl. VI a
rzeźba, płaskorzeźba
I miejsce – Alicja Zawadzka kl. V a
II miejsce – Karolina Śledziewska kl. V d, Sylwia Turemka kl. V e
III miejsce – Weronika Marchelewicz kl. VI a, Renata Korczak kl. VI a
wyróżnienia – Kałuski Krzysztof kl. V c, Julia Gadomska kl. V a, Paulina Rusiniak kl. VI c
kolaże
I miejsce – Zuzanna Jagodzińska kl. IV a, Paulina Kowalczyk kl. IV c
II miejsce – Izabela Kamińska kl. VI a
wyróżnienia – Daniel Świątek kl. V d, Daria Zamaro kl. V a, Natalia Niszcz kl. VI e
grafika i malarstwo
I miejsce – Maja Kalata kl. V c
II miejsce – Alicja Zawadzka kl. V a
wyróżnienia – Aleksandra Topolińska kl. V e, Weronika Wąsowska kl. VI e, Daniel Dunaj kl. VI a, Amelia Kamińska kl. IV e, Kacper Sowa kl. VI a, Weronika Marchelewicz kl. VI a,
Agnieszka Zarzycka

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA U PIERWSZAKÓW

25 stycznia 2013r. uczniowie klasy Ie uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka. Do sali lustrzanej, w której odbyła się uroczystość, przybyło wielu Gości. Oprócz Babć i Dziadków zaproszenie przyjęli również Rodzice, którzy nie mogli odmówić sobie przyjemności obejrzenia swoich pociech. A było co oglądać.
W pierwszej części programu dzieci złożyły życzenia, powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenki. Następnie zaprezentowały krótkie i śmieszne, a niekiedy pouczające scenki, których bohaterami były: pajacyki, lale, misie, wiewiórki, kotki i inne. Na zakończenie dzieci wręczyły Babciom, wykonane własnoręcznie, korale z makaronu, a Dziadkom barwne laurki. Brawa, które otrzymywali mali artyści świadczyły, że występy bardzo się podobały. Więcej na stronie Grupy Teatralnej BAJ >>>
 Danuta Chylińska  

BAL KARNAWAŁOWY

W środę 23.01.2013 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Do wspólnej zabawy zachęcał uczniów wodzirej. Na sali pojawiły się postacie z przeróżnych bajek i filmów. Można było spotkać pirata, królewnę, Pszczółkę Maję, Zorro, policjantów, Czerwonego Kapturka i wiele innych postaci. Podczas przerw uczniowie udali się do swoich klas gdzie mogli się posilić by nabrać sił do dalszej zabawy. Czas niestety szybko minął i trzeba było zakończyć bal, szkoda. Następny dopiero za rok. zdjęcia>>>
Wojciech Dunaj

Bitwa pod Węgrowem

3 lutego 1863 roku odbyła się Bitwa pod Węgrowem. Była to jedna z najbardziej zaciętych i najsłynniejszych bitew powstania styczniowego. O heroiczności poległych pisali wybitki poeci polscy, jak Cyprian Kamil Norwid i Maria Konopnicka. Dla uczczenia pamięci Miasto Węgrów wraz z Akademią Obrony Narodowej w Warszawie zapraszają na uroczyste obchody okrągłej 150. rocznicy Bitwy pod Węgrowem. Z tej okazji powstała również strona internetowa www.bitwapodwegrowem.pl do której odwiedzania zapraszamy oraz profil facebook www.facebook.pl/bitwapodwegrowem.
Trzy dniowe obchody rozpoczną się w piątek 1 lutego konferencją naukową pt. Powstanie styczniowe (1863-1864) retrospekcja z perspektywy 150. lecia, która odbędzie w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.
W sobotę wyruszymy w podróż historyczno-geograficzną szlakiem walk Powstania Styczniowego na Ziemi Węgrowskiej. Po południu zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Józefa Berlińskiego i nieznanych powstańców styczniowych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.
Ostatniego dnia uroczystości upamiętniające odbędą się pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych 1863 r. z udziałem Kompanii Honorowej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckiem, po których nastąpi Msza św. łacińska w intencji wszystkich poległych pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza.
Na zakończenie obchodów odbędzie się Inscenizacja historyczna bitwy w Parku im. Armii Krajowej w Węgrowie.
Film z inscenizacji Bitwy pod Węgrowem: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NJRDrwf7dDM – źródło Tygodnik Siedlecki
Emil Piotrowski
Wydział Spraw Społecznych
Urząd Miejski w Węgrowie

150. rocznica....

3 lutego 1863 roku stoczona została bitwa pod Węgrowem. Była to jedna z najbardziej zaciętych i najsłynniejszych bitew powstania styczniowego. W tym roku obchodzimy 150. rocznicę bitwy . Z tej okazji 16 stycznia 2013 roku, w naszej szkole po raz 8 zorganizowano „Turniej  wiedzy o bitwie pod Węgrowem 3 lutego 1863 roku".
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI. Zgłosiło się do udziału w turnieju 27 uczniów, spośród nich 15 przeszło do II etapu.
W finale znalazło się 7 uczniów: Katarzyna Gołoś (kl.VI e), Wiktoria Kubój (kl.VI b), Mariusz Postek (kl.VI d), Maria Soszyńska (kl.VI a), Jakub Grenda (kl.VI d), Weronika Wąsowska (kl.VI e), Kinga Salach (kl.VI b). zdjęcia>>>
Najlepsi byli:
I MIEJSCE –WERONIKA WĄSOWSKA KL.VIE
II MIEJSCE – MARIA SOSZYŃSKA KL. VI A
III MIEJSCE – JAKUB GRENDA KL.VI D, KINGA SALACH KL.VI B
WYRÓŻNIENIA - WERONIKA KUBÓJ KL. VI B, KATARZYNA GOŁOŚ KL.VI E
Agnieszka Zarzycka

NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA ŚWIĄTECZNA

Dnia 17 grudnia 2012 r. podsumowano konkurs „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”.
Wpłynęło 64 pięknych i ciekawych prac. Komisja miała wielki problem, jak rozstrzygnąć konkurs. Przyznała maksymalną liczbę miejsc i 13 wyróżnień.
Laureaci konkursu:
I miejsca:
Przybysz Gabrysia kl.II c
Pietruczanis Dawid kl. III c
Małyska Dawid kl. I b
II miejsca:
Chwedoruk Adam kl. III c
Jezierska Dominika kl. I a
Aksamit Patrycja kl.III c
III miejsca:
Hudziak Maja kl .I a
Wocial Natalia kl III f
Ciszewski Rafael kl. III d
Wyróżnienia:
Drzewiecka Paulina kl. III b
Tabor Grzegorz kl. II a
Rońda Alicja kl. I b
Dejnarowicz Karolina kl. I b
Skórka Oliwia kl. I a
Rogulska Paulina kl. II a
Styś Julia kl. IIIb
Gabrysiak Julia kl. I a
Kałuska Wiktoria kl. II a
Sołwinska Olek kl. I a
Mieszało Karol kl. II a
Szkołut Aleksandra kl. I a
Grabarczyk Weronika kl. I d
LAUREATOM GRATULUJEMY!!!
Wszystkie prace zostały przeznaczone na losy w loterii i kiermaszu zorganizowanym przez koło biblijno - misyjne dzieci kl. III. Dzieci wraz z opiekunem przygotowały wiele pięknych ozdób, pojawiły się też aromatyczne pierniczki. Dochód przeznaczony został na pomoc dzieciom z ośrodka dożywiania w Rwandzie, gdzie pracują siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Służek.
s. Katarzyna Chmielnicka

W dniach  19 XI - 3 XII wśród uczniów

klas I – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Węgrowie odbyła się  mikołajkowa zbiórka  darów dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Siedlcach.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Rodzicom

i Uczniom za aktywny udział w zbiórce.


AKCJE EDUKACYJNE

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje edukacyjno – informacyjne
„Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”.
Ze szczegółami akcji można się zapoznać na stronach internetowych:

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2012 roku uczniowie klas IV c i IV d w tradycyjne Mikołajki, postanowili poszukać świętego Mikołaja na farmie Ostoja Dziejów, w miejscu gdzie czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Uczniowie karmili zwierzęta, strzelali z łuku i czujnie oczekiwali nadejścia Mikołaja. Zabawy na świeżym powietrzu zaostrzyły apetyty, kiełbaski pieczone na ognisku znikały w zawrotnym tempie. Zajęci jedzeniem nie zauważyliśmy przybycia świętego Mikołaja, ale on nas nie zawiódł i wszyscy otrzymali słodki upominek od jego pomocnika. Zmęczone, zmarznięte, ale szczęśliwe niedźwiedzie, jelenie i wilki powróciły do domu. Było super!!! Za rok na pewno go złapiemy, mamy nowy plan…..? zdjęcia>>>
Agnieszka Zarzycka

KONKURS KOLĘD

Dnia 4 grudnia 2012 r. o godz. 11:50 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się „Konkurs kolęd”. Organizatorem konkursu była p. Wiesława Kuryłek.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas III. Wzięło w nim udział 20 uczniów:
kl. III A: Biernat Paulina, Dzundza Dominika, Frąckiewicz Magdalena
kl. III B: Czajkowska Maja, Kłos Zofia, Adamczuk Gabriela, Niszcz Anna
kl. III C: Pietruczanis Dawid, Węgrzynowicz Blanka, Rzążewska Olga
kl. III D: Rostek Patrycja, Simonian Wiktoria
kl. III E: Zawadzka Julia, Kuźniecow Julia, Śladowska Łucja
kl. III F: Wronkowski Jakub, Sapryk Natalia, Gierłowski Kacper, Czarnocka Izabela, Halicka Kornelia
Komisja konkursowa w składzie p. Marta Zalewska, p. Bożena Gierłowska, p. Wiesława Kuryłek wysłuchała prezentowanych utworów i dokonała oceny biorąc pod uwagę dobór tekstu, poziom artystyczny utworów oraz umiejętności wykonawcze.
Przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Frąckiewicz Magdalena kl. III A;
II miejsce – Dzundza Dominika kl. III A;
III miejsce – Sapryk Natalia kl. III F, Wronkowski Jakub kl. III F;
Wyróżnienia otrzymali: Adamczuk Gabriela kl. III B, Czarnocka Izabela kl. III F.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

TURNIEJ WIEDZY

Turniej wiedzy z okazji 150. rocznicy bitwy
pod Węgrowem 3.II.1863 roku
1.INFORMACJE OGÓLNE:
konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, odbędzie się 16.01.2013 roku.
2.ORGANIZATOR:
organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jama Pawła II  w Węgrowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej.
3. CEL KONKURSU:
podnoszenie poziomu wiedzy historycznej oraz rozwijanie uzdolnień uczniów,
wzbogacanie i doskonalenie form pracy z uczniami zdolnymi,
popularyzacja tematyki historycznej i regionalnej wśród uczniów,
kształtowanie postaw patriotycznych.
4.PRZEBIEG KONKURSU:
konkurs składa się z trzech etapów,
I etap (pisemny) – godz.8.10  w stołówce szkolnej; 12 uczniów, którzy otrzymają największą liczbę punktów przechodzi do II etapu,
II i III etap (ustny ) od godz. 9.20, w sali numer 7, II pawilon, I piętro,
w II etapie każdy uczestnik odpowiada na 3 pytania (maksymalny czas odpowiedzi na pytanie wynosi 30 sekund, za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać 1 punkt, za częściowo poprawną odpowiedź komisja może przyznać 0,5 pkt), do III etapu przechodzi 5 uczniów,
w III etapie każdy  uczestnik odpowiada na 5 pytań
(maksymalny czas odpowiedzi na pytanie wynosi 30 sekund, za każdą poprawną odpowiedź, można uzyskać 1 punkt, za częściowo poprawną odpowiedź komisja, może przyznać 0,5 pkt)
5.WARUNKI UCZESTNICTWA:
do dnia 10 stycznia 2013 roku należy zgłosić się z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna na udział w konkursie, do p. Agnieszki Zarzyckiej.
6.NAGRODY:
nagrody i dyplomy przewidziane są za I, II, III miejsce,
w przypadku, kiedy nie można ustalić finalistów przewidziana jest dogrywka.
7.W sprawach nieujętych w regulaminie decydują organizatorzy.
8.Regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły:
www.spwegrow.boo.pl
Wyrażam zgodę
………………………………………………………………………….
(wpisać imię i nazwisko, klasa)
 
 na udział w „Turnieju wiedzy   z okazji 150. rocznicy  bitwy
pod Węgrowem 3.II.1863 roku”
 
 
…………………………..……………………………..
(data, podpis rodzica lub opiekuna)
Agnieszka Zarzycka

POWSTANIE STYCZNIOWE W WYOBRAŹNI DZIECI

Konkurs plastyczny z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Węgrowem 3.02.1863 roku

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej.

CELEM KONKURSU JEST:

1.      propagowanie wiedzy dotyczącej historii własnej miejscowości i jej regionu,

2.      podnoszenie poziomu wiedzy historycznej oraz rozwijanie uzdolnień uczniów,

3.      wzbogacanie i doskonalenie form pracy z uczniami zdolnymi,

4.      popularyzacja tematyki historycznej i regionalnej wśród uczniów,

5.      kształtowanie postaw patriotycznych.

UCZESTNICY:

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie.

KATEGORIE:

1.      makieta mogiły powstańców z 1863 roku,

2.      rzeźba, płaskorzeźba ( z modeliny, plasteliny, gliny , masy solnej),

3.      kolaże na temat: stroje z okresu powstania styczniowego, strój kobiecy z okresu żałoby narodowej,

4.      grafika i malarstwo (format A4) - projekt pocztówki, znaczka, plakatu upamiętniającego obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Węgrowem 3 lutego 1863 roku,

5.      tkanina, haft- chorągwie powstańcze , symbole powstania styczniowego, patriotyczne rozetki biało –czerwone, haftowane wstążki wręczane powstańcom przez żegnające ich kobiety, elementy stroju powstańców, np. własnoręcznie uszyte rogatywki.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Pracę plastyczną opatrzoną metryczką ( imię i nazwisko, klasa, nauczyciel-opiekun) i pisemną zgodą rodzica lub opiekuna należy złożyć u p. Agnieszki Zarzyckiej lub p. Małgorzaty Konopińskiej do dnia 20 stycznia 2013 r.

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU:

1.      prace oceni komisja konkursowa,

2.      najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyróżnione,

3.      nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w Bibliotece Miejskiej w Węgrowie,

4.      wręczenie nagród nastąpi w lutym ( po feriach zimowych) podczas szkolnego apelu.

W sprawach nieujętych w regulaminie decydują organizatorzy.

Wyrażam zgodę
………………………………………………………………………….
(wpisać imię i nazwisko, klasa)
na udział w konkursie plastycznym z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Węgrowem 3.02.1863 roku
POWSTANIE STYCZNIOWE W WYOBRAŹNI DZIECI
…………………………..……………………………..
(data, podpis rodzica lub opiekuna)
Agnieszka Zarzycka

110 urodziny Pluszowego Misia

25 listopada najlepszy przyjaciel dzieci, niezbędny przy zasypianiu, puchaty i taki z łatką czyli Miś obchodził swoje 110 urodziny.
Po raz trzeci najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie zorganizowanej z okazji tego święta. Wychowankowie zerówek zobaczyli wystawę misiów, zapoznali się z lekturami, których bohaterami są misie oraz rozpoznawali tytuły filmów z misiami w roli głównej. W dniu spotkania dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami. Tam dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto. Dzieci prezentowały swoje maskotki, wysłuchały opowiadania o „Urodzinach Puchatka”, bawiły się w stary niedźwiedź oraz z wyciętych elementów układały postać misia. zdjęcia 1>>>     zdjęcia 2>>>

WSTAŃ, POLSKO MOJA

Dnia 22 XI 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość patriotyczna „Wstań , Polsko moja”. Zorganizował ją wspólnie z uczniami klasy VI D kapitan Wojska Polskiego w stanie spoczynku - Stefan Wierzba, który jest krzewicielem patriotycznego wychowania młodzieży. Podczas uroczystości szczególny nacisk położono na poszanowanie polskich symboli narodowych : godła , flagi. Uczniowie klasy IV-VI wspólnie zaśpiewali hymn „Jeszcze Polska nie zginęła” oraz „Rotę”. Na zakończenie piosenkę pt. „Biały krzyż” pięknie wykonał uczeń klasy IIIF Jakub Wronkowski, laureat V Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Tobie śpiewamy , Ojczyzno” w Wyszkowie. Otrzymał huczne brawa od wszystkich, a od Pani Dyrektor Moniki Demczuk gratulacje i pamiątkową książkę. zdjęcia>>>
Artur Zdanowski

ŚPIEWAMY TOBIE OJCZYZNO

Dnia 16 miesiąca 11 roku 2012
Licznie się zjechali:
Dzieci, młodzież i dorośli
Z serca Ojczyźnie śpiewali.
Radośnie i z miłością
Wdzięczność okazali
Tym, co wolną Polskę
Narodowi dali.
W V Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Wyszkowie naszą Szkołę reprezentowali Jakub Wronkowski – uczeń klasy III f przygotowany przez p. Magdalenę Pietruczanis oraz zespół uczennic z klasy V b w składzie: Olga Oniśk, Natalia Sasin, Dominika Niedźwiedź i Paulina Filipiak przygotowany przez p. Dorotę Żebrowską.
Kuba, w kategorii klas I – III piosenką „Biały krzyż” wyśpiewał pierwsze miejsce, zaś dziewczęta, w kategorii klas IV – VI piosenką „O mój rozmarynie..” wywalczyły dla naszej szkoły trzecie miejsce.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE SZACHOWE

W weekend, od 16 do 18 listopada 2012 roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym zgrupowaniu szachowym w Sarnakach. W spotkaniu uczestniczyli członkowie klubu szachowego z Sarnak, szachiści z Kobrynia oraz członkowie Pararafialnego Uczniowskiego Klubu Szachowego FIDES z Węgrowa, będący uczniami bądź absolwentami naszej szkoły: Rafał Żebrowski, Juliusz Łuczak, Marianna Majewska, Dominik Fabiańczuk, Adam Żebrowski, Piotr Wyrzyk, Maciej Adamczuk oraz Piotr Kodym uczeń SP Ruchna. 
W ramach zgromadzenia odbyło się szkolenie poprowadzone przez znakomitego trenera z Białorusi Stiepana Dawydiuka oraz Turniej Przyjaźni Kobryń – Sarnaki – Węgrów. Dzieci i młodzież podzielono na dwie grupy biorąc pod uwagę wiek, kategorie, osiągnięcia rankingowe, by dostosować do ich potrzeb szkoleniowych stopień trudności omawianych zadań oraz przeprowadzić rozgrywki w poszczególnych grupach. W turnieju grupy zaawansowanej za mistrzynią z Białorusi, na drugim miejscu znalazł się Adam Żebrowski – absolwent naszej szkoły, w grupie młodszej na trzecim miejscu był Dominik Fabiańczuk uczeń klasy IV b. zdjęcia>>>

WYCIECZKI DYDAKTYCZNE Z PRZYRODY

W bieżącym roku szkolnym odbyły się dydaktyczne wycieczki dla uczniów klas VI. Dzięki cyklowi filmów dzieci pogłębiły wiadomości na temat Wszechświata.
Po zajęciach uczniowie aktywnie odpoczywali biorąc udział w turnieju gry w kręgle.
Barbara Ruta

SPOTKANIE AUTORSKIE

Na zaproszenie bibliotekarki p. Bożeny Sakowskiej w dniu 7.11. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarką panią Bożena Mrozowską. Pani Bożena Mrozowska jest autorką książek dla dzieci. Pisze opowiadania oraz wiersze. W spotkaniu uczestniczyły klasy IVa, IVb, IVd, IVe. Pisarka opowiadała dzieciom o swojej twórczości. Mówiła jak powstaje książka zanim trafi do rąk czytelnika. Czytała swoje utwory jednocześnie prowadząc dyskusję na ich temat. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie autorka rozdawała swoje autografy. zdjęcia>>>
Artur Zdanowski

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. Upamiętnia dzień odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. 11-go listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wróciła na mapę świata. Obowiązkiem wszystkich Polaków jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którym zawdzięczamy wolność.
Z tej okazji w poniedziałek 12 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas IV – VI. Przygotowali go uczniowie klasy VIe z wychowawczynią p. Marzenną Kowalczyk oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Barbary Rostek – Śladowskiej. Uczniowie w wierszach i pieśniach patriotycznych przypomnieli wszystkim smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnym odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Skupienie i uwaga uczniów towarzyszące występom pokazały, że niełatwe treści patriotyczne wciąż mogą trafiać do młodych ludzi.
Na zakończenie apelu p. dyrektor Monika Demczuk podziękowała uczniom klasy VIe i chórowi szkolnemu wraz z opiekunami za wspaniałą lekcję historii. Podziękowanie złożyła też uczniom reprezentującym naszą szkołę w poczcie sztandarowym oraz opiekunce p. Barbarze Czapskiej. Następnie wręczyła medale uczniom, którzy zdobyli II miejsce w MISTRZOSTWACH POWIATU WĘGROWSKIEGO w sztafetowych biegach przełajowych. Byli to: Julia Gadomska, Julita Szlendak, Monika Mroczek, Anna Jaszczur, Aneta Świętoń, Daria Grodkowska, Paulina Gulska, Sylwia Turemka, Patrycja Postek, Weronika Wysocka, Patrycja Wrzosek, Szymon Piotrowski, Michał Dobosz, Rafał Piątkowski, Jakub Cyran, Mateusz Mazurek, Cyprian Skórka, Jakub Mięszała, Jakub Grzymała, Patryk Gulski, Kacper Komuda.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zdjęcia>>>
Marzenna Kowalczyk

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 8 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyły się apele dla uczniów klas młodszych, poświęcone świętu odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości.
Jako pierwsi, zaprezentowali się uczniowie klasy III f pod kierunkiem p. Magdaleny Pietruczanis, a następnie uczniowie klasy III a przygotowani przez p. Dorotę Snopczyńską. Uczniowie, recytując wiersze i śpiewając patriotyczne pieśni, przybliżyli swoim koleżankom i kolegom to niezwykłe i tak ważne dla Polaków Święto. zdjęcia>>>

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

W poniedziałek dnia 05.11.2012r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców.
W zawodach brały udział dwa zespoły z naszej szkoły.
Pierwsza drużyna w składzie (Bartosz Kuc, Mateusz Mazurek, Dominik Ostrowski, Cyprian Skórka, Szymon Piotrowski, Mikołaj Wójcik, Jakub Grzymała, Damian Lipski, Bartosz Cacko) nie dała szans rywalom wygrywając wszystkie mecze bardzo wysoko zdobywając w całym turnieju aż 50 bramek tracąc zaledwie 12.
Chłopcy zapewnili sobie prawo reprezentowania naszego powiatu w zawodach regionalnych.
Druga drużyna w składzie(Łukasz Mazurek, Krystian Jackowski, Kamil Karaban, Michał Dobosz, Jakub Bardadyn, Adam Antoński, Michał Ufnal, Michał Wojasiński, Jakub Ruszkowski, Jakub Boguszewski, Aleksander Wielądek, Łukasz Krupa, Mikołaj Sobotka, Filip Kijewski) również zanotowała bardzo dobry wynik zajmując 3 miejsce.
Życzymy im dalszych tak wspaniałych sukcesów. POWODZENIA.
Paweł Kuć

Spotkanie z Dyrektorem PGK

W dniu 30 października odbyło się w naszej szkole spotkanie pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z uczniami klas IV. Pan Dyrektor, Edwin Salamon, zapoznał dzieci z zasadami funkcjonowania zakładu. Szczególną uwagę zwrócił na korzyści płynące z segregacji odpadów. Uwieńczeniem spotkania było rozdanie uczniom ekologicznych toreb na zakupy. zdjęcia>>>
Barbara Ruta

ZDOLNE RĘCE

W naszej szkole dużo się dzieje. Uczniowie chętnie uczęszczają na różne dodatkowe zajęcia np. techniczno-plastyczne. Uczą się ciekawie wykorzystywać wolny czas. Na początku roku szkolnego z zainteresowaniem uczyli się i robili bransoletki z muliny. Obecnie próbują swoich sił w pracach z origami. Powodzenia!!! zdjęcia>>>
Dorota Białobrzeska - Portka

LEŚNE DUSZKI

W piątek 26 października odwiedziliśmy Przedszkole nr 1 w Węgrowie. Znaczna część klasy Ia to wychowankowie tej placówki, więc chętnie przyjęliśmy zaproszenie Pani Doroty Bałdygi. Dzieci z radością witały znajome panie i pokazywały kolegom ciekawe miejsca w „swoich” salach. A potem obejrzeliśmy przedstawienie „Jesienny koncert”. Była to inscenizacja fragmentu utworu K. Bayer pt.: "Leśne duszki i grzyby". Sześciolatki bez cienia tremy zaprezentowały nam swoje aktorskie umiejętności. Wizyta bardzo nam się podobała. Dziękujemy Pani Doroto.
Ewa Niegowska

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dzień 24 października 2012 r. stał się ważnym wydarzeniem w życiu każdego ucznia klasy pierwszej. Od początku roku szkolnego minął już ponad miesiąc i nadszedł czas by najmłodsi uczniowie, oswojeni nieco ze szkolnymi obowiązkami, złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na pełnoprawnego członka naszej wielkiej szkolnej rodziny.
O godzinie 10:00 pięć klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami, przybyło na halę sportową. Tam oczekiwali na nich: dyrekcja szkoły, rodzice oraz starsi koledzy i koleżanki. Nowych uczniów powitała pani dyrektor Monika Demczuk życząc im, aby ten pierwszy rok nauki upłynął w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku, a zdobywanie wiedzy stało się przyjemnością i dawało wiele satysfakcji z przebywania w szkole. W imieniu klas starszych głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica klasy 6a Maria Soszyńska, która życzyła swoim młodszym koleżankom i kolegom uśmiechu na co dzień i powodzenia w nauce. Kluczowym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia pierwszoklasisty. Ślubowanie odbyło się na sztandar szkoły. Tekst ślubowania odczytała uczennica klasy 5e Natalia Soszyńska „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły i klasy. Będę uczył się dobrze, służył pomocą słabszym, słuchał nauczycieli i przełożonych. Postawą swoją będę sprawiał radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”. Następnie aktu pasowania dokonała pani dyrektor Monika Demczuk i wicedyrektorzy: pani Alina Zalewska i pani Agnieszka Komorowska. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. Nie był on jedynym upominkiem . Uczniowie dostali jeszcze w prezencie od starszych kolegów długopisy i ołówki, a od Rady Rodziców zakładki, znaczki i pamiątkowe długopisy. Rodzice nie zapomnieli też o wychowawcach, którym ofiarowali zestawy książek. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu pierwszoklasistów, po której udali się z rodzicami do klas na słodki poczęstunek. zdjęcia>>>
Agnieszka Krawczykowska

Konkurs „Nakręć się na recykling”

Dnia 23.X.2012 r. w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Nakręć się na recykling”. Konkurs został zorganizowany przez KSM Drohiczyn i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W kategorii  szkół podstawowych nasza szkoła zajęła 3 miejsce i wygrała kamerę cyfrową. Uczniowie zebrali 1499 kg korków (najwięcej w całej Diecezji Drohiczyńskiej), 3829 płyt CD i 25 telefonów komórkowych. Nagrodę odebrali przedstawiciele prezydium  Samorządu Uczniowskiego - Julia Tomkiel i Weronika Wąsowska wraz z jednym z opiekunów SU, panią Hanną Czarnacką. Samorząd Uczniowski zajmował się organizacją konkursu w naszej szkole, który trwał od 1 marca do 30 września 2012 roku.
Hanna Czarnacka

RODZICE W „ZACZAROWANYM OGRODZIE”

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami dzieci uczestniczących w Projekcie „Zaczarowany ogród- cykl dodatkowych zajęć specjalistycznych wyrównujących dysproporcje edukacyjne uczniów niepełnosprawnych i z dysfunkcjami rozwojowymi”.
Podczas spotkania koordynator ds. ewaluacji Hanna Skóra przedstawiła wyniki skuteczności podejmowanych w Projekcie działań, w odniesieniu do założonych celów i osiągniętych rezultatów po drugim roku realizacji. Analiza przeprowadzonych osiągnięć, tak jak w zeszłym roku, potwierdziła założenia pomysłodawców Projektu. Ciężka praca na zajęciach przyniosła wysokie rezultaty, które dodają skrzydeł i motywują do dalszego działania. Kolejnym tematem poruszanym na spotkaniu, było przybliżenie rodzicom terapii EEG Biofeedback. Co to jest EEG Biofeedback? Na to pytanie odpowiedziała neuroterapeuta Agnieszka Komorowska. EEG Biofeedback to medyczna metoda zwiększania możliwości umysłu. Oprócz psychoterapeuty jest tu potrzebna wysokospecjalistyczna aparatura EEG. Metoda powstała w ośrodku szkolenia astronautów NASA, następnie weszła do medycyny klinicznej. Za jej pomocą osoba poddawana treningowi uczy się czynności swojego mózgu. Uczy się, jak pozytywnie zmieniać wzorzec wytwarzanych fal mózgu (wzmacniać pożądane i hamować niepożądane fale mózgowe), bowiem stan naszego umysłu i zachowanie łączą się we wzorcu pracy mózgu. Treningi EEG znajdują zastosowanie w zaburzeniach psychicznych, psychosomatycznych (dzieci, młodzież, dorośli), w chorobach neurologicznych. Rodzice, których dzieci uczęszczają na terapię polisensoryczną mieli okazję przekonać się, jak wygląda Sala Doświadczania Świata i na czym polegają zajęcia rozwijające zmysły dziecka. Dorośli mogli zapoznać się z urządzeniami i pomocami, dzięki którym ich pociechy mają możliwość rozwijać swoje zmysły przez odbieranie nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu. Podczas zajęć dzieci:
·         poznają siebie i swoje ciało, uświadamiając sobie własną odrębność,
·         budują poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu,
·         uświadamiają sobie własną sprawność fizyczną i moc,
·         rozwijają wzajemne kontakty i współpracę w grupie,
·         wykonują ćwiczenia zmierzające do osiągnięcia doskonałej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej,
·         budują poczucie własnej wartości,
·         uczą się cierpliwości, samokontroli i wewnętrznej dyscypliny,
·         uczą się relaksować.
Prowadzące zajęcia przybliżyły rodzicom, na czym polega terapia polisensoryczna i w jaki sposób prowadzone są zajęcia.
Nieodłącznym już elementem spotkań są „pojedynki supermózgów” na stole Mindball. Rodzice coraz chętniej uczestniczą w rywalizacji i zasiadają do pojedynku, aby sprawdzić swoje możliwości koncentracji uwagi i relaksacji. zdjęcia>>>
Magdalena Pietruczanis

KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II- PAPIEŻ RODZINY”

16 X 2012 r. w 34 rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową odbył się finał ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Jan Paweł II – Papież rodziny”. VII edycja tego konkursu zorganizowana była przez Muzeum w Bielsku Podlaskim i pokrywała się z tegorocznym Dniem Papieskim.
Prace uczniów naszej szkoły były kolejną próbą zilustrowania swojej relacji z błogosławionym Janem Pawłem II z perspektywy rodziny. Po raz kolejny zdobyliśmy wyróżnienia. Powód do dumy jest tym większy, iż w konkursie brało udział ponad trzy i pół tysiąca młodych twórców z całej Polski. Jury tegorocznego konkursu podkreślało jak trudne zadanie spadło na najmłodsze pokolenie, które nigdy osobiście nie poznało Jana Pawła II, a jednak odważnie podjęło się tego zadania. Chociaż ze szkoły wysłano 20 prac, jury wyróżniło dwie:
Natalia Jaśkowska kl. IV d
Oliwia Bronisz kl. V c
Uczennice otrzymały wyróżnienia w kategorii III (kl. IV-VI ) na szczeblu diecezjalnym.
Ich opiekunem była p. Bożena Gierłowska.
Dzieci osobiście odebrały nagrody z rąk ks. bp. Antoniego Dydycza, Honorowego Patrona tego konkursu. zdjęcia>>>

MISTRZOSTWA REGIONU SIEDLECKIEGO

Ogromny sukces zawodników ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie na Mistrzostwach Regionu Siedleckiego w biegach przełajowych, które odbyły się 10 i 15 października 2012 r. w Siedlcach:
JULIA GADOMSKA zdobyła złoty medal w biegu na 800 m
ANETA ŚWIĘTOŃ zdobyła brązowy medal
DARIA GRODKOWSKA zajęła 8 miejsce
i wywalczyły awans i kwalifikacje na Mistrzostwa Mazowsza, które odbędą się na wiosnę 2013 r.
Kolejne medale naszych sportowców.
SZTAFETA 10 x 800 m w składzie:
Julia Gadomska, Julita Szlendak, Monika Mroczek, Anna Jaszczur, Aneta Świętoń, Daria Grodkowska, Paulina Gulska, Agata Styś, Weronika Wysocka, Julia Mikiel
zdobyła brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych w Siedlcach na Mistrzostwach Regionu Siedleckiego. zdjęcia>>>
Marcin Tempczyk

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Węgrowie

W dniu 15 października Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Węgrowie była gospodarzem miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli Burmistrz Miasta Węgrowa Jarosław Grenda, Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa Tomasz Kietliński, radni Rady Miasta, pracownicy Urzędu Miejskiego w Węgrowie, księża z węgrowskich parafii, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy, nauczyciele, emerytowani nauczyciele szkół i przedszkoli oraz pracownicy administracji. Uroczystość uświetniły zespoły taneczno - akrobatyczne „Avocado Move Center” oraz „Kontrast”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, (na wesoło o relacjach nauczyciel – uczeń), za który dziękujemy Paniom Barbarze Czapskiej i Dorocie Żebrowskiej. Po okolicznościowych przemówieniach, nagrody wyróżniającym się pedagogom wręczyli Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Jarosław Grenda oraz Dyrektorzy szkół i przedszkoli. zdjęcia>>>

73.ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO I ARMII KRAJOWEJ

27 września 2012 roku odbyły się uroczystości z okazji 73.Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Organizatorami obchodów byli Starosta Węgrowski, Burmistrz Miasta Węgrowa i Zarząd Koła Obwodu „Smoła” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w Bazylice Mniejszej, po czym uczestnicy udali się pod Pomnik Armii Krajowej przy ulicy Kościuszki, gdzie głos zabrał burmistrz Węgrowa Jarosław Grenda. Po uroczystości przy pomniku wszyscy zgromadzeni udali się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. W dalszej części uroczystości, którą prowadziła Pani Agnieszka Zarzycka, zebrani wysłuchali dwóch referatów P. Wiesława Ratajskiego i P. Tadeusza Wangrata. Następnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców dwóch konkursów zorganizowanych z okazji 73. Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Pierwszym był konkurs wiedzy o działalności Armii Krajowej na terenie powiatu węgrowskiego, a drugim konkurs fotograficzny dotyczący miejsc związanych z działaniami Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych na terenie powiatu węgrowskiego. Zdjęcia konkursowe zostały wykorzystane do wystawy, która została zorganizowana w holu głównym szkoły. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miasta Węgrowa, Koło Obwodu „ Smoła” Ś.Z.Ż. AK oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Ostatnim punktem uroczystości była przygotowana pod kierunkiem P. Agnieszki Zarzyckiej i P. Barbary Rostek - Śladowskiej część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie oraz ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. zdjęcia>>>
Agnieszka Zarzycka

70. ROCZNICA LIKWIDACJI GETTA W WĘGROWIE...

W dniach 21 -23 września 2012 roku organizowane były w Węgrowie uroczyste obchody 70. Rocznicy Zagłady Węgrowskich Żydów. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w organizację obchodów, a nauczyciele pani Edyta Doktorska Rafałek i pani Agnieszka Krawczykowska reprezentowały naszą placówkę w Komitecie Organizacyjnym obchodów. W czwartek 20 września 2012 r. klasy starsze uczestniczyły w apelu okolicznościowym, który przygotowali uczniowie klasy V e oraz chór szkolny. Montaż słowno – muzyczny przedstawiał historię naszych żydowskich sąsiadów, ich kulturę oraz tragiczne chwile z okresu II wojny światowej. Mogliśmy usłyszeć jak brzmi język Jidisz, dowiedzieć się, że jest on czasami bardzo podobny do języka polskiego, zobaczyć na wyświetlanej prezentacji multimedialnej dawne zdjęcia Węgrowa i dzielnicy żydowskiej, czy dowiedzieć się o Polakach, mieszkańcach Węgrowa i okolic, którzy z narażeniem swojego życia ukrywali w czasie wojny żydowskich sąsiadów. Ostatnia część apelu obejmowała dramatyczne chwile z dnia 22 września 1942 roku, kiedy to Niemcy zebrali żydowskich mieszkańców na Rynku, w celu przetransportowania ich do obozu zagłady w Treblince, gdzie zostali zabici. Za przygotowanie apelu odpowiedzialne były p. Barbara Rostek Śladowska, p. Agnieszka Krawczykowska, oraz p. Edyta Doktorska- Rafałek.
W piątek uczniowie przygotowujący apel wybrali się na spacer po Węgrowie śladami kultury żydowskiej organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, a następnie z przewodnikiem zwiedzali obóz zagłady w Treblince.
Natomiast w niedzielę uczennice z kółka historycznego, wraz z opiekunem p . Agnieszką Zarzycką wzięły udział w Marszu Pamięci (od Rynku do Lapidarium, czyli pomnika w miejscu nieistniejącego już cmentarza żydowskiego) oraz w konferencji naukowej w Węgrowskim Ośrodku Kultury. zdjęcia>>>
Agnieszka Zarzycka

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13

Dnia 3 września o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.
Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Węgrowa Jarosław Grenda, Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa Tadeusz Ryczkowski, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Paweł Marchela, Naczelnik Wydziału do Spraw Społecznych Hubert Kowalewski, asp. szt. Tomasz Czarnocki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Węgrowie, Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Piórkowska, ksiądz proboszcz Romuald Kosk oraz rodzice.
Uczniów przywitała dyrektor szkoły Monika Demczuk. Następnie głos zabrali: Burmistrz Miasta Węgrowa Jarosław Grenda, Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa Tadeusz Ryczkowski oraz ksiądz proboszcz Romuald Kosk. Wszyscy życzyli uczniom powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
Z naszą szkoła pożegnała się wieloletnia Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Piórkowska, która podziękowała za współpracę. W dalszej kolejności asp. szt. Tomasz Czarnocki. z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Węgrowie przekazał informację o nowej akcji „Klub Bezpiecznego Puchatka”, skierowanej do klas I-III, do której przystąpi w tym roku nasza szkoła.
Pod koniec uroczystości uczniowie klas I otrzymali pamiątkowe znaczki z wizerunkiem patrona Jana Pawła II, po czym pierwszy dzwonek obwieścił rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.